Kolay Aylaynır Çekmek için 5 Kolay Yöntem

Aylaynır göz makyajının püf noktası ve yükseltici unsurudur. Kolay aylaynır çekmek için yazının devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aylaynır yapı olarak pürüzlenmeye çok müsait bir yapıda olduğu için kullanırken dikkat etmek elimizi titretmemek gerekiyor. Aynı zamanda istediğimiz kuyruklu bir aylaynır çekmek ise bunun için de aynı boy ve eşit hizada kuyruk yapmak da çok önemli.
Tüm bu eşitlikleri sağlayacak aslında çok kolay yöntemler var. Bu yöntemleri sizinle paylaşacağım. Ancak burada kullandığınız aylaynırın kalitesi ve ucu çok önemlidir.

Yanlış bir aylaynır seçimi yaptığınız taktirde kullandığınız bir çok yöntem istediğiniz kalitede ortaya çıkmaz. Bu yüzden eğer bu işe yeni başlıyorsanız ve başlangıç için bir aylaynır tercih edecek iseniz ucu kalem şeklinde olanları da tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi kolay aylaynır çekmek nasıl mümkün olabilir onu inceleyelim.

Yeni Başlayanlar için Kolay Aylaynır Çekme Yöntemleri

1. Kolay Aylaynır Çekmek Bantla

Bantla kolay aylaynır çekmek için cilt bandını gözümüze uygun biçimde yapıştırıp boyuyoruz ve çıkardığımızda pürüzsüz bir şekil elde ediyoruz.

Bu yöntem acemi olanlar için harika ve son derece kolay bir yöntem. Dilerseniz videoyu da izleyerek uygulamalı anlayalım.

bantla kolay aylaynır nasıl çekilir?

2. Kolay Aylaynır Çekimi Kaşıkla

Evet yanlış duymadınız ihtiyacınız olan tek ek malzeme bir kaşık. Öncelikle kaşığımızı kuyruk çekeceğimiz kısma sapından yerleştiriyoruz ve çizgimizi çekiyoruz, Ardından kaşığın yuvarlak kısmını çizginin üzerine yerleştirip kuyruğumuzu tamamlıyoruz.

Dilerseniz videodan daha net şekilde inceleyebilirsiniz.

3. İple Aylaynır Naslı Çekilir?

kolay aylaynir cekimi
iple kolay aylaynır çekmek

Öncelikle; ipi iki üç kat sol işaret parmağınıza dolayın tıpkı tığ işi bir şeyler yaparken doladığımız gibi,

Sarkan uçlardan bir tanesini orta parmak ve baş parmak yardımı ile gerdirerek tutun ve aylaynır ile tam orta noktasından istediğiniz kuyruk boyu kadar boyayın.

Boyadığınız kısmı kirpik altınızdan kuyruğu çekmek istediğiniz kısma tutarak tek harekette yerleştirip çekin.

Kuyruğun oluşmuş olması gerekir.

Şimdi tekrar ipi boyayarak üst çizgiyi oluşturuyoruz ve içerisini boyuyoruz işte bu kadar.

4. Tel Tokayla Aylaynır Nasıl Çekilir?

tel tokayla aylaynir nasil cekilir
tel tokayla kolay aylaynır çekmek

Tel toka ile aylaynır çekmek sanıyorum ki en kolay yöntemlerden biri. Özellikle de yeni başlayanlar için mükemmel bir yöntem diyebilirim. Burada yapmanız gereken tek şey tel tokanızın uç kısımlarına aylaynırınızı sürmek ve kuyruğu yapacağınız alana bu noktayı bastırarak boyamak,

Ardından içini ve göz çevrenizi boyamak yeterli olacak.

5. Şablonla Kolay Aylaynır Çekmek

sablonla aylaynir nasil cekilir
şablonla kolay aylaynır çekmek

Piyasada çok uygun fiyata bulabileceğiniz aylaynır şablonlarını alarak çok kolay şekilde aylaynır çekebilirsiniz. Aylaynır çekerken öncelikle şablonu dilediğiniz kuyruk boyunu ve kalınlığını ayarlayarak yerleştirin ve içerisini boyayın. Bu şekilde şablon kullanarak çekeceğiniz aylaynırda ayrıca far, göz kalemi gibi farklı göz ürünleri de kullanabilirsiniz.

Şablon kullanımında dikkat edeceğiniz şey iki göz için de bıraktığınız kuyruğun eşit ve aynı hizada olması.

Yukarıda bahsettiğim beş farklı yöntemi deneyerek kolay aylaynır çekmek için kendi yönteminizi bulabilirsiniz. Ayrıca kirpik lifting konumuzu da inceleyebilir bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)
Başa dön tuşu