Geniş Kalçalı Kadınlar için Elbise Modelleri

Geniş kalçalı kadınlar için elbise modelleri nelerdir? Geniş kalçaya sahip kadınlar hangi tür elbiseleri giymeli ve hangi kumaş modellerini tercih etmeli, hangi desenler kalçayı gizlemeye yardımcı olur gibi soruların cevabını sizler için derledik.

Kalçaların hem küçük olması hem de fazla büyük olması kadınlar için bir problem teşkil eder. Özellikle de elbiselerden küçük ve büyük kalçalar daha çok öne çıktığı için ne türde elbiseler tercih etmek gerektiğini bilmek işimizi oldukça kolaylaştırır.

Geniş kalçalı kadınlar için elbise modellerini görsel olarak da sizlerle paylaşacağım ancak dilerseniz öncelikle temel olarak elbise seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini genel hatlar ile birlikte maddelere ayıralım. Böylece işimiz çok daha kolay olacaktır.

buyuk basenli kadinlar icin abiye
geniş kalçalı kadınlar için elbise modelleri seçimi

Geniş Kalçalı Kadınlar Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

 • Kiloş Kesim Etekler: Kiloş kesime sahip elbiseler her zaman geniş kalça ve basenleri adeta bir illüzyon gibi kamufle edecektir.
 • Göğüs Altından Genişleyen Modeller: Göğüs altından itibaren genişleyen uçuş uçuş olan eteklere sahip modeller basen ve geniş kalçaları gizleyen modellerdir.
 • Kalça Etrafında Hareket ve Desen İçermeyen Modeller: Kalçayı gizlemek amaç olduğu için kalça ve etrafına dikkat toplayan detaylardan kaçınmalı ve bu tip modellerden uzak durmalısınız.
 • Aşırı Karışık Desenlerden Uzak Durun: Çok desenli ve renkli modeller yerine daha az desenli ve sade renkleri tercih etmeniz sizi kamufle edeceğim derken yakalanabileceğiniz karmaşadan uzak tutacak.
 • Kalem Etekten Uzak Durun: Kalem etek geniş kalçalı kadınların şiddetle uzak durması gereken bir kesim türüdür. Bu tür eteğe sahip elbiseler sizleri hem sıkışmış gösterecek hem de olduğundan daha geniş kalçalara sahipmiş gibi gösterecektir.
 • Saten Kumaş Tercih Etmeyin: Saten kumaş bildiğiniz üzere kullanımı en zor olan kumaşlardan biridir. Bu yüzden vücudunuzda herhangi bir fazlalık olmasa bile saten kumaş her zaman vücudu daha deforme gösterir. Eğer geniş kalçalara sahipseniz saten yerine gabardin türü bir kumaş tercih ederseniz daha doğru olacaktır.
 • Odak Noktasını Değiştirin: Odak degajeye kaydırmak her zaman iyi bir tercihtir. Geniş kalçalı kadınlarda V yaka elbiseler tercih etmek dikkati yakaya çekerek geniş kalçaları gizlemeye yardımcı olacaktır.
 • Önden Yırtmaç Tercih Edin: Kiloş eteklerde önden derin yırtmaç tercih ederek etek kısmındaki şemsiye görüntüsünden kurtulabilir ve daha ince ve zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz.
 • Keskin Geçişlerden Kaçının: Bir anda bir noktadan genişleyerek bir anda daralan türdeki balık etek gibi modellerden kesinlikle kaçının. Bu tip modeller özellikle geniş kalçalara sahip kadınların kalçalarını olduğundan daha da geniş gösterir.
 • Dikey Çizgilerden Kaçının: Sanılanın aksine dikey çizgiler fazlalıkları gizlemekte her zaman başarılı değildir. Özellikle de bölgesel kamufle konusunda dikey çizgiler tam aksi bir duruma sebep olacaktır. Yatay çizgiler zaten tercih edilmemelidir.
 • Kollarda Hareket Tercih Edin: Kollardaki hareket de odağı kaydırmanın bir diğer yöntemidir. Ancak bu hareketi fazla abartmamak gerekir aksi taktirde sizi olduğunuzdan daha geniş gösterebilir.

Geniş Kalçalı Kadınlar İçin Elbise Modelleri Nelerdir?

buyuk basenli bayanlar icin elbise
geniş kalçalı kadınlar için kısa elbise modeli

Burada gördüğünüz model tam bir bahar ve yaz elbisesi. Etek kesim türü olarak da kalçadaki fazlalıkları gizleyecek türde olduğundan geniş kalçalı hanımlar için doğru tercih olacaktır.

buyuk beden kadin icin elbise
Tül detaylı geniş kalçalı kadınlar için elbise modeli

Burada gördüğünüz model de yukarıda bahsettiğimiz detayları barındıran bir model özellikle yaka kısmında bulunan v dekolte odağı kaydırmak için kullanılmış şık bir model.

genis kalcali bayanlar icin elbise
geniş kalçalı kadınlar için uzun elbise modeli

Burada gördüğünüz uzun elbise modeli de kiloş kesimi ve derin yırtmacı ile fazlalıkları mükemmel şekilde kamufle ederken son derece şık bir görüntü yakalamanızı sağlayacak bir model

genis basenlilere elbise tavsiyesi
Geniş kalçalı kadınlar için kolsun elbise modeli

Kolsuz elbise modellerinde özellikle bu tip kare yakalar kiloş modeller için son derece şık ve moda bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır. Görselde de gördüğünüz üzere renklerden ve desenlerden kaçınmanızı gerektirecek bir durum bulunmuyor.

genis kalcali kadinlar icin elbise
Kol detaylı elbise

Yukarıda bahsettiğimiz detaylardan biri olan kol detayını en ölçülü biçimde kullanmış bir elbise modeli görüyoruz. Bu tip bir model odağı kaydırmayı sağlarken yine aynı zamanda daha ince bir görüntü yakalamayı da sağlayacak.

genis kalcali kadinlar icin uzun elbise
geniş kalçalı kadınlar için baharlık elbise

Yukarıda gördüğünüz model uçuş uçuş olan ve son derece ölçülü dekolteye sahip olmasının yanında geniş kalçaları da mükemmel şekilde kapatmayı sağlayan şık bir model.

genis basenli kadinlar icin elbise secimi
Geniş kalçalı kadınlar için siyah elbise modeli

Fazla kilosu olduğunu düşünenlerin en çok tercih ettiği renk şüphesiz siyahtır. Görselde de son derece şık ve zarif bir siyah yaka detaylı elbise görüyorsunuz.

genis kalcali kadinlar icin gunluk elbise
Salaş şık elbise

Bildiğiniz üzere bu sezon etnik desenler oldukça moda bunun en şık örneklerinden birini görselde de görüyorsunuz. Böyle bir elbiseyi kalça ve basenlerinizi gizlemek için de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

buyuk kalcalilar icin elbise
pembe rahat kesim elbise

Görselde gördüğünüz tarz rahat kesim elbiseler yaz aylarında kadınların en çok tercih ettiği modellerden. Bu modellerin aynı zamanda fazla kiloları gizleme özelliği de olduğundan geniş kalçalı kadınlar için elbise modellerinde başı çekiyor diyebiliriz.

buyuk kalcali kadinlar icin elbise
geniş kalçalı kadınlar için elbise modelleri abiye

Geniş kalçalı kadınlar için elbise modellerinde en çok zorlandığımız model şüphesiz abiyeler oluyor. Ancak görselde gördüğünüz tarzda kalçanın başladığı yerden itibaren kesimi bollaşan türdeki elbiseler bu konuda son derece kurtarıcı modellerdir.

genis kalcalilar icin elbise modeli
geniş kalçalı kadınlar için elbise modelleri günlük

Geniş kalçalı kadınlar için elbise modellerinde günlük modeller arasında tercih edebileceğiniz bir modeli görselde görüyorsunuz. Bu model ayakkabı ve aksesuarlarınız ile aynı zamanda şık bir akşam kıyafetine de dönüşebilir.

buyuk basenli kadinlar icin elbise
Çizgili geniş kalçalı kadınlar için elbise modelleri

Geniş kalçalı kadınlar için elbise modellerinde eğer çizgi tercih edecekseniz düz veya yatay yerine görseldeki gibi daha asimetrik modelleri tercih edebilirsiniz.

buyuk kalcali bayanlar icin elbise
geniş kalçalı kadınlar için elbise modelleri sonbahar kış

Sonbahar kış aylarından da geniş kalçalı kadınlar için elbise modellerinde bu tip hafif balon modeller tercih edilebilir. Tüm bunların dışında göbeği saklayan mayon modellerini de buradan inceleyebilirsiniz. Bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu