Kızıl Saç Hakkında Tüm Merak Edilenler

Kızıl saç adeta bir tutkudur. Kızıl renk saç aşıkları bunu çok iyi bilir ki kızıl hem zor hem de vazgeçilmez saçlardan bir tanesidir.

Burada bilmeyenler için kızıl saç renk tonları, kızıl saç nasıl boyanır, kızıl renk saç kullanmanın zorlukları ve kızıl renk saçın kimlere yakıştığını sizler ile paylaşacağım.

Kızıl Saç Kimlere Yakışır?

Kızıl renk saç hemen herkesin bir dönem denemek istediği saç rengidir. Bir çok farklı tonu bulunan kızıl renk doğru tondaki kızılı yakaladığınız taktirde herkese yakışabilir.

Her ne kadar kızıl renk saç sanki yalnızca beyaz tenlilere yakışır gibi bir algı olsa da dünyaca ünlü siyahi sanatçıların da çokça kızıl renk saç kullandığını görüyoruz.

Kızılın en çok yakıştığı ten rengi elbette ki beyaz tendir. Beyaz tene uygulanan kızıl renk saç ten rengini daha da beyaz gösterir ve yüzü tamamen ortaya çıkarır.

Beyaz tenli kişiler kızılın her tonunu düşünmeden tercih edebilir. Ancak esmer tene sahip iseniz kesinlikle koyu kızıl tonlarını tercih etmelisiniz. Aksi taktirde cilt renginizi sarı ve hasta gibi gösterecektir. Koyu kızıl ise koyu teni bir miktar daha açık göstererek yüze aydınlık bir görüntü verir.

Kızıl Saç Renkleri Nelerdir?

9 5
kızıl saç hakkında tüm merak edilenler 10

Yukarıda üç farklı kızıl renk saç tonu görüyoruz. Kızılın da tıpkı diğer renkler gibi çok fazla farklı renk tonu bulunuyor. Bunlar;

 • Bakır kızıl,
 • Koyu kızıl,
 • Kızıl siyah,
 • Sıcak kızıl,
 • Soğuk kızıl,
 • Pembe kızıldır.
1 6
kızıl saç hakkında tüm merak edilenler 11

Yukarıda koyu tonlarda bakıra çalan bir kızıl görüyoruz. Bu renk beyaz tenli kadınlarda kusursuz duracaktır. Zaten kızıl bildiğiniz üzere İskandinav ırkından gelen kişilerin saç rengidir ve bu kişiler de beyaz tene sahiptir. Soğuk renk tonlarından bir tanesi olan kızıl soğuk ten renkleri ile tam bir bütünlük sağlar. Bakır tonları da o sert geçişin yumuşamasını sağlar.

2 6
kızıl saç hakkında tüm merak edilenler 12

Siyah kızıl ya da mor kızıl diye adlandıracağımız bu saç rengi siyah saç kullanan ancak bundan sıkılıp farklı bir geçiş isteyenler için doğru tercihtir. Bu saç hem koyu tende hem de açık ten renginde uyum sağlayacaktır. Marjinal bir geçiş yerine daha yumuşak bir geçiş arayan siyah ve kahve rengi saça sahip kişiler bu rengi sıkça tercih ederler.

3 6
kızıl saç hakkında tüm merak edilenler 13

Yukarıda koyu kızıl rengin beyaz tendeki mükemmel uyumunu görüyorsunuz. Kızıl renk beyaz ten yüz rengini çok fazla ortaya çıkaracağı için yüz kusurlarınız fazla ise bu rengi tercih etmemenizi önerebilirim.

6 5
kızıl saç hakkında tüm merak edilenler 14

Ben iddia arıyorum diyen kızıl severler için ise yukarıdaki model değerlendirmeler arasına alınabilecek bir modeldir.

8 5
kızıl saç hakkında tüm merak edilenler 15

Burada da esmer tene kızıl renk saçın nasıl uygulandığını görüyoruz. Rihanna bu konuda idol olarak kabul edebileceğimiz isimlerden bir tanesi şüphesiz. Doğru tonu yakaladığı için de kusursuz bir görüntü yakalamış bulunuyor diyebiliriz.

5 5
kızıl saç hakkında tüm merak edilenler 16

Daha karamele çalan bir kızıl saç düşünüyor iseniz yukarıdaki kızıl tonu tam size göre.

Kızıl Saç Kullanmanın Zorlukları Nelerdir?

Kızıl kullanımı en zor saç renklerinin başında gelir. Öncelikle belirtmeliyim ki saçlar sürekli uğraşacak vaktiniz yoksa ve bu işleri sevmiyor iseniz kızıl işine hiç bulaşmayın derim.

 • Kızıl saç çok hızlı akan bir saç rengidir. Her yıkamada bir ton açılır ve ortalama saçlarınızın da uzama hızına bağlı olarak ayda bir dibiniz geleceği için boyatmak gerekir.
 • Yalnızca dip boyası ne yazık ki yeterli değildir çünkü yukarıda da belirttiğim gibi aşağıda kalan renk de açılmış olacağı için saç komple boyanmalıdır.
 • Saçlar çok sık boyandığı için hızla yıpranır,
 • Koyu renk saça sahip iseniz ilk boyama için saçınızın açıcı maddeler ile açılması gerekecektir.
 • Kızıl saç kullanmanın en büyük zorluğu da duşta sürekli aktığı için her tarafın boyaya bulanması ve sonrasında da havlu, bornoz, yastık kılıfı ve tabi ki kıyafetlerinizin bu boya yüzünden sürekli lekelenmesi söz konusudur.
 • Kızıl saça geçmek konusunda mutlaka iyi düşünmelisiniz. Çünkü her ne kadar çok fazla akan bir renk olsa da saçtan tamamen akıtılması mümkün değildir ve bu yüzden de siyah, kahve dışında başka bir renge dönmek imkansıza yakındır.
 • Kızıl renkten kurtulmanın tek yöntemi saçlarınızın kızıl kısımlarının kesilmesidir.

Kısacası kızılı seven dikenine katlanmak zorunda diyebilirim. Bu kadar zorluğa rağmen kızıl kesinlikle başka bir aşktır.

4 7
kızıl saç hakkında tüm merak edilenler 17

Burada sizlere kızıl saç rengi hakkında tüm merak edilenleri açıklamaya çalıştım. Ana sayfaya dönmek için burayı bizi instagramdan takip etmek için ise burayı ziyaret edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu