Karamel Saç Rengi

Karamel saç rengi hem yaz hem kış aylarında tercih edilen özellikle de esmer ve kumral kadınların rengidir. Özellikle de bronz tende kusursuz bir görüntü sağlayan karamel saç rengi tonlarını birlikte inceleyeceğiz.

Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Hemen herkese yakışan karamel saç renginde önemli olan doğru tonu yakalamaktır. Çünkü her saç boyasında olduğu gibi karamelde de sayısız ton bulunuyor. Bu tonlardan doğru olanı yakaladığınız taktirde harika bir görüntü tutturmak işten bile değil.

karamel
karamel saç

Buğday tenli iseniz; açık karamel tonları tercih edebilirsiniz. Bu sayede zıtlıkların uyumundan faydalanacak ve teninizi daha parlak göstereceksiniz.

Açık tenli iseniz; koyu karamel tonları sizin için en uygunu olacaktır. Teniniz olduğundan daha berrak ve canlı görünsün istiyor iseniz koyu tonlardaki karameller en doğru tercihtir.

Esmer tenli iseniz; karamelin altın tonları kesinlikle sizin renginiz olacaktır. Altın tonlar esmer ten üzerinde oldukça canlı ve parlak görünürken cildiniz de ışıl ışıl bir görüntü yakalayacaksınız.

Herkese yakışan karamel tonu ise kesinlikle çikolata karamel tonlarıdır. Bu rengi hangi ten rengine sahip olursanız olun rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Risk almaktan korkuyor iseniz çikolata karamel ilk tercihiniz olabilir.

Karamel Kahve Saç Rengi

karamel kahve sac rengi
karamel kahve saç rengi

Karamel kahve saç rengi yukarıda gördüğünüz gibidir. Bu rengin farklı tonlarını da farklı markalarda bulmanız mümkün olacak. Aynı zamanda bu renk buğday ten için en uygun tonlardan birisidir.

Altın Karamel Saç Rengi

altin karamel sac rengi
altın karamel saç rengi

Altın karamel saç rengi esmer ten renginin muhteşem uyum sağladığı renklerden bir tanesidir. Eğer siz de esmer ten rengine sahip iseniz mutlaka hayatınızın bir döneminde bu rengi denemekten kaçınmayın pişman olmayacaksınız. Bu renk aynı zamanda esmer olup sarı saç seven kadınlara da muhteşem bir alternatiftir.

Bal Karamel Saç Rengi

bal karamel sac rengi
bal karamel saç rengi

Bal karamel saç oldukça yumuşak bir saç rengidir aynı zamanda kişiye sempatik bir görüntü verir. Bu sempatik renk özellikle de sert yüz hatlarına sahip olan hanımlar için bu renk yüz hatlarını olduğundan daha yumuşak gösterecektir.

Ballı Karamel Saç

balli karamel sac rengi
ballı karamel saç

Ballı karamel bal karamel ile aslında aynı tondur. Tıpkı diğer renk tonlarında olduğu gibi ballı karamelin de farklı tonları var. Koyusu açığı gibi farklı tonlarda ballı karamel bulabilirsiniz. Resimde gördüğünüz tam olarak orijinal ballı karamel rengidir. Bu tip kavruk tenlerde ballı karamel kusursuz bir görüntü sağlar. Aynı zamanda pırıltılı makyajlar ile de özellikle de yaz aylarında ışığınızı yansıtmanızı sağlar.

Karamel Bakır Saç Rengi

karamel bakir sac rengi
karamel bakır saç rengi

Bakırın en güzel tonlarından olan karamel bakır saç rengi her zaman kullanabileceğiniz bir tondur. Aynı zamanda doğla bir farklılık arayanlar için de güzel bir alternatif oluşturur. Karamel tonları yumuşak tonlar olduğu için naif bir görünüm sağlar. Saçlarınızı da olduğundan daha bakımlı gösterir.

Bu tip renklerde kırmızı tonlarda ve yeşil tonlarda makyajlar mükemmel uyum sağlar. Bu yüzden de makyaj renklerinizi bu tonlarda kullanabilirsiniz. Kızıl tonlarını andıran bu tip bakır renkler teninizi bir miktar solgun gösterebilir. Bu yüzden de devamlı olarak allık kullanımı gerektirebilir.

Karamel Rengi Saç Bakımı

Tıpkı diğer renklerde olduğu gibi karamel rengi saç bakımı da son derece önemlidir. Boyalı saç bakımına özen göstermediğiniz taktirde saçlarınız nemini hızla kaybedecek ve kırılmalara neden olacaktır. Hatta ilerleyen aşamada dökülmeler başlayacaktır. Bu yüzden düzenli aralıklarla saçınıza nemi geri kazandıracak bakımları ihmal etmeyin.

Burada sizlere karamel saç ile ilgili bilgi vermeye çalıştım. Altın karamel, bakır karamel, karamel kahve gibi tonları açıkladım. Aynı zamanda karamel renk saçın hangi tonlarının hangi ten rengine yakıştığını açıklamaya çalıştım. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Merak ettiğiniz konuları, görüş ve önerilerinizi bana yorum bölümünden iletebilir aynı zamanda bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Boyalı saçlarda saç bakımınızı ihmal etmeyiniz ve mümkün olduğunca uzun aralıklarla saçınızı boyamayı tercih ediniz. Böylece sağlıklı ve gür saçlara uzun yıllar boyunca sahip olabilirsiniz. Çok fazla kimyasala maruz kalan saçlar eğer dönem dönem dinlenmeye fırsat bulamaz ise toparlanması zor bir hale gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu