Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kumral saç rengi kimlere yakışır? Kumral hangi renktir?, Küllü kumral saç rengi nasıl elde edilir?, kumral tene hangi saç rengi gider gibi kumral saç ile ilgili tüm soruları cevaplayalım. Böylece kumral saç rengi düşünüyor iseniz bu renk sizin renginiz mi yoksa değil mi konusundaki soru işaretinizi de gidermiş olacaksınız.

Kumral Saç Nasıl Olur?

Kumral saç en çok kafa karıştıran saç renklerinden bir tanesidir. Çünkü oldukça ara bir renktir ve ten rengine göre esmer ya da sarışına daha yakın bir görünüm oluşabilir. Peki aslında kumral saç rengi hangisidir sorusunun cevabı ise sarı saçın 2 ton ile 5 tona kadar koyu rengine yani kahverengi ile sarı renk karışımından oluşan renktir.

kumral sac rengi
kumral saç nasıl olur

Kumral Saç Rengi Tonları

Kumral saçın da tıpkı diğer tüm saç renklerinde olduğu gibi tonları bulunuyor. Bu tonlar; küllü kumral, açık kumral, koyu kumral olarak üç başlıkta toplanabilir. Bu tonların da kendi içerisinde farklı numaralarda farklı tonları bulunuyor.

Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü kumral son dönemin en çok tercih edilen saç renklerinden bir tanesidir. Yılın moda saç renkleri arasında ilk sırada gösteriliyor da diyebiliriz. Peki bu popüler renk nasıl elde ediliyor?

Küllü kumral saçı denemeye karar verdiyseniz kuaförde bu işlemi uygulatmak elbette en kolay ve risksiz seçenektir. Ancak ben evde denemek istiyorum diyorsanız şu faktörlere dikkat etmelisiniz.

kullu kumral sac rengi
küllü kumral renk
 • Mevcut saç tonunuzun açık bir ton olması bu işin altın kuralıdır.
 • Eğer saçınızda koyu bir ton boya var ise muhtemelen beklediğiniz etkiyi yakalayamazsınız. Bu yüzden boyadan kurtulmak ilk adım olmalıdır.
 • Koyu renk boyadan kurtulmak için boya akıtıcı ürünleri deneyebilirsiniz.
 • Koyu renk boyanızı akıttıktan sonra ise açıcı yardımı ile saçlarınızı bir kaç ton açmak gerekiyor ise açmanızda fayda var. Hatta küllü tonların neredeyse genelinde açmak gerekir diyebiliriz.
 • Ardından dilediğiniz markanın dilediğiniz tondaki küllü kumral saç rengini saçınıza uygulayabilirsiniz.
 • Boyayı satın alırken mevcut saç renginizin üzerine boyandıktan sonraki halini boya kutusu üzerinden izleyerek satın almanız bir sürpriz ile karşılaşmanızı engelleyecektir.
acik kullu kumral sac
açık küllü kumral renk

Kumral Tene Hangi Saç Rengi Gider?

Kumral tene hangi saç rengi gider sorusunu cevaplamadan önce dilerseniz kumral ten nedir sorusuna bir açıklık getirelim. Zira bu konu da en az kumral saç rengi kadar kafa karıştıran bir konudur.

Kumral ten; sarışın ancak beyaz ten değil kavruk bir miktar bronz tona sahip kişilerin sahip olduğu ten rengidir.

Peki kumral ten rengine sahip kişiler hangi renk saç tercih etmelidir? Aslında kumral ten en avantajlı tendir. Çünkü koyu renk saçlarda kumral ten daha beyaz görünürken açık ton saçlarda daha esmer görünür. Bu yüzden de aslında asıl karar vermeniz gereken teninizin daha açık mı görünmesini istiyorsunuz yoksa koyu mu?

kumral ten rengi
kumral ten rengi

Cevabınız tenimin daha beyaz görünmesini istiyorum ise; siyah ve tonları, koyu kahve ve tonları tercih edebilirsiniz. Eğer aksine tenimin daha bronz görünmesini istiyorum diyorsanız da sarı ve tonları, küllü tonlar sizin için uygun olacaktır. Kumral kişilerin genellikle kızıl renk dışında tüm renkleri kullanabildiği bir gerçektir.

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık kumral saç rengi; sarıya yakın olan kumral tonudur. Dolayısıyla bu renk için açık renk bir mevcut saç rengine ihtiyacınız var. Tıpkı küllü tonda olduğu gibi burada da önceliğiniz açık ton saça sahip olmaktır. Dilerseniz adımları yine sıralayarak devam edelim.

altin kumral sac
açık altın kumral saç rengi
 • Açık renk saçınızın üzerine açıcı uygulayın ve bir kaç ton açılmasını sağlayın.
 • Ardından saçlarınızı dilediğiniz markanın dilediğiniz açık kumral tonuna kendiniz boyayabilirsiniz.
 • Açık kumralı elde etmek için altın kural boya uygulamasından önce saçınızın rengini açmaktır. Tabiki eğer saçınız platin veya bebek sarısı gibi bir tonda ise açma işlemine gerek yoktur.

Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Açılır?

Koyu kumral saç rengi nasıl açılır sorusundan önce dilerseniz koyu kumralı açıklayalım. Koyu kumral saç; kahveye en yakın sarı tonudur demek doğru olacaktır. Bu yüzden de eğer daha açık bir tona geçmek istiyor iseniz elbette bu rengi açmanız gerekecektir. Peki bu açma işlemi nasıl yapılır?

koyu kumral sac rengi
koyu kumral saç rengi
 • Öncelikle saçınızın doğal kumral mı yoksa boyalı kumral renk mi olduğu çok önemlidir.
 • Eğer doğal kumral saç rengine sahip iseniz; papatya suyu, limon suyu, doğal açıcı spreyler ile güneşten de faydalanarak rahatlıkla açabilirsiniz.
 • Boyalı koyu kumral saça sahip iseniz de işiniz ne yazık ki bir miktar daha zor. Bu noktada en sağlıklısı kuaförden yardım almak olsa da dilerseniz evde boya açıcı maddeler ile kendiniz de açmayı deneyebilirsiniz.
acik kumral sac rengi
açık kumral saç rengi

Kumral saç rengi hakkında en merak edilen soruları yanıtlamaya çalıştığım bu yazı ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu