Kadın Uzun Saç Kesimi Modelleri

Uzun saç kesimi modelleri kadınlar tarafından en çok tercih edilen saç kesim modeli olarak karşımıza çıkıyor. Uzun kesim modellerinin de bir çok farklı kesim tarzı bulunuyor. Burada sizlere bu kesim tarzlarını görsel olarak da paylaşacağım.

Uzun Saç Kesimi Modelleri Öne Çıkanlar

Burada sizlere yılın öne çıkan uzun saç kesim modellerini paylaşacağım. Böylece siz de tarzınıza, saç yapınıza ve aynı zamanda yüz tipinize en uygun modeli seçerek kuaförünüze gösterip aynını isteyebilirsiniz.

dalgali uzun sac kesimi
dalgalı uzun saç kesimi modeli

Yukarıda dalgalı saçlarda kusursuz görünecek bir uzun saç kesimi görüyoruz. Burada yer yer katlar kullanılarak son derece dolgun ve havalı bir görüntü yakalanmış. Zaten dalgalı olan saçlar, katlar ile dalgaları daha belirgin hale getirilmiş.

uzun percemli sac
perçemli uzun saç

Burada da uzun saçlarda çokça kullanılan perçem modeli görüyoruz. Uzun saç üzerine perçem uygulamak istiyor iseniz bu tip bir perçemi uzun yüzler için uygulayabilirsiniz. Öte yandan kare veya yuvarlak yüz tipinde bu tip perçemler yüzünüzü daha büyük ve yayvan göstereceği için uzak durulmalı.

dolgun gosteren uzun sac kesimi
dolgun gösteren uzun saç kesimi

Yukarıda özellikle hacim sıkıntısı olan saçlar için son derece uygun bir saç kesim türü görüyorsunuz. Böyle bir modeli sıradan bir maşa yardımı ile günlük olarak kolayca uygulayabilirsiniz.

kelebek sac kesimi
kelebek saç kesimi modeli

Son zamanların trend uzun saç modeli olarak karşımıza çıkan kelebek model saçı yukarıda görüyorsunuz. Bu saçta öndeki perçemler kelebek kanadı görüntüsü verilerek kesilir ve şekillendirilir.

percemli uzun sac kesimi
perçemli düz uzun saç modeli

Düz saçlar için de uzun kesim modeli çokça kullanılıyor. Uzun saç kesimi modellerinde düz saçlar için perçem ya da kakül kullanmak saçınızı sıradanlıktan çıkaracak ve daha hareketli hale getirecektir.

bol katli uzun sac
bol katlı uzun saç kesimi modelleri

Yukarıda da çok katlı uzun saç kesimi modeli görüyoruz. Bu model hacim sorunu olan saçlar için en çok kullanılan modellerden bir tanesidir. Çok fazla kat atılarak saça hacim kazandırılır. Böylece saç olduğundan daha dolgun görünür.

kakullu uzun sac kesimi
kaküllü uzun saç kesimi modeli

Yukarıdaki modelde altlarda bolca kat kullanılırken alın kısmında da kakül tercih edilmiş. Böylece hem spor hem de klasik tarza uygun bir saç modeli elde edilmiş.

duz sac uzun kesim modelleri
düz saç uzun kesim modeli

Düz saçlar da uzun saç kesimine oldukça uygun saç tipidir. Bu saç modeli düz kesim ancak son derece temiz bir görüntü sağlayan bir kesimdir. Aşırı düz saçlarda genelde ortaya çıkan hacim sorunu bu tip düz ve uzun kesimlerle avantaj haline getirilebilir.

uzun sac kesimi ombre
ombreli uzun saç kesimi
uzun duz sac kesimi
omuz altı saç kesimi modeli
uzun sac kesimi kadin
uzun saç kesimi modelleri
kelebek sac kesimi modeli
kelebek saç modelleri
uzun sac percemli
perçemli uzun saç modelleri

Burada sizlere uzun saç kesimi modellerini anlattım. Dilerseniz kısa saç kesimi modellerini de buradan inceleyebilirsiniz.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu