İsteme Elbisesi Modelleri

İsteme elbisesi hayatımızın en önemli dönemine adım atarken üzerimizde taşıyacağımız elbise olduğu için oldukça önemlidir. Bu mutlu günü her anlamı ile özel ve güzel hatırlamak her kadın için önemlidir.

İsteme elbisesi bu kadar önemli olunca da ne tür bir elbise seçileceği konusunda kafalar çokça karışır. Peki isteme elbisesi nasıl olmalı ve nasıl modeller bulunuyor? Bu soruların cevabını birlikte inceleyelim.

İsteme Elbisesi Modelleri

İsteme elbisesi seçerken bir kaç faktör ön plana çıkar. Bunlar; vücut yapınız, müstakbel eşinizin kıyafeti ve rengi, ten renginiz, isteme töreninin yapılacağı alan ve konsept oluşturacak iseniz konseptinizdir. İsteme töreni genellikle sade ve evde gerçekleşir.

Evde ve aile arasında gerçekleşen isteme törenlerinde sadelik ve şıklık ön planda olmalıdır. Şimdi dilerseniz isteme elbise modellerine bir göz atalım.

Kız İsteme Elbisesi

dantelli isteme elbisesi
kız isteme töreni elbisesi

Yukarıda komple dantel detaylı, belden oturtmalı diz altında midi boy ve arkadan yırtmaçlı olan bir model görüyoruz. Bu modelde mürdüm rengi kullanılmış ve kayık yaka ile ölçülü bir dekolte oluşturulmuş. Uzun kollu olan bu model hem kış hem de sonbahar isteme törenleri için son derece uygun.

Evde Söz Nişan Elbisesi

isteme elbisesi uzun
evde söz nişan elbisesi

Yukarıda gördüğünüz model evdeki sade ve aile arasındaki törenlere son derece uygun bir model. Hem zarif hem de şık olan bu modelde son derece ölçülü dekolteler kullanılmış ve renk olarak da eş adayınız ile rahatlıkla uyum sağlayabileceğiniz mavi renk tercih edilmiş.

Kayık Yaka İsteme Söz Elbisesi

kayik yaka nisan elbisesi
Kayık yaka isteme söz nişan elbisesi

Yukarıda ise daha kapsamlı ve büyük törenler için kullanabileceğiniz daha gösterişli bir söz elbisesi görüyorsunuz. Bu tip elbiseleri genellikle söz ve nişanın bir arada yapıldığı büyük törenlerde kullanmak uygun olacaktır.

Kısa İsteme Elbisesi

kisa isteme elbisesi
kısa isteme için elbise

Her ne kadar genellikle uzun isteme için elbise modelleri ilk olarak düşünülse de kısa modeller kullanmak da mümkündür. Yukarıda gördüğünüz kısa etekli isteme elbisesi de isteme için oldukça uygun bir modeldir. Bu modeli de evdeki isteme töreniniz için kullanabilirsiniz.

Uzun İsteme Elbisesi

kisa kollu isteme elbisesi
uzun istemesi elbisesi

Yukarıda şık, zarif ve son derece ölçülü bir isteme için elbise modeli görüyorsunuz. Bu modelde dekolteden uzak durulmuş ve günün anlam ve önemine uygun olarak hazırlanmış. Midi boy uzun eteği ile etekte kullanılan tüller ve zarif işlemeler romantik bir hava oluşturmuş.

Kız İsteme Elbisesi

kiz isteme elbisesi
balık model kız istemesi elbisesi

Yukarıda bebe mavisi renginde balık model, kolsuz bir isteme elbisesi görüyorsunuz. Bu elbise etek ucundaki tül detayı ile hem sıradanlıktan kurtulmuş hem de daha zarif bir hal almış. Kalın askılı olan bu elbiseyi ip askılı veya kısa kollu olarak da kullanabilirsiniz.

Mavi İsteme Elbisesi

mavi isteme elbisesi
mavi isteme elbisesi

Burada da yine sade ve şık bir isteme elbise modeli görüyoruz. Balık model midi boy olan bu elbisenin üst kısmında dantel detayları kullanılarak elbise daha romantik ve zarif bir hale getirilmiş. Yine dekolteden uzak durulan isteme konseptine son derece uygun bir model.

Midi Söz Elbisesi

midi isteme elbisesi
midi söz elbisesi

Yukarıda midi boy pudra tonlarında simli detaylara sahip bir söz elbisesi modeli görüyoruz. Eğer uzun boylu iseniz midi boy elbiseleri tercih etmekten kaçınmayın. Burada kullanılan sim detayları elbiseyi daha da yukarı çeken en önemli detaydır.

Evde Söz Kıyafetleri

sade isteme elbisesi
evde söz kıyafetleri

Yukarıda yine evde gerçekleşecek olan söz töreniniz için kullanabileceğiniz şık bir elbise görüyorsunuz. Bu elbise özellikle dengeli ve ince vücuda sahip hanımlar için son derece uygun bir elbisedir. Kendinden desenli parlak olan kumaşı elbiseyi sıradanlıktan çıkaran bir unsur olarak yeterlidir.

Sade İsteme Elbisesi

sade murdum isteme elbisesi
sade isteme elbisesi

Burada da tamamen çekirdek aileniz ile gerçekleştireceğiniz ev içerisindeki küçük bir tören için hatta belki de tanışma günü için tercih edebileceğiniz son derece sade bir elbise modeli görüyorsunuz.

Gösterişli Söz Nişan Elbisesi

sik isteme elbisesi
gösterişli söz nişan elbisesi

Yukarıda da yine daha büyük törenler için kullanabileceğiniz oldukça şık ve gösterişli bir söz nişan elbisesi görüyorsunuz.

Siyah İsteme Elbisesi

siyah isteme elbisesi
İsteme Elbisesi Modelleri 29

Dantelli İsteme ve Söz Elbisesi

isteme soz elbisesi 1
İsteme Elbisesi Modelleri 30

İsteme Elbisesi Tesettür

Tesettürlü hanımlar için isteme elbisesi modellerinde ön plana çıkan modeller daha çok kiloş etekli ve balon kol elbise modelleridir. Bu modellerde komple dantelli veya komple şifon kumaştan oluşan elbiseler çok tercih edilenler arasındadır. Aynı zamanda daha çok tek renk elbiseler kullanılsa da iki renkli modelleri görmek de mümkün.

En Güzel Söz Elbisesi Modelleri Kapalılar İçin

en guzel soz elbisesi kapalilar icin
İsteme Elbisesi Modelleri 31

Evde Söz Kıyafeti Tesettür

evde soz kiyafeti tesettur
evde söz kıyafeti tesettür

Yukarıda tesettürlü hanımlar için evdeki söz törenine uygun bir model görüyorsunuz.

gul kurusu soz kiyafeti tesettur
İsteme Elbisesi Modelleri 32
isteme soz kiyafeti tesettur
İsteme Elbisesi Modelleri 33
krem isteme elbisesi tesettur
İsteme Elbisesi Modelleri 34
lavanta tesettur soz nisan elbisesi
İsteme Elbisesi Modelleri 35
sade ve sik soz elbisesi
İsteme Elbisesi Modelleri 36
sik tesettur soz elbisesi
İsteme Elbisesi Modelleri 37
tesettur isteme elbisesi
İsteme Elbisesi Modelleri 38
tesettur isteme soz elbisesi
İsteme Elbisesi Modelleri 39
tesettur sade soz elbisesi
İsteme Elbisesi Modelleri 40
tesettur soz nisan elbisesi
İsteme Elbisesi Modelleri 41
tesettur zarif soz kiyafeti
İsteme Elbisesi Modelleri 42
tesetturlu soz elbisesi
İsteme Elbisesi Modelleri 43

İsteme Elbisesi Nasıl Olmalı?

İsteme için seçilen elbisesi seçmek daha önce de belirttiğim üzere oldukça kafa karıştırıcı olabiliyor. İsteme için seçilecek elbisesi nasıl olmalı sorusunu öncelikle şöyle cevaplayabiliriz. İsteme için olan elbise ölçülü bir dekolteye sahip olmalı hatta mümkün ise dekolteye sahip olmamalıdır. Aksi halde konsepte uygun olmaktan çıkacaktır.

Bunun dışında vücut yapınızı iyi tanıyarak bir elbise seçmelisiniz ve şıklığın da ilk unsuru şüphesiz budur. Diğer bir faktör de ortama uygun olmasıdır. Elbiseniz evde yapılan bir törene uygun şekilde olmalıdır, aksi taktirde abes bir görüntü oluşabilir.

Eğer güne özel bir fotoğraf çekimi düşünüyor iseniz bunu da düşünerek bir elbise seçebilir veya çekim için daha farklı bir elbise kiralayabilirsiniz.

Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu