Göbekli ve Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Göbekli ve kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli, nasıl pantolon tercih etmeli, hangi aksesuarları kullanmalı, ne tip elbiseleri giymeli, hangi renk ve desenleri daha çok kullanmalı gibi giyim tüyolarını sizler ile paylaşacağım.

Göbekli ve Kısa Boylu Kadınlara Giyim Tüyoları

1. Pantolon Seçimi

Göbekli ve kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna öncelikle nasıl pantolon seçmeli konusu ile başlayalım. Uzun hatta ayakkabıları örten pantolonlar sizi daha uzun ve ince gösterecektir. Bu yüzden ara boy pantolonlar yerine uzun ve ispanyol paça tipi pantolonlar tercih edebilirsiniz.

Öte yandan tamamı geniş pantlonlar da tercih ederek hem göbek bölgesini kamufle edebilir hem de boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Aynı zamanda yüksek bel pantolon da göbeğinizi saklayacaktır.

gobekli kadinlar icin croplu kombin
göbekli ve kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli

2. Etek Seçimi

Eteklerinizi seçerken asimetrik kesimleri tercih ederek dikkati göbek bölgesinden bacağa kaydırabilirsiniz. Ayrıca göbeği sımsıkı sarak etekler yerine bir miktar rahat bırakan modelleri tercih etmek de doğru olacaktır.

3. Elbise Seçimi

Göbekli ve kısa boylu kadınlar için elbise seçer iken yapılan büyük bir hata var. Üst bedenin çok dar alt bedenin ise çok bol seçilmesidir. Bu kadar keskin bir geçiş sizi hem daha kısa hem de daha kilolu gösterecektir.

gobekli ve kisa kadinlar icin elbise
göbekli ve kısa boylu kadınlar nasıl elbise giymeli

Bunun yerine bir miktar bol elbiseleri tercih etmek yerinde olacaktır. Üst beden için de aşırı dar tercihler yapılmamalıdır.

4. Takı ve Aksesuar Seçimi

Uzun kolyeler ile barışmanız gerekiyor. Uzun kolyeler sizi hem daha ince hem de daha uzun gösterecek detaylardır. Ayrıca çok büyük veya çok mini çantalar yerine orta boy çantaları da tercih etmek doğru olacaktır.

Kemer tercih edecek iseniz kemerin de pantolon veya üst parça ile aynı renk olmasına böylece boyunuzu kesmemesine dikkat etmelisiniz.

gobekli ve kisa boylu kadinlar nasil giyinmeli
göbekli ve kısa boylu kadınlar için giyim tüyorları

5. Desen ve Renk Seçimi

Göbekli ve kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusunun cevabına şimdi de desen ve renk seçimi ile devam edelim. Elbette ki siyah renk sizi hem uzun hem de ince gösterecektir. Alt ve üst parçanın aynı renk olması göbeği kamufle edecek önemli bir faktördür. Bu yüzden de tek renk kullanımı da uygun olacaktır.

Desen seçer iken ise çok karışık ve iri desenler yerine dikey desenler veya mini desenler seçmek de sizi uzun ve ince gösterecektir.

gobekli kadinlar icin giyim onerileri 1
göbekli ve kısa boylu kadınlar giyim tüyoları

6. Ayakkabı Seçimi

Yüksek tabanlı ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Bu tabi ki boyunuzu uzatacak bir faktördür. Ancak fazla kaba ve büyük modellerden de kaçınmak gerekir.

7. Ceket ve Gömlek Kullanmaktan Kaçınmayın

Rahat kesim ceketler ve gömlekler de göbeğinizi kamufle etmek için mükemmel parçalardır. Tek renk kombin üzerine renkli bir ceket ya da gömlek kullanarak hem şık hem de proporsiyonunuza uygun giyinmiş olacaksınız.

kilolu ve kisa boylu kadinlar nasil giyinmeli
young caucasian woman in casual wear on gray background. bodypositive female character, plus size

8. Çok Tüylü ve Kalın Parçalar

Çok tüylü, kalın ve kabarık kumaşlar kişiyi her zaman daha iri göstereceği için bir de boy probleminiz var ise kesinlikle tercih edilmemelidir. Bunun yerine daha hafif ve ince kumaşlar seçilmeli.

gobekli kadin kombinleri
göbekli kadınlara giyim önerileri
gobekli ve kisa boylu kadinlar
göbekli ve kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli
kisa boylu kadinlar icin kombin
göbekli ve kısa boylu kadınlar için kombin önerisi

Burada sizlere göbekli ve kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu