Kadın Spor Ayakkabı Modelleri 2021

Kadın spor ayakkabı 2020 ve 2021 yılında en çok talep gören ayakkabı türlerinin başında geliyor. Bu durum 2022 yılında da aynen devam edecek gibi görünüyor. Pandemi hepimizi rahat giyime oldukça alıştırdığı için spor giyim ve rahat giyim artık daha da ön planda.

Bu sezon ve önümüzdeki sezon da yine yüksek tabanlı spor ayakkabıların ön plana çıktığını görüyoruz. Kısa boylu hanımlar için günlük hayatta kullanılabilecekleri rahat ve şık bir alternatif olan yüksek topuk spor ayakkabıların topuk boylarının giderek daha da yükseldiğini görüyoruz.

Renk olarak ise yine beyaz renk spor ayakkabıların ön palan çıktığını görmekteyiz.Spor Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Spor Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Spor ayakkabı çeşitlerinden ihtiyacınıza uygun olanını tercih ederseniz yüzde yüz performansından yararlanabilirsiniz. Bunlar;

Günlük Spor Ayakkabı;

Bu spor ayakkabıyı günlük hayatın koşuşturması içerisinde tercih edebilirsiniz. Topuk boyu ideal ve genellikle çok ağır olmayan modellerdir.

gunluk spor ayakkabi
günlük spor ayakkabı

Yürüyüş Koşu Ayakkabısı

Yürüyüş ve koşu gibi sporlar için tasarlanmış bu spor ayakkabıları diğer spor ayakkabılardan ayıran temel özellik üst derinin daha yumuşak ve ayağın her hareketinde şeklini alabilen yapıda olmasıdır. Aynı zamanda tabanının da aşırı sert olmaması yürüyüş ve koşu esnasındaki hareketleri olanaklı kılar. Aşağıda yürüyüş ve koşu ayakkabısına örnekler göreceksiniz.

Halı Saha Ayakkabısı

Halı sahada kullanabileceğiniz yapıya uygun tasarlanmış spor ayakkabılardır. Sahada kaymayı engelleyici yapıda kısa dişli tabana sahiptir.

Krampon

Krampon ise futbol ayakkabısı olarak da tabir edilen halı saha ayakkabısına göre daha derin ve geniş dişlere sahip olan ayakkabı türüdür.

Basketbol Ayakkabısı

Adından da anlaşıldığı üzere basketbol sporu için tasarlanmış olan bu ayakkabı günlük hayatta da tercih edenlerin olduğu bir türdür. Bu ayakkabının özelliği ise ayak bileğini koruyacak şekilde yüksek bilekli yapıya sahip olmasıdır.

Tenis Ayakkabısı

Tenis ayakkabısı tenis oynarken korta uygun olarak tasarlanmış tabana ve daha yassı bir üst yapıya sahiptir. Tenis ayakkabıları da hafif ve rahat ayakkabılar olduğu için günlük hayatta çokça tercih edilen ayakkabı türlerinden bir tanesidir.

En İyi Spor Ayakkabı

En iyi spor ayakkabı hangisidir sorusu sıkça sorduğumuz sorulardan bir tanesi. Bu sorunun cevabı aslında çok net. En iyi spor ayakkabı yapacağınız spora ve kullanacağınız alana uygun olarak seçtiğiniz spor ayakkabıdır. Günlük hayatta kullanacağınız bir spor ayakkabı arıyor iseniz. Bu giydiğinizde ayağınızı kavrarken rahatsız etmeyecek yapıda ve aşırı ağır olmayacak malzemeden yapılmış olmalıdır.

Bayan Spor Ayakkabı Modelleri

Yılın öne çıkan kadın spor ayakkabı modellerine birlikte bir göz atalım.

Kadın Yüksek Topuk Spor Ayakkabı

kadin yuksek topuk spor ayakkabi
kadın spor ayakkabı yüksek topuk

Burada gri detaylara sahip yüksek topuklu günlük bir spor ayakkabı görüyoruz. Bu spor ayakkabı yılın moda spor kadın ayakkabı modellerindendir. Önümüzdeki sezon da bu tip ayakkabıları çok göreceğiz. Hem yüksek topuklu hem de rahat olması bu tip ayakkabıları tercih sebebi yapan başlıca etken.

Kadın Basket Ayakkabısı

kadin basket ayakkabi
kadın spor ayakkabı basketbol ayakkabısı

Burada günlük kullanıma uygun bir basketbol ayakkabı modeli görüyoruz. Bileğe kadar uzanan yapısı ile kış aylarında da kullanıma uygun bir yapıya sahiptir. Bu tip ayakkabılarınız ile hem şort kombinleri hem de jean pantolon kombinleri yapabilirsiniz.

Kadın Beyaz Spor Ayakkabı

kadin beyaz spor ayakkabi
kadın spor ayakkabı beyaz

Beyaz spor ayakkabı yaz ve kış aylarında kadınların en çok tercih ettiği renktir. Spor ayakkabının duruşunu ön plana çıkaran ve hemen her renk kombinde de kullanılabilir yapısı olan beyaz spor ayakkabıları her türde bulabilirsiniz. Çünkü en çok bulunan renk de talebe uygun olarak beyaz renktir.

Yazlık Topuklu Spor Ayakkabı

yazlik topuklu spor ayakkabi
yazlık topuklu kadın spor ayakkabı

Kadın spor ayakkabı modellerinde yukarıda da belirttiğim üzere yüksek topuklar moda. Hatta topukların gitgide daha da yükseldiğini söyleyebiliriz. Burada bağcık yerine cırt cırt kullanılmış ve model daha genç hanımlara hitap eder şekilde tasarlanmış. Beyaz üzerine uygulanan mor renk de spor ayakkabıyı kendine has bir tarza getirmiş.

Yürüyüş Ayakkabısı Bayan Spor Beyaz

yuruyus ayakkabisi bayan spor beyaz
kadın yürüyüş ayakkabısı

Burada beyaz renkte nike markasına ait bir yürüyüş ayakkabısı görüyoruz. Yürüyüş ayakkabıları hakkında detaylı bilgiyi yukarıda da paylaşmıştım ancak burada da değinmekte fayda görüyorum. Bu ayakkabı oldukça hafif ve üst kısmı son derece ergonomik yapıdadır. Böylece yürüyüş ve koşu esnasındaki ayak hareketlerini engellemeyecek ve zorlamayacak bir yapıya sahiptir.

Bayan Günlük Spor Ayakkabı

bayan gunluk spor ayakkabi
bayan günlük spor ayakkabı

Burada yine günlük hayatta kullanıma uygun rahat yapıda ve siyah renkte bir spor ayakkabı modeli görüyoruz. Günlük hayat için de spordan ve rahatlıktan vazgeçemeyen hanımların her alanda kullanabilecekleri yapıda sade bir spor ayakkabı modeli.

Kadın Bilekli Spor Ayakkabı

kadin bilekli spor ayakkabi
kadın spor ayakkabı bilekli

Spor ayakkabıda da tarzını yansıtmak isteyen hanımlar için bu tip spor ayakkabılar tercihler arasında olabilir. Burada basketbol ayakkabısından esinlenilmiş bilekli ve gizli topuklu bir spor ayakkabı görüyoruz.

Kadın Gri Yüksek Topuk Spor Ayakkabı

kadin gri yuksek topuk spor ayakkabi
kadın gri yüksek topuk spor ayakkabı

Gri renk spor ayakkabı da hem kadınlar hem de erkekler tarafından çok tercih edilen renklerden bir tanesidir. Yüksek topuklu olan bu ayakkabı günlük hayatta ve günlük jimnastik sporunuzda kullanabileceğiniz yapıya uygun.

Kadın Pudra Spor Ayakkabı

kadin pudra spor ayakkabi
kadın pudra spor ayakkabı

Burada pudra rengi günlük kadın spor ayakkabı modeli görüyorsunuz. Bu spor ayakkabıyı günlük sokak kombinlerinizde mini etek ve şortlarınızda veya jean pantolonlarınızda tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz.

Ortopedik Spor Ayakkabı

kadin rahat spor ayakkabi
ortopedik kadın spor ayakkabı

Burada da yine son dönemin modası olan bir spor ayakkabı modeli görüyorsunuz. Bu spor ayakkabıda üst kısım çorap şeklinde tasarlandığı için oldukça rahat bir yapıya sahiptir. Alt kısımda da kullanılan hafif malzeme ayakkabınızın ayağınızdaki varlığını unutmanıza neden olacak türdedir.

Siyah Kadın Spor Ayakkabı

kadin siyah spor ayakkabi
kadın spor ayakkabı siyah

Üstü siyah tabanı beyaz spor ayakkabılar da tercih sebebi olarak karşımıza çıkıyor. Bu tip spor ayakkabılar da günlük kullanıma uygun olan ve çok tercih edilen spor ayakkabılar arasında.

Kadın Spor Ayakkabı Açık

kadin yazlik acik spor ayakkabi
kadın açık spor ayakkabı

Burada sandalet tipi spor ayakkabı modeli görüyoruz. Bu spor ayakkabı yaz günlerinde ve tatil belderinde kullanıma uygun yapıda hem spor hem de rahat olsun diyenlerin tercihi olacak türden bir yapıdadır.

Platform Spor Ayakkabı

platform spor ayakkabi
platform spor ayakkabı

Burada platform topuklu spor ayakkabı görüyoruz. Oldukça yüksek bir tabana sahip olan bu spor ayakkabı farklı tarzlardan hoşlanan ve sıradanlıktan sıkılanların tercihi olabilecek türdendir. Bu tip ayakkabıları da hem etek hem de jean ile kombinleyerek kullanmak mümkün. Aynı zamanda yazlık elbiseleriniz ile de son derece moda bir görüntü yakalamanızı sağlayacak.

Pullu Kadın Spor Ayakkabı

pullu kadin spor ayakkabi
pullu kadın spor ayakkabı

Spor da olsa süsülü olmalı diyen kadınların ve feminenliği tarz olarak benimseyenlerin tercihi olabilecek türde oldukça renkli ve parlak bir spor ayakkabı modeli görüyorsunuz. Bu spor ayakkabıyı tarzınızı yansıtacak şekilde kombinlerken başka alanlarda çok fazla pul ve parıltı kullanmaktan kaçınmanızı öneririm.

Siyah Spor Ayakkabı

siyah spor ayakkabi
siyah spor ayakkabı

Siyah spor ayakkabı denince ilk akla gelen modeli görüyorsunuz. Kesinlikle her sezon modası geçmeyen bu ayakkabıları alıp yıllarca kullanabilirsiniz. Unisex olan bu modeli partnerinizle birlikte de tercih edebilirsiniz.

Yüksek Taban Spor Ayakkabı

yuksek taban spor ayakkabi
yüksek taban spor ayakkabı

Kadın spor ayakkabı modelleri hakkında yılın öne çıkan modellerini ve spor ayakkabı türlerini paylaştığım bu yazı ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir. Dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu