Kısa Saç Kırık Fön Modelleri

Kısa saç kırık fön son yılların çok kullanılan saç modelleri arasında gösteriliyor. Kısa saçları şekillendirme tekniklerinin en pratiği olması ve küçük dokunuşlarla büyük değişimler yakalanabilmesi kırık fönü öne çıkaran en önemli etmendir.

Kırık fön nedir dilerseniz önce bunu açıklamakla başlayalım. Kırık fön; fırça ya da maşa yardımı ile saçın aralıklı olarak dalgalandırılması işlemidir. Bu işlemde tam anlamıyla bir bukle oluşturmak yerine doğal görünümlü su dalgaları oluşturmak amaçlanır. Bu şekilde uygulanan föne kırık fön adı verilir.

kirik fon nedir
kırık fön nedir

Kırık Fön Kimlere Yakışır?

Kırık fön kimlere yakışır sorusunun cevabı aslında kırık fönü bu kadar popüler yapmasından da anlaşılacağı gibi herkesedir.

Kırık fön tüm hanımlara yakışan bir saç modeli olduğu için çokça tercih edilir. Ayrıca hem uzun saç hem de kısa saçta kullanılıyor olması da büyük bir avantaj sağlar. Fön dalgalarının yoğunluğunu ise yüz tipinize ve saç modelinize göre ayarlamanız mümkündür.

uzun saca kirik fon olur mu
uzun saça kırık fön olur mu

Uzun Saça Kırık Fön Olur Mu?

Kısa saç kırık fön modelleri kadar uzun saç kırık fön modelleri de çok kullanılan modellerdendir. Uzun saçta daha çok uç kısımlarda toplanan dalgalar kısa saçta ise genellikle dipten uca kadar kullanılarak aralara serpiştirilir Dolayısı ile uzun saça kırık fön olur.

Kısa Saç Kırık Fön Modelleri Nelerdir?

Öncelikle kısa saç kırık fön modellerine bir göz atalım. Ardından da kırık fön evde nasıl yapılır ona bir göz atalım.

Kısa Saç İçin Kırık Fön

kisa sac icin kirik fon modeli
kısa saç için kırık fön

Burada sarı ve oldukça kısa olan bir saç modeli için kırık fön modeli görüyoruz. Bu modelde yalnızca uçlarda hafif bir hareket oluşturmak için dalgalanma kullanılmış ve oldukça hafif bir kırık fön modeli kullanılmış.

Küt Saç İçin Kırık Fön Modeli

kut sac kirik fon
küt saç için kırık fön

Yukarıda yine küt saç modeli için kırık fön örneği görüyoruz. Küt saç modellerini dilerseniz buradan inceleyebilirsiniz. Küt saç için kırık fön kesinlikle mükemmel bir tercih diyebiliriz. Özellikle de düz saçlı iseniz ve farklılık arıyor iseniz bu tip kırık fönleri deneyebilirsiniz.

Dalgalı Fön Kısa Saç

dalgali fon kisa sac
dalgalı fön kısa saç

Kırık fönün bir diğer adı da dalgalı föndür. Kırık fön ile su dalgası formu yakalandığından dolayı dalgalı fön olarak da adlandırılır. Burada da kartı kesim kısa saç kırık fön modeli görüyoruz. Gördüğünüz üzere katlı kesimlerde de kırık fön son derece şık bir görüntü yakalamaya yardımcı olur.

Düz Saç İçin Kırık Fön

duz sac icin kirik fon
düz saç için kırık fön

Yukarıda da yine düz ve sönük saçlara sahip iseniz kırık fön ile nasıl hacim kazandırabileceğinizi görüyorsunuz. Bu tip saçlar için fön gibi hareketli uygulamalar çok tercih edilir. Böylece az görünen saçınız oldukça hacimli ve gür görünür.

Sarı Saç Kırık Fön

katli sac kirik fon
sarı saç kırık fön

Burada yine orta boy diyebileceğimiz katlı bir kesimde uygulanmış kırık fön modeli görüyoruz. Bu kırık fönde yine seyrek saçta hacim kazandırma amaçlı uygulanmış bir model görüyoruz.

Az Dalgalı Kırık Fön

dalgali fon
az dalgalı kırık fön modeli

Burada ise dalgaların uçta toplandığı ve hafif dalgalarla oluşturulmuş bir kırık fön modeli görüyoruz. Abartılı değil de günlük bir hareket istiyor iseniz bu tip modelleri değerlendirebilirsiniz.

Bob Kesim Kırık Fön

kirik fon kut sac
bob kesim kırık fön

Burada yine son yılların favori saç modeli bob kesim bir modelde kırık fön uygulaması görüyoruz. Bu tip asimetrik modellerde kırık fön oldukça modern ve şık bir görüntü yakalamak için idealdir.

Kısa Saç Dalgalı Fön

kisa sac dalgali fon
kısa saç için dalgalı fön

Burada yine küt bir modelde dalgalı fön kullanımı görüyoruz. Özellikle de bu tip ombreli veya balyajlı saçlarda kırık fön saçınızı daha ahenk içinde gösterdiği için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Çok Kısa Saç İçin Kırık Fön

kisa sac icin kirik fon
çok kısa saç kırık fön

Burada 50 yaş ve üzeri hanımların tercih edebileceği bir model görüyoruz. Çok kısa saç için kırık fön bu şekilde tercih edilebilir.

Ombre Kısa Saç Kırık Fön

kisa sac kirik fon
ombreli kısa saç kırık fön

Burada kırık fön ile özel günlerde kullanabileceğiniz bir saç modeli görüyorsunuz. Kısa saça şekil vermekte zorlanıyor iseniz böyle bir modeli rahatlıkla evde de uygulamanız mümkün.

Evde Kırık Fön Nasıl Yapılır?

evde kirik fon
evde kırık fön

Eğer bir miktar el marifetiniz ve gerekli aletleriniz var ise rahatlıkla evde de kırık fön yapabilirsiniz. Fırça ile dalga yapabiliyor iseniz ihtiyacınız olan sadece fırça, saç şekillendirici ve fön makinasıdır. Ancak saç maşası yardımı ile hem uzun hem de kısa saç kırık fön uygulaması rahatlıkla yapılabilir.

Kırık Fön Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

kırık fön evde nasıl yapılır

Burada kısa saç kırık fön hakkında bilgilendirme yapmayı amaçladım. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu