Küçük Açık Mutfak Salon Modelleri

Küçük açık mutfak salon modelleri son dönemde özellikle daralan yaşam alanları için öne çıkan modellerden. Toplumdaki yalnızlaşma, evlerin küçülmesi ve artan nüfus yoğunluğu aynı zamanda pandeminin getirdiği bir takım alışkanlıklar kişileri daha minimal yaşamlara teşvik etti diyebiliriz.

Küçük alanlar için özellikle açık mutfak çok tercih edilen ve alandan tasarruf edilen bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yüzden aşırı dar mutfak veya yeteri kadar büyük olmayan bir salon yerine bu iki küçük alanı birleştirerek kullanmak çok daha kullanışlı bir alan sağlayacaktır.

acik kucuk mutfak
küçük açık mutfak salon modelleri 7

Bu tip salon mutfak tiplerinde özellikle açık renkleri tercih etmek her zaman alanı çok daha geniş ve ferah gösterecektir. Aynı zamanda bu tip alanlarda az eşya kullanarak dekorasyonu gerçekleştirmek de karmaşık bir görüntü yerine şık ve sade bir görüntü yakalamanızı sağlar.

Küçük Açık Mutfak Salon Dekorasyonu

acik mutfak salon modeli
küçük açık mutfak salon modelleri

Küçük açık mutfak salon modelleri dekore edilir iken en büyük problem alanın çok fazla karmaşa içerisinde ve çok fazla sıkışık görünmesi sorunudur.

Bu tip bir görüntü oluşturmamak için doğru renkleri tercih etmek, gereksiz eşyaları kullanmamak gibi konular ön plana çıkar.

kucuk acik mutfak salonlar
küçük açık mutfak salon modelleri 8

Aynı zamanda böyle küçük alanlarda iki tip dekorasyon çeşidi yapılabilir. Bir tanesi iki farklı alan gibi kullanılarak iki farklı renk salon ve mutfak alanında kullanılır ve böylece iki alan birbirinden bağımsız bir görüntüde gibi bir algı oluşuturulur.

Bir diğer dekorasyon yöntemi ise salon ve mutfak alanında bir bütünlük sağlanarak aynı renklerin kullanılması ve böylece tek bir alan gibi görünmesi yöntemidir.

kucuk alan acik mutfak
küçük açık mutfak salon modelleri 9

Böyle küçük salon dekorasyonlarında daha çok L tipi koltuk tercih etmek yerinde olacaktır. L tipi koltuk ile hem oturma alanı artar hem de gereksiz bir alan kaplama ortadan kaldırılmış olur. Bu yüzden dar alanlarda oturma alanı oluşturmak için en ideali L tipi koltuklar olacaktır.

kucuk salonlar icin amerikan mutfak
küçük açık mutfak salon modelleri 10

Çok fazla koyu renk kullanmak, zemini koyu renk kullanmak da küçük açık mutfak salon modelleri için doğru olmayacaktır. Yukarıdaki örnekte gördüğünüz gibi pastel renkler kullanmak böyle alanlar için ferah ve modern bir görüntü yakalamayı sağlar.

Burada sizlere küçük salon mutfak dekorasyonu hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir diğer dekorasyon ve moda konuları için burayı ziyaret edebilir ve bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu