Kaş Rengi Açma

Kaş rengi açma özellikle de son dönemde oldukça popüler olan bir eylem. Kaşların fazla koyu renk olması genellikle yüz ifadesinin çok sert görünmesine neden olur. Bu yüzden de kaş rengini bir miktar açmak ifadenizi de yumuşatacaktır.

Aynı zamanda açık renk saç kullanmaya başladığınızda da kaşlarınız fazla koyu renk kalır ise yine kaş rengini açarak daha doğal bir görüntü yakalamış olacaksınız.

Kaş Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Kaş rengi açmanın en pratik yöntemi saç rengi açma için kullanılan maddeleri kaşa sürerek bir kaç dakika beklettikten sonra iyice durulamaktır. Ancak bu işlem çok sık yapıldığında kaşlarda dökülmeye neden olur. Çünkü kimyasala maruz kalan kaş incelik ve kopar bu yüzden bekletme sürenize de çok dikkat etmelisiniz.

Aynı zamanda kaş saç kadar hızlı toparlanan ve hızlı çıkan bir yapıya sahip olmadığı için bu tür maddelerin verdiği zararı onarmak uzun zaman alabilir.

Öte yandan tıpkı saçlarınızı boyadığınız gibi kaşlarınızı da boyayarak kaşlarınızın rengini değiştirmeniz mümkün. Ancak bu da tıpkı açıcılarda olduğu gibi kaşa zarar veren bir işlemdir. Bu yüzden öncelikli olarak kaşlarınızı doğal yöntemler ile açmayı deneyin eğer etki göremez iseniz diğer yöntemleri tercih edebilirsiniz.

kas rengi nasil acilir
kaş rengi açma

Kaş Rengi Doğal Yolla Nasıl Açılır?

Kaşlarınızda kimyasal kullanmak istemiyor ancak rengini de açmak istiyor iseniz yapmanız gereken bir kaç yöntem bulunuyor. Özellikle de siyah dışında daha açık renk kaşlara sahip iseniz bu tip doğal yöntemler ile hızlıca ve zararsız şekilde kaşlarınızın rengini açabilirsiniz.

Karbonat ile Kaş Rengi Açma

Karbonat bildiğiniz üzere birçok alanda kullanılan bir maddedir. Bu maddenin kullanım alanlarından bir tanesi de kaş rengini açmaktır.

Bir tatlı kaşığı kadar karbonata kontrollü şekilde limonu damlatın ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından kaşlarınıza uygulayın ve güneşe çıkarak bekleyin ortalama 30 dk ile 50 dk aralığında beklemek yeterli olacaktır. Süre kaş renginize ve yapınıza göre değişkenlik gösterir. Bekleme süresi bittikten sonra kaşlarınızı iyice yıkayın ve nemlendirin.

Burada sizlere kaş rengi açma ile ilgili bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu