Gelinlik İçin Maske Seçimi Nasıl Olmalı?

Salgınla birlikte hayatımızın kopmayan parçası olan ve uzun süre de bizimle birlikte olacak olan maskeler gelinlik için maske seçimi konusunu da gündeme getirdi.


Covid19 salgını nedeniyle hayatımıza giren yeni normallerden biri de gelinlik maskeleri oldu. Peki bu nahoş durumu hoş hale getirmek mümkün müdür? Aslında mümkün diyebiliriz.
Salgın ile birlikte gelinlikler de yeniden şekillendi denebilir. Gelinliklere eklenen tek şek aslında maske de değil. 80’li yılların gelinlik modasında bolca gördüğümüz gelin eldivenleri de artık yeni moda gelinliklerde sıkça karşımıza çıkıyor.
Hem aksesuar hem de tedbir amaçlı kullanılan gelinlik eldivenleri gelinlik maskeleri ile kombin olarak tasarlanıyor.

Gelinliklerde bu sene pullar ve payetlerin aksine inci ve tabiki hiç modası geçmeyen danteli bolca görüyoruz. Bunun paralelinde de çoğunlukla inci ve fransız danteli ile süslenmiş maske ve eldivenler gelinlikleri tamamlıyor.
Her ne kadar düğün ve organizasyon sınırlaması hala devam etse de gelinler bu özel günde şık ve özel görünmeye devam edebiliyor. Modanın da bu yönde şekillendiği son dönemde gelinliklerin en önemli aksesuarı da maskeler oldu. Yüzün büyük kısmını kapladığı için de şıklığı son derece önem teşkil ediyor.

gelinlik icin incili maske
gelinlik için maske seçimi

Gelinlik İçin Maske Seçerken;


Öncelikle makyajlı ve maskeli olacağınızı göz önünde bulundurarak fazla işlemeli ve ağır maske tasarımlarından uzak durmanızda fayda var.
Gelinlik maskelerinin koruyuculuk özelliği de genellikle bulunmamaktadır. Gelin maskeleri aksesuar olarak tasarlandığından gelin maskenizin altına bir de cerrahi tip maske kullanmanız gerektiğini de göz önünde bulundurarak bir seçim yapmak size kolaylık sağlayacaktır.

Bunun yanında gelin maskelerindeki en büyük problem de fazla işleme kullanıldığında yüzde iz ve baskı hissi oluşturmasıdır. Bu yüzden çiçek figürleri ya da kendinden işlemeli kumaşların kullanıldığı maskeler tercih edebilirsiniz.
Gelinlik için maskeniz saç modelinizi de malesef etkileyecektir.

tesetturlu gelinlik icin cerrahi maske
tesettürlü gelinlik için maske seçimi

Maskenizi uzun süre çıkarmama durumunuz olacak ise kulaktan geçirmek yerine maske takma aparatı ile kullanmak isteyebilirsiniz bu durumda da saç modelinizi seçerken bu durumu göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır.


Gelinliğiniz tesettürlü ise yine aynı şekilde baş örtünüzün modeli maske kullanımına engel tanıyacak şekilde olmamalı aksi halde kötü bir göründü oluşabilir. Ayrıca alnınızı da fazla kapatacak bir model seçmemek maskeyle birlikte daha hoş bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır.
Gelinlik için maske seçiminde bir kaç alternatif düşünülebilir. Bunlar; damat ile kombin maskeler olabilir. Gelinlik maskeniz muhakkak beyaz olacak diye bir şart da yok.

Gelin çiçeğinizle aynı renklerde kombinleyeceğiniz gelinlik maskeniz de son derece şık olabilir. Gelinler bu sevimsiz aksesuarı oldukça eğlenceli hale getirmeye çalışıyorlar.

Modaya baktığımızda da gelinlik için maske tasarımları oldukça tamamlayıcı ve şık şekilde tasarlanıyor diyebiliriz. Bulabileceğiniz çok fazla seçenek üzerinden öncelikle kullanım açısından sizi sıkmayacak ve yormayacak modeller seçmek her zaman daha doğru olacaktır.

Salgının giderek artması sebebi ile önümüzdeki yaz ne yazık ki koruyucu gözlükler de gelinler için aksesuar haline gelecek gibi görünüyor. Gözlük çerçevesi modelleri için bu konumuzu da inceleyebilirsiniz. Ancak siz hem aksesuar hem de koruma amaçlı beyaz çerçeveli veya şeffaf çerçeveli gözlükleri de gelinliğiniz ile birlikte kominleyebilirsiniz.

Hatta kombininizi bir adım ileri götürerek gelinlik için maskenizin üzerinde kullanılan desen ve materyalleri gözlüğünüz ile uyumlu hale de getirebilirsiniz. Gelinlik için maske seçimi oldukça can sıkıcı bir durum olsa da sağlık her şeyden önce gelir diyerek bu aksesuarı kullanmak durumundayız. Ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu