Köy Mutfağı Dekorasyonu

Köy mutfağı dekorasyonu pandemi ile artan doğa ihtiyacı nedeniyle ön plana çıkan köy yaşamının bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

Hem yaz hem de kış ayları için köy evleri artık çokça tercih edilir hale geldi. Eğer siz de köy evinizi yeniden dekore etmek istiyor iseniz ve o köy havasının da yok olmamasını istiyor iseniz hem şık hem konsepte uygun hem de kullanışlı mutfak dekorasyon fikirlerini sizler ile paylaşacağım.

Köy Mutfağı Dekorasyonu Örnekleri

Köy mutfağı dekorasyonu için görsel olarak örnekleri sizler için derledim. Kendi alanınıza uygun örneği zevkinize göre mutfağınıza uyarlayabilirsiniz.

koy mutfak dekorasyonu 1
köy mutfağı dekorasyonu

Burada cıvıl cıvıl bir köy mutfağı görüyorsunuz. Basma kumaşlar ile hareketlendirilen mutfak aynı zamanda renkli dolap baskıları ile de yenilenerek iç açıcı bir havaya kavuşmuş. Yeşil ve kırmızının bir arada kullanıldığı mutfakta ahşap dolaplar orijinallik bozulmadan yenilenmiş ve açık raf yine köy mutfağına uygun olarak kullanılmış.

koy mutfagi dekorasyonu
köy mutfağı

Burada ise biraz daha modernize edilmiş bir köy mutfağı dekorasyonu görüyoruz. Bu mutfakta beyaz ve ahşap kullanılmış. Yine açık raflar ile mutfak tamamlanmış. Köy mutfaklarında genellikle açık raf görüyoruz. Çünkü tezgah alanı çok büyük olmadığı için yıkanan bulaşıklar hızla yerleştirilir.

koy mutfak dekorasyon 1
processed with vsco with s1 preset

Burada daha geniş bir mutfak tipi görüyoruz. Bu yüzden de ada kullanımına olanak sağlanmış. Aynı zamanda masa olarak da kullanabileceğiniz bir adayı da köy mutfağı için düşünebilirsiniz.

amirikan tipi koy mutfagi
amerikan tipi köy mutfağı

Burada daha çok dağ evini de andıran bir dekorasyon görüyoruz. Açık mutfak düşünüyor iseniz bu şekilde tamamı ahşap olan bir mutfak dekorasyonu da tercih edilebilir.

koy mutfaklari nasil dekore edilir
küçük köy mutfağı dekorasyonu

Burada oldukça küçük bir alana sahip köy mutfağı görüyoruz. Tamamı ahşap ve açık olarak tasarlanan bu mutfak iki kişilik olarak kullanıma uygun.

mutfak dekorasyonu koy tipi
köy tipi mutfak dekorasyonu

Burada da yine kısmen büyük bir mutfak görüyoruz. Bu mutfakta gömme olan beyaz eşyalar sayesinde alan daha geniş bırakılmış ve yine beyaz ile ahşap bir arada kullanılır iken taş detayları da köy havasına uygun olarak yerleştirilmiş.

Sizlere köy tipi mutfak dekorasyonu hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu