Hamileler İçin Güneş Kremi Seçimi Nasıl Olmalı?

Hamileler için güneş kremi seçimi nasıl olmalı sorusu havaların ısınması ve güneşin kendini iyiden iyiye hissettirmesi ile daha da önem kazandı.

Daha önceki yazımda sizler için leke karşıtı güneş kremlerini paylaşmıştım. Dilerseniz onu da inceleyebilirsiniz.

Bu yazımda ise sizler için hamileler için güneş kremi seçerken nelere dikkat etmeliyiz ve hangi güneş kremlerini tercih edebiliriz sorularını cevapladım.

Bildiğiniz üzere gebelikte cilt hassaslaşır ve leke oluşumuna daha çok meyilli hale gelir. Her ne kadar bu lekeler genellikle gebelik bitiminde kendiliğinden yok olsa da bazı lekeler kalıcı hale gelebilmektedir. Özellikle de güneşten kaynaklı lekeler için bu dönemde ek önlemler almak daha doğru olacaktır.

Gebelikte tıpkı yediklerimize ek özen gösterdiğimiz gibi kullandığımız kozmetik ürünlere de dikkat etmeliyiz. Güneş kremi de bu ürünlerden bir tanesidir.

Hamileler İçin Güneş Kremi Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

Öncelikle tercih edeceğiniz güneş kreminde; alkol, paraben, parfüm, oksibenzon bulunmamalıdır. Bu maddeler gebelikte kaçınmamız gereken maddelerdir. Bunun dışında kullanacağınız güneş kremi 50 faktör korumaya sahip olmalıdır. Tıpkı çocuklar ve bebeklerde daha düşük faktörlü kullanmadığımız gibi gebelikte de düşük faktörlü güneş kremleri kullanmaktan kaçınmalıyız.

Hamileler Hangi Marka Güneş Kremini Kullanabilir?

Yukarıda bahsettiğim özellikleri bir arada barındıran ve gebelikte kullanıma uygun olan güneş kremi markalarını inceleyelim.

1. La Roche Posay Anthelios XL Ultra Light

Bu güneş kremini daha önce leke karşıtı güneş kremlerinde de tavsiyelerim arasına eklemiştim. Oldukça etkili ve sivilcelenme yapmayan aynı zamanda cildi hem koruyup hem bakım yapan son derece etkili bir güneş kremi.

La roche posay bildiğiniz üzere cilt bakım ürünlerinde oldukça popüler bir marka bunun sebebi ise yan etkilerinin minimum olması ve hemen her cilt tipine uyum sağlamasından kaynaklanıyor. Fiyat olarak yüksek fiyatlı güneş kremleri arasında yer alsa da her gün kullanacağınızı düşününce ve yan etkisiz olduğunu da hesaba katınca verdiğiniz parayı hak eden bir kerm.

Gebelikte de bu güneş kremini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

2. Bioderma Phototerm Max Cream

hamileler icin gunes kremi
hamileler için güneş kremi bioderma

Bioderma da kimyasal ürün içeriği bakımından minimize edilmiş markaların başında geliyor. Son derece etkili cilt ürünlerinin yanı sıra güneş kremi olarak da rahatlıkla gebelikte tercih edilebilecek yapıda bir güneş kremidir. Cildi hem nem bakımı olarak beslerken hem de lekelere karşı etkin bir koruma sağlar. Bu açıdan size önerebileceğim bir diğer güneş kremi de şüphesiz bioderma phototerm max cream güneş kermi. Yine fiyat olarak yüksek fiyatlı kategorisinde bir güneş kremi.

3. Sinoz Leke Karşıtı Güneş Kremi

sinoz leke karsiti gunes kremi
leke karşıtı güneş kremi

Yine son zamanların yükselen markalarından Sinoz’un en çok tercih edilen ürünü şüphesiz leke karşıtı güneş kremi. Pahalı güneş kremlerine uygun fiyatlı bir alternatif. Bu güneş kremi de lekeler karşısında oldukça etkili olan ve gebelikte tercih edilebilir yapıda olan bir güneş kremi.

Burada sizlere hamileler için güneş kremi seçimi hakkında bilgi verdim. Hamileler için güneş kremi özel bir üretim olarak karşımıza çıkmıyor. Ancak genel olarak yukarıda paylaştığım markalar dışında çocuk ve bebekler için kullanılabilir yapıda olan güneş kremleri gebelikte de uygulanabilir yapıdadır.

Doğru Güneş Kremi Uygulaması Nasıl Olmalıdır?

Güneş kremini özellikle yüzünüze her dışarı çıktığınızda uygulamanız ve direk güneşe maruz kaldığınız ortamlarda üzerinde belirtilen saat aralığında uygulamanız etkisini göstermesi açısından çok önemlidir. Aynı zamanda güneş kreminizi güneşe çıkmadan 30 dk önce uygulamanız gereklidir.

Güneş Kremi Kullanım Miktarı Ne Kadar Olmalıdır?

gunes kremi surme miktari
güneş kremi ne kadar uygulanmalı?

Genellikle güneş kremi yeterli miktarda uygulanmıyor. Hamileler için güneş kremi de son derece önemlidir. Doğru miktarda uygulanmayan güneş kremi yeterli etkiyi göstermeyecektir. Bunun için doğru miktar orta parmak ve işaret parmağınıza bir çizgi halinde boydan boya uyguladığınız miktardır.

Bu miktar başlangıçta fazla gibi görünse de yüz ve boyun bölgesi için olması gereken miktardır ve 30 dk beklemenin ardından krem cildinizi tamamen kaplayacak ve tabaka halindeki görüntü ortadan kalkacaktır.

Bunun dışında genellikle güneş kremleri açıldıktan sonra 1 yıl içerisinde miadını tamamlar. Bunu da dikkate almak çok önemlidir.

Hamileler için güneş kremi seçimi hakkında merak ettiğiniz soruları bulabileceğiniz bu yazı ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu