Genç Gösteren Saç Renkleri Nelerdir?

Genç gösteren saç renkleri nelerdir konusu oldukça detaylı bir konudur. Aslında genç rengi şeklinde bir genelleme yapmak doğru değildir. Çünkü bazı saç renkleri bazı kişilerde genç görünmeyi sağlar iken bazı kişilerde tersine bir etki oluşturabilir.

Burada sizlere hangi ten renginde hangi saç renginin genç gösterdiğini açıklayacağım. Eğer sizin de genç görünmek gibi bir amacınız var ve nereden başlayacağınızı bilmiyor iseniz bu başlangıç kesinlikle saç rengi olmalıdır diyebilirim.

Hangi Renk Saç Hangi Tende Genç Gösterir?

Yaş aldıkça ilk olarak saçlarda gerçekleşen beyazlama ve yüzdeki çizgilerin belirginleşmesini kamufle etmek için ilk yapılan saçı siyaha boyamaktır. Ancak her ten rengine sahip kişiyi siyah renk genç göstermeyecektir. Bu yapılan en büyük hatadır. Doğru tende doğru renk tercih edildiği taktirde beklentiniz karşılanmış olacak.

Esmerlerde Hangi Renk Saç Genç Gösterir?

Esmer tene sahip kadınlar yaş alma açısından aslında beyaz tene göre daha avantajlıdır. Çünkü kırışıklıklar beyaz ten kadar belirgin görünmez. Bu yüzden de kırk yaş üzerinde yaş etkileri daha çok görünmeye başlar. Peki esmerler için genç gösteren saç renkleri nelerdir şimdi bunları değerlendirelim.

genc
genç gösteren saç renkleri nelerdir? 5
  1. Çikolata Kahvesi Saç Rengi

Çikolata kahvesi esmer tenliler için genç gösteren renklerin başında gelir. Bu tip renkler kişiyi daha dinamik göstereceği için çok tercih edilir aynı zamanda da beyaz kapamada oldukça etkilidir. Ten rengi bakımından da çikolata kahvesi hemen her ten rengine giden bir renktir ve hemen her ten renginde de kişiyi oldukça genç gösterir.

Eğer tam tersi yaşınızı göstermiyor ve çok küçük göründüğünüzü düşünüyor iseniz bunu yok etmek için de çikolata kahvesinden uzak durmalısınız.

2. Mavi Siyah Saç Rengi

Mavi siyah saç rengi beyaz tende çok kullanılan bir renktir. Ancak genç görünmek için esmerlerin tercih edebileceği renkler arasındadır. Mavi yansımalar kişiyi oldukça dinç gösterecektir. Aynı zamanda esmer tende çok daha genç görünmeyi sağlar.

Bu renk kumral dışındaki ten renklerinde tercih edilebilir renklerdendir.

3. Koyu Kestane Saç Rengi

Çikolata kahvesinde olduğu gibi koyu kestane tonları da esmer kişileri genç göstermeyi sağlayan renklerdendir. Öte yandan tıpkı çikolata tonunda olduğu gibi beyaz kapama konusunda da yerinde bir tercih olacak yapıda bir saç rengidir. Amacınız genç ve dinamik görünmek ise bu üç renkten birini mutlaka denemelisiniz esmerler olarak diyebilirim.

Beyaz Tenlileri Genç Gösteren Saç Renkleri Nelerdir?

Beyaz tenli kadınlar yaş almak açısından ne yazık ki daha dezavantajlı kadınlardır. Tüm cilt çizgileri hızla belirginleşir ve cildin genç görünmesini sağlayan pembe tonlar yok olur. Bu yüzden de bu renk kaybını ortaya çıkaracak saç renkleri tercih edilmelidir ki kişi olduğundan daha genç görünebilsin.

23
genç gösteren saç renkleri nelerdir? 6
  1. Karamel Saç Rengi

Karamel saç rengi beyaz tende bulunan yaştan kaynaklı renk kaybını kamufle etmeyi sağlayan ve yüzü daha canlı ve renkli gösteren saç renklerindendir. Beyaz tenli kişiler bu saç rengi genç görünmek için tercih edebilir.

2. Soğan Kabuğu Saç Rengi

Soğan kabuğu saç rengi de beyaz tenlileri genç gösteren ve yüzdeki renk kaybını yok eden bir saç rengidir. Kişi bu saç rengi ile kendisini çok daha genç ve dinamik hissedecek ve görünecektir. Genç gösteren saç renkleri için farklı tercih arayanlar için doğru tercih.

3. Bal Köpüğü Saç Rengi

Bal köpüğü saç rengi genç yaşta tercih edildiğinde kişiyi daha olgun gösterir iken ileriki yaşlarda aksine kişiyi oldukça genç gösteren ilginç bir saç rengidir. Beyaz ten ile bu rengin uyumu ise kesinlikle kusursuzdur. Özellikle de renkli göze sahip iseniz bu rengi denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Buğday Teni Genç Gösteren Saç Renkleri

Buğday ten rengi aslında en şanslı ten renklerindendir. Bir çok saç renginin çok yakıştığı bu ten renginde seçtiğiniz saç rengine göre ten renginiz daha açık veya daha koyu göründüğü için aslında dilediğiniz havaya bürünmenizi sağlar.

22
genç gösteren saç renkleri nelerdir? 7
  1. Kestane Saç Rengi

Kestane saç rengi buğday tende kusursuz bir uyum sağlar bu yüzden de kişiyi genç ve dinamik gösterir. Buğday tene sahip kişilerin en çok tercih ettiği renk de bu yüzden kestane gibi kahverengi ve tonlarındaki saç renkleridir.

2. Bebek Sarısı

Bebek sarısı da kumralları olduğundan genç göstermeyi sağlayan genç gösteren saç renkleri arasındadır.

Burada sizlere genç gösteren saç renkleri hakkında bilgi verdim. Diğer saç ve güzellik konuları için ana sayfaya dönmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan takip etmek için ise burayı tıklayın.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu