Kadın Takım Elbise Modelleri 2021

Kadın takım elbise; kadınlar için üç farklı tipte bulunur. Bu iki tipin her birini hem tanıyıp hem göreceğiniz modelleri burada bulacaksınız.

Takım elbise kadınlar için hem ciddi ortamlarda, hem ofiste hem de özel günlerde kullanılan bir giyim ürünüdür. Az evvel de belirttiğim üzere iki farklı tipi bulunur. Bunlar; döpiyes ve tayyördür. Bu iki takım elbise türünü ayrı ayrı olarak aşağıda açıklayacağım.

Takım elbise günümüzde aynı zamanda maskülen tarzı benimsemiş olan kadınlar tarafından da çok tercih edilen bir kıyafet türüdür. Hem feminen hem de maskülen tarzda takım elbise türlerini bulmanız mümkündür.

Kadın Takım Elbise Türleri Nelerdir?

Kadın takım elbise türleri temelde ikiye ayrılır. Bunlar;

Döpiyes Nedir?

Döpiyes; İki parçadan oluşan kadın takım elbise türüdür. Bu iki parça yalnızca ceket ve etek/pantolon ile oluşturulmuştur. Ceket içerisine herhangi bir gömlek, bluz veya t-shirt kullanılmaz. Ceket aynı zamanda gömlek görevi de görecek şekilde tasarlanmıştır.

Fransız modasından dünyaya yayılan bu takım elbise anlayışı adını da fransızcada iki parça anlamına geldiği için döpiyes olarak almıştır. Aşağıda şık bir döpiyes modeli görüyorsunuz. Aslında döpiyes orijinalinde etek ve ceketten oluşsa da günümüzde pantolonlu döpiyes modelleri bulmak da mümkün.

dopiyes etekli
Kadın Takım Elbise Modelleri 2021 20

Tayyör Nedir?

Tayyör; erkek takım elbisenin kadına uyarlanmış halinin tam karşılığıdır. Bu takım elbise türü tıpkı erkeklerde olduğu gibi üç parçadan oluşur. Bunlar; etek-pantolon, ceket ve gömlektir. Gömlek yerine bluz, t-shirt gibi üst giysiler tercih edildiği de olur.

tayyör
Kadın Takım Elbise Modelleri 2021 21

Döpiyes ve Tayyör Farkı Nedir?

Yukarıda da belirttiğim üzere döpiyeste ceket içerisine bir kıyafet giyilmeden kullanılırken tayyörde ceket içerisine bir üst grup giysisi giylecek şekilde tasarlanmış kadın takım elbise türleridir.

Dilerseniz şimdi yılın öne çıkan bayan takım elbise modellerine göz atalım.

Bayan Takım Elbise Modelleri

Yukarıda bahsettiğim tayyör ve döpiyes gibi takım elbise çeşitleri günümüzde oldukça farklı şekillerde de karşımıza çıkıyor. Artık yalnızca bu tip takım elbiseler değil yelekli, elbiseli takım elbise modelleri de bulabiliyoruz. Bunların hepsini aşağıdaki modellerden inceleyelim.

Ofis Şıklığı Bayan Takım Elbise

ofis sikligi bayan takim elbise
ofis şıklığı kadın takım elbise

Yukarıda klasik bir etekli tayyör görüyorsunuz. Bu takım elbisede kalem etek ceket ve bluz kullanılmış. Ofiste rahatlıkla kullanabileceğiniz tarzda kışlık bir kombin şekli. Bu tip tayyörler altına kesinlikle stiletto tarzı ayakkabılar kullanmanız doğru seçim olacaktır. Ancak topuklu ayakkabı kullanmıyor iseniz de topuksuz stilettoları tercih edebilirsiniz.

Kadın Yazlık Takım Elbise

bayan yazlik takim elbise
kadın yazlık takım elbise

Burada kısa kollu ceket ile oluşturulmuş üçlü bir takım görüyoruz. Yine tayyöre bir örnek diyebiliriz. Bu tip kısa kollu ceketler içerisine askılı bluzlar kullanabilirsiniz. Yaz aylarında bu tip kısa kollu ceketlere sahip takım elbiseler kesinlikle oldukça kullanışlı ve şık seçimler olacaktır.

Elbise Ceket Takım

elbise ceket bayan takim elbise
elbise ceket takımı

Burada elbiseli takım modeline bir örnek görüyoruz. Bu da yine günümüz gelişen modasının ürünlerinden bir tanesidir. Genellikle elbise jile şeklinde tasarlanmıştır ve ceket arkasında potluk oluşturmayacak yapıdadır. Oldukça kullanışlı ve şık seçimlerden biridir.

Maskülen Kadın Takım Elbise

uclu takim bayan takim elbise
yelekli kadın takım elbise

Burada nadir görülen dörtlü bir bayan takım elbise modeli görüyoruz. 4. parça burada yelek olarak eklenmiş. Erkek takımlarında gördüğümüz yeleğin maskülen tarz için kullanım örneğini görüyoruz. Bu tip takımları yine iş hayatınızda tercih edebilirsiniz. Yelek içerisine mutlaka gömlek kullanmanız gerekir.

Slim Fit Bayan Takım Elbise

slim fit bayan takim elbise
slim fit bayan takım elbise

Slim fit yani vücuda tam olarak oturan, vücudu saran anlamına gelir. Kadınlar genellikle takım elbisede bu tip takım elbiseleri tercih eder. Bu tip takım elbiseler daha efemine bir görüntüye sahiptir. Özellikle bel oyuntusuna tam olarak oturan ceketler vücuda kum saati görüntüsü yakalamak için ideal parçalardır.

Rahat Kesim Bayan Takım Elbise

rahat kesim bayan takim elbise
rahat kesim takım elbise

Yukarıda beyaz renkte ve siyah şeritleri bulunan yazlık kumaştan rahat kesim bir takım elbise görüyorsunuz. Bu tip takım elbiseler de yaz aylarında hem özel günler için hem de ofis şıklığı için tercih edilen takım elbise modellerindendir. Burada üçlü olarak tasarlanmış ve tamamen aynı renkte kombin yapmaya bir örnek de görmüş oluyoruz.

Bayan Ceket Pantolon Takımı

bayan ceket pantolon takimi
bayan ceket pantolon takımı

Yukarıda siyah renkte bir takım elbise görüyorsunuz. Bu takım elbisede pantolon rahat kesim olarak tasarlanmış. Bu sayede tam olarak maskülen ve feminen havanın tam ortası yakalanmış.

Blazer Ceket Pantolon Bayan Takım Elbise

blazer ceket pantolon bayan takim elbise
Blazer ceket pantolon

Etekli Bayan Takım Elbise

etekli bayan takim elbise
etekli bayan takım elbise

Yukarıda siyah renk kendinden desenli etekli bayan takım elbise modeli görüyoruz. Bu tip kendineden desenli takım elbise modellerinde mümkün olduğunca başka renk kullanmamak ve ceket içerisine de olabildiğince aynı renk ve sade bir model kullanmak gereklidir. Aksi taktirde karmaşık bir görüntü oluşabilir. Ki takım elbise karmaşadan uzak aksine son derece net bir kombin türüdür.

Gri Bayan Takım Elbise

gri bayan takim elbise
gri kadın takım elbise

Bayan Kadife Takım Elbise

kadife takim elbise bayan
kadife takım elbise

Yukarıda kadife kumaştan bir takım elbise modeli görüyoruz. Kış aylarında kullanıma uygun olan bu takım kadife kumaştan olduğu için oldukça şık bir görüntü yakalamak için idealdir. Bu tip kadife kumaş pantolonlarda ispanyol paça kesimler resimde de görüldüğü üzere idealdir. Düz kesimler aynı etkiyi vermeyecektir.

Kadın Kırmızı Takım Elbise

kirmizi bayan takim elbise
kırmızı takım elbise

Burada gördüğünüz takım elbise modeli ise özel bir gün veya gece için kullanabileceğiniz yapıdadır. Derin bir dekolteye sahip olan bu takım elbise ofis için uygun bir takım elbise modeli değildir.

Kadın Kışlık Takım Elbise

kislik bayan takim elbise
kışlık takım elbise

Yukarıda soğuk kış günlerinde takım elbisenizi kazak ile nasıl kombinleyebileceğinize şık bir örnek görüyorsunuz. Burada takım elbise içerisine dar kesim bir boğazlı kazak kullanılarak şık bir kışlık ofis kombini oluşturulmuş.

Kadın Lacivert Takım Elbise

lacivert bayan takim elbise
lacivert kadın takım elbise

Siyah takım elbiseye ilk akla gelen alternatif şüphesiz laciverttir. Özellikle de açık tenli ve sarışın iseniz bu tip lacivert takımlar sizde harika görünebilir. Aynı zamanda ciddi bir renk de olduğundan dolayı iş ve ofis kombinleriniz için bu tip lacivert takımları tercih edebilirsiniz.

pudra bayan takim elbise
Kadın Takım Elbise Modelleri 2021 22
tas bayan takim elbise
Kadın Takım Elbise Modelleri 2021 23

Kadın takım elbise modelleri ile ilgili bilgi verdiğim bu yazı ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu