Kış Bahçesi Balkon Dekorasyon Fikirleri

Kış bahçesi balkon dekorasyonu nasıl yapılır, hangi ürünleri kullanılmalı ve balkon ısıtması nasıl yapılır gibi konuları açıklığa kavuşturacağımız bir yazı ile karşınızdayım.

Kışın yavaş yavaş kendini hissettirmesi ile balkon dekorasyonunuzu da değiştirmenin zamanı geldi diyebiliriz. Burada kış için balkon dekorasyon fikirlerini görsel olarak da sizinle paylaşıyorum, görselleri inceleyerek balkonunuza uygun olan dekorasyon fikirleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Kış Bahçesi Balkon Dekorasyon Örnekleri

kis balkon dekorasyonu
kış bahçesi balkon

Yukarıda mumlar ile sıcak bir hava oluşturulan aynı zamanda odun detayları ile tam bir kış havası yakalanan bir kış balkon dekorasyon örneği görüyorsunuz. Bu tip balkonlarda zemin ısıtma kullanabilirsiniz. Bu konuyu detaylı olarak aşağıda bulacaksınız.

kis balkonu
kışlık balkon dekorasyonu

Burada daha çok country tarzı bir balkon dekorasyonu görüyorsunuz. Örgü ürünlerin ve çiçeklerin kullanıldığı bu balkon dört mevsime uygun olarak dizayn edilmiş diyebiliriz.

somineli balkon dekorasyonu
şömineli balkon dekorasyonu

Eğer kışın şömine olmazsa olmaz diyenlerden iseniz burada gördüğünüz gibi portatif şömineleri kış balkonunuza yerleştirerek hem ısınabilir hem de görsel olarak romantik bir hava oluşturabilirsiniz.

balkon kis bahcesi
geniş balkon için kış dekorasyonu

Burada da her mevsime uyun olan bir dekorasyon örneği görüyoruz. Yemek bölümü ile oturma bölümünün birbirinden ayrıldığı bu dekorasyon da son derece kullanışlı bir tarza sahip.

kis bahcesi balkon 1
kış bahseçi

İngiliz tarzının hakim olduğu bu balkon dekorasyonu son derece sade ve şık olarak tasarlanmış.

kis bahcesi dekorasyon fikirleri
modern kış bahçesi balkon dekorasyonu

Burada da oldukça şık ve rahat tarzda dekore edilmiş ve şömine kullanılmış bir balkon dekorasyon örneği görüyoruz.

kis balkonu 1
küçük kış bahçesi balkon

Yukarıda ise oldukça küçük bir kış bahçesi balkon dekorasyonu örneği görüyorsunuz. Bu örnekte tüylü dekoratif ürünler kullanılarak balkon tam bir kış havasına büründürülmüş.

kis bahcesi balkon dekorasyonu
kış bahçesi
modern kis bahcesi dekorasyonu
modern kış bahçesi balkon

Kış Bahçesi Balkon Nasıl Dekore Edilir?

Bir balkonunuz var ve bu balkonu kış bahçesine çevirmek istiyor iseniz bu hiç de zor bir durum değil. Peki bunu için neler gerekir diye soruyor iseniz buyurun inceleyelim.

  • Balkonunuzu kış bahçesine çevirmek için ilk olarak balkonunuzun cam balkon olması gerekir ki eğer ısı cam tercih ederseniz kış aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Isıtma kış bahçesine dönüşecek olan balkon dekorasyonunun en önemli parçasıdır. Bunun için yerden ısıtma sistemi döşetebilirsiniz. Özellikle de eğer dar bir balkona sahip iseniz bu size yerden büyük ölçüde tasarruf sağlarken son derece de iyi şekilde ısınmasını sağlayacaktır.
  • Bir diğer ısınma yöntemi ise şöminedir. Eğer balkonunuzda sabit bir şömine yok ise piyasadan balkonunuza yerleştirebileceğiniz şömineler bulabilirsiniz.
  • Isınma için bir diğer yöntem ise elektrikli ısıtıcılardır. Bu ısıtıcıları yüksek bir yere monte ederek de dar alanda yer tasarrufu sağlayabilirsiniz.
  • Kullanacağınız aksesuarları ısınmaya uygun seçmeniz de son derece önemli. Örneğin kadife, örgü aksesuarlar kış bahçesine en uygun dekorasyon ürünleridir.
  • Aydınlatma için mumları veya led zincirleri tercih ederek oldukça sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.
  • Eğer zemin fayans ise kendiniz fayansı uygun malzemeler ile kaplayarak soğuk havayı kesebilir aynı zamanda balkonun havasını da değiştirebilirsiniz.
  • Duvarlarınıza kar ve kış temalı tablolar ve aksesuarlar yerleştirebilirsiniz.

Burada sizlere kış bahçesi balkon dekorasyonu ile ilgili bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu