Küçük Banyo Modelleri İçin 10 Fikir

Küçük banyo modelleri için şık ve kullanışlı modelleri arıyor iseniz doğru yerdesiniz. Bildiğiniz üzere artık evler son derece küçülmeye başladı. Dolayısı ile banyolar için de giderek daha küçük alanlar ayrılıyor ve bu küçük alanları en etkili, en doğru şekilde değerlendirmek oldukça önemli.

Siz de küçük bir banyoya sahip iseniz ve özellikle de banyonuzu yenileyerek daha modern ve kullanışlı bir banyo elde etmek istiyorsanız sizler için derlediğim görsellerden faydalanabilirsiniz.

Küçük Banyo Modelleri

1. 5 Metrekare Banyo Dekorasyonu

5 metrekare banyo dekorasyonu
küçük banyo için küvetli dekorasyon

Küçük banyolar için küvet kullanımı çok yaygın olmasa da imkansız değil. Yukarıda da gördüğünüz üzere orta boy bir küvet tamamen bir köşeye konumlandırılmış ve bu alan duşa kabin yerine küvet ile değerlendirilmiş. Ancak siz isterseniz bu alanı duşa kabin olarak da kullanabilirsiniz.

2. Çok Küçük Banyonlar Nasıl Dekore Edilir?

banyo dekorasyonu 1
çok küçük banyolar için dekorasyon fikirleri

Yukarıda da oldukça küçük bir kare tipi banyo görüyorsunuz. Burada da alan etkili kullanılarak çamaşır makinası da doğru şekilde konumlandırılmış vaziyette. Küçük banyo alanlarını doğru değerlendirdiğinizde çamaşır makinanıza da mutlaka yer bulabilirsiniz.

3. Küçük Banyo Dekorasyonu Ne Renk Olmalı?

cok kucuk banyo dekorasyonu
küçük banyo modelleri

Küçük banyo dekorasyonunda renk ne olmalı kısmı da en çok kafa karıştıran konudur. Genellikle elbette açık renk alanı geniş gösterdiği için açık renk tercih edilmelidir. Ancak duvarları açık zemini koyu tercih etmek de bir seçenektir. Lakin önceliğiniz alanı büyük göstermek değil de kullanış ise koyu renk tercih edebilirsiniz.

4. Modern Küçük Banyo Dekorasyonu

koyu renk kucuk banyo dekorasyonu
modern küçük banyo modeli

Yukarıda da yine oldukça küçük bir banyonun nasıl modern şekilde dekore edildiğine bir örnek görüyorsunuz. Bu örnekte koyu renklerin hakim olduğunu görüyorsunuz. Burada alan çok dar olduğu için kare bir duşa kabin tercih edilmiş.

5. Küçük Küvetli Banyo Dizaynı

kucuk banyo dekosayonu nasil yapilir
küçük banyo dizaynı

Yukarıda yine küçük ve modern bir banyo dekorasyonu görüyorsunuz. Burada da duşa kabin yerine küvet tercih edilmiş ve tamamen açık renkler tercih edilerek alan son derece ferah ve geniş gösterilmiş. Öte yandan buraya da çamaşır makinası konumlandırmak için alan son derece etkin kullanılmış ve lavabo altı açık raf ile değerlendirilmiş. Ancak bu tip alanlarda açık raf yerine kapalı raf kullanımı daha kullanışlı olacaktır.

6. Küçük Banyo Nasıl Döşenir?

kucuk banyolar icin dekorasyon fikirleri
küçük banyo modelleri

Küçük banyo için kullanılabilecek farklı renklere bir örnek görüyorsunuz. Burada beyaz içerisine yeşil renk harmanlanarak banyo sıradanlıktan kurtarılmış. Öte yandan altı tamamen raflı bir lavabo tercih edilerek tüm alan doğru şekilde değerlendirilmiş.

7. Küçük Banyo Nasıl Geniş Gösterilir?

kullanisli kucuk banyo
küçük banyo modelleri

Küçük banyo nasıl geniş gösterilir sorusunun cevabı kesinlikle beyaz ile. Derinlik katmak için tek bir duvarı koyu kullanabilirsiniz. Yukarıda da küvet kullanılan dar bir banyo örneği görüyorsunuz.

8. 2 Metrekare Banyo Dekorasyonu

mini banyo dekorasyon
2 metrekare banyo dekorasyonu

Küçük banyolar hem avantajlı hem de dezevantajlıdır. Avantajı nedir derseniz hızlı temizlenmesi büyük bir avantajdır. Ancak öte yandan az depolama alanı bulundurması ve çoğu zaman da çamaşır makinası kurutma makinası gibi makinaların sığmaması da büyük sorun olabilir. Ancak bu makinalar için evinizde farklı alanlar var ise bu da sizin için sorun olmayabilir.

9. Küçük Ahşap Detaylı Banyo Modeli

modern kucuk banyo dekorasyonu
küçük banyo modelleri

Burada da otel tipi dekore edilmiş küçük bir banyo görüyorsunuz. Evlerdeki banyoların da giderek küçülmesi ile evlerde de otel tipi banyolar kullanılmaya başlandı diyebiliriz.

10. Küçük Banyo Modelleri

kucuk banyo modelleri
küçük banyo

Yukarıda da tamamı beyaz kullanılarak dekore edilmiş ve ingiliz tarzı döşenmiş romantik ve retro havada bir banyo modeli görüyorsunuz.

Burada sizlere küçük banyo modelleri hakkında bilgi ve fikir verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu