Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kestane saç rengi her dönem moda olan saç renklerinin başında geliyor. Kızıllar, sarılar ve platin renkler dönem dönem öne çıkıp dönem dönem yok olsada kestane her dönemin modası.

Burada kestane saç kimlere yakışır? Açık kestane saç renkleri? Koyu kestane saç renkleri? Kestane rengi saç boyası hangileridir? Koyu kestane rengi saç nasıl açılır? gibi soruların cevabını bulacaksınız.

Doğal saç renkleri denince ilk akla gelen renk olan kestane saç rengine doğal olarak sahip olan kadın sayısı da oldukça fazladır. Ancak daha açık veya daha koyu renk saçlara sahip iseniz ve artık kestane saç rengine sahip olmak niyetinde iseniz burayı okumadan geçmeyin.

Kestane Saç Rengi Senin Rengin Mi?

Kestane saç rengi doğal bir ton olduğu için aslında hemen herkese yakışan bir renktir. Ancak özellikle kumral ve beyaz tenli kadınlara kestane tonlarındaki saç renkleri daha çok yakışır.

Kestane rengi saç da tıpkı diğer saç renklerinde olduğu gibi farklı tonlarda bulunuyor. Açık kestane, koyu kestane, kızıl kestane olmak üzere. Bunlar da kendi içerisinde ton ton fark ediyor. Bu yüzden alt tonunuzu bilerek alt tonunuza uygun renkleri seçmen daha doğru olacaktır.

Cilt alt tonunuzu öğrendikten sonra doğru kestane tonunu bulmak daha kolay olacaktır.

Koyu Kestane Saç Rengi

Koyu kestane saç rengi beyaz ciltler için kusursuz bir görüntü yakalamayı sağlar. Aynı zamanda kumral tene sahip olan kişiler de koyu kestane rengi tercih edebilirler. Koyu kestane siyaha yakın bir ton olduğu için sonrasında açık renge geçmek biraz problem olabilir. Bu yüzden bu konuyu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Koyu Kestane Saç

koyu kestane sac rengi
koyu kestane saç rengi

Burada koyu kestane saç rengi görüyorsunuz ancak koyu kestanenin açık tonlarından bir tanesi burada bulunuyor. Bu tip kumral kadınlarda böyle bir renk uygun olacaktır.

Koyu Kestane Rengi Saç

kestane sac rengi cesitleri
kestane saç

Beyaz Ten İçin Kestane Rengi Saç

koyu kesnate sac
koyu kestane rengi saç

Kızıl Kestane Saç Rengi

kizil kestane sac rengi
kızıl kestane rengi saç

Açık Kestane Saç Rengi

Açık kestane rengi saç koy rengi göre daha çok tercih edilen bir saç rengidir. Buğday ten için oldukça da uygun olan bir renktir. Bu renk özellikle koyu renkten açık renge geçerken veya platin tonlarda koyu tonlara dönerken çok tercih edilen bir geçiş rengidir.

Açık Kestane Renk Saç Nasıl Olur?

acik kestane sac
açık kestane renk saç

Burada oldukça doğal olan bir açık kestane rengi görüyoruz. Özellikle çocukluğunda sarışın olanlar bu renge ilerleyen yaşlarda doğal olarak sahiptirler. Bu tip kahverengi gözlerde aynı renk saç oldukça uyumlu görünecektir.

Açık Kestane Saç

acik kestane sac rengi
Açık Kestane Saç Renk kodları, renk çeşitleri, renklerin anlamı.

Koyu Kestane Saç Rengi Nasıl Açılır?

Koyu kestane saç nasıl açılır sorusu genellikle sorun olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de en koyu tonlarda siyah kadar zor olabiliyor bu durum. Bu konuda uzmandan yardım alırsanız saçlarınızın yanma ihtimali olmaz ancak evinizde yapmak istiyorsanız. Açıcı kullanmanız gerekecek. Dilerseniz bu videoyu izleyerek nasıl açmanız gerektiğini daha net anlayabilirsiniz.

koyu kestane saç nasıl açılır

Kestane Rengi Saç Boyası

Kestane rengi saç boyası hemen her markada bulunan bir renktir. Kestane tonlarıyla öne çıkan Loreal Paris renk kataloğunu sizlerle paylaşmıştım oradan inceleyebilirsiniz. Ayrıca sizlere tavsiye edebileceğim diğer kestane tonu saç boyaları ve numaralarını da paylaşmak isterim.

Garnier Colors Natural Kestane Kızılı

garnier color kestane kizil
carnier color naturals kestane

Wella Koleston Açık Kestane

koleston açik kestane
wella koleston açık kestane

Wella Koleston Koyun Kestane

koleston koyu kestane
koleston koyu kestane

Loreal Paris Bronz Kestane

loreal bronç kestane
loreal paris kestane

Loreal Koyu Kestane Saç Boyası

loreal ekselans koyu kestane
loreal ekselans

Nevacolor Koyu Kestane

neva color kestane
nevakolor kızıl kestane

Palette Koyu Kestane

palette koyu kestane
palette koyu kestane

Burada sizlere kestane saç rengi ile ilgili bilgi vermeye çalıştım. Koyunla ilgili görüş ve önerilerinizi bizimle yorum bölümünden paylaşabilir ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu