Kadın Gözlük Çerçevesi Modelleri 2021

Kadın gözlük çerçevesi modelleri 2021 yılının moda çerçeve modellerini birlikte inceleyelim. Numaralı veya numarasız gözük çerçeve modellerinde bu sezon daha çok yuvarlak hatlara sahip modeller öne çıkıyor.

Yılın moda gözlük çerçeveleri aynı zamanda pandemi etkisinden de etkilenmiş gibi görünüyor. Göz koruma amaçlı da bu sezon çokça gözlük kullanıyoruz. Virüsten korunmak için de daha çok büyük ve tam olarak gözleri kaplayacak şekilde olan gözlükler tercih ediliyor.

Bu yüzden de kadın gözlük çerçevesi modelleri 2021’de virüs ile şekillendi demek sanırım yanlış olmaz.

Dilerseniz şimdi kadın gözlük çerçevesi modelleri 2021 çeşitlerini inceleyelim.

Kadın Yuvarlak Gözlük Çerçevesi

yuvarlak kadin gozluk cercevesi
Yuvarlak gözlük çerçevesi

Kadın gözlük çerçevesi modellerinde daha çok retro etkileri hakim. Bu etkinin bir yansıması olan da büyük ve yuvarlak gözlük çerçeveleri. Bu çerçeveleri hem numaralı hem aksesuar amaçlı hem de güneş gözlüklerinde kullanabilirsiniz. Bu tip çerçeveler kalın ya da ince çerçeveli olarak tercih edilebiliyor. Daha çok görseldeki gibi ince çerçeveler tercih ediliyor.

Kadın Şeffaf Gözlük Çerçevesi

kadin seffaf gozluk modelleri
Şeffaf gözlük çerçevesi

Şeffaf gözlük çerçeveleri pandemi ile birlikte hayatımıza giren çerçeve modellerinden. Özellikle göz koruma amaçlı kullanılan gözlüklerde çokça şeffaf gözlükler tercih ediliyor. Bu tip çerçeveleri numaralı gözlükleriniz için de kullanabilirsiniz. Oldukça şık ve moda bir görüntüye sahip şeffaf gözlük çerçeveleri farklı renkte de olabiliyor.

Kadın Vintige Gözlük Çerçevesi

kadin vintage gozluk cercevesi
Vintige kadın gözlük çerçevesi modelleri

Vintige yani eskiye dönüş gözlük çerçevelerinde de çokça karşımıza çıkıyor. Oldukça büyük ve yuvarlak hatlı çerçeveler vintige modasında karşımıza çıkıyor. 70’lerin sonralı ve 80’lerde moda olan çerçeve modelleri 2021’de de moda gözlükler arasında kullanılıyor.

Titanyum Gözlük Çerçevesi

kadin titanyum gozluk cercevesi
kadın titanyum gözlük çerçevesi

Titanyum gözlük çerçevesi aslında çerçevesiz gözlük diye tabir ettiğimiz gözlük türüdür. Çerçevesiz olmasından dolayı oldukça hafif ve kullanışlı fiyat olarak çerçeveli gözlüklerden daha pahalı olması her ne kadar tercih sebebi olmasını etkiliyor olsa da sürekli gözlük kullananlar özellikle hafif oluşundan dolayı daha kullanışlı. Çerçevesiz olması da oldukça dayanıksız olmasına da neden olduğundan gözlük için en büyük dezavantaj bu kısım diyebiliriz.

Yarım Gözlük Çerçevesi Modeli

kadin yarim gozluk cercevesi
kadın yarım gözlük çerçevesi

Her tür yüz tipine uymasa da yarım çerçeve de oldukça şık ve farklı bir çerçeve türüdür. Genellikle de siyah olarak kullanılan gözlük çerçevesi hem kadınlar hem erkekler tarafından yine çok tercih edilen çerçeve modellerindendir.

Kedi Göz Çerçeve

kadin kedi goz gozluk cercevesi
kedi göz gözlük çerçevesi

Kedi göz gözlük çerçevesi bir dönem çok kullanılan ancak bir dönem modası geçen ve bu sezon tekrar moda olarak hayatımıza giren modellerden. İddialı ve sert bir görüntü sağlamasından dolayı daha çok aksesuar amaçlı kullanılan gözlüklerde tercih ediliyor. Ayrıca yüzü olduğundan uzun göstermesinden dolayı da yuvarlak yüzdü hanımlar için ideal bir çerçeve modelidir.

Kemik Gözlük Çerçevesi

kadin kemik gozluk cercevesi
kemik kadın gözlük çerçevesi modelleri

Kemik gözlük çerçevesi çok uzun yıllardır modası geçmeyen gözlük çerçevelerinden. Özellikle dayanıklı olması tercih sebebi. Daha çok siyah modeli karşımıza çıksa da aslında bir çok farklı rengi bulunuyor. Kemik gözlük çerçevesi ince ya da kalın modellerde karşımıza çıkıyor. Yüzünüze uygun renk ve kalınlıktaki kemik gözlükleri tercih edebilirsiniz.

Kare Kadın Gözlük Çerçevesi Modelleri

kadin kare gozluk cercevesi
kare kadın gözlük çerçevesi modelleri

Kare gözlük çerçevesi hem kadınlarda hem de erkeklerde tercih edilen çerçeve türüdür. Yuvarlak hatlı hanımların yüzlerinin hatlarını belirginleştirmek için tercih edebileceği bir çerçeve modeli olan kare çerçeve farklı renk ve desenlerde olabiliyor.

Metal Gözlük Çerçevesi Modeli

kadin metal gozluk cercevesi
metal kadın gözlük çerçevesi modelleri

Metal gözlük çerçeveleri ekonomik olmasından dolayı en çok tercih edilen modellerdendir. Aynı zamanda kullanış açısından da son derece hafif olması tercih sebebidir. Ancak bükülme ve kırılma açısından oldukça dayanıksızdır. İnce metallerin daha çok tercih edildiği gözlükler daha zarif ve hafiftir. Farklı şekillerde bulmak mümkün.

Leopar Desen Gözlük Çerçevesi

kadin leopar gozluk cercevesi
leopar desen kadın gözlük çerçevesi modelleri

İddialı hanımların ve leopar severlerin tercihi tabiki leopar desen gözlük çerçevesidir. Daha çok orta yaş deseni olarak adlandırılsa da bu sezon hayvan desenlerinin ön plana çıkması ile genç hanımlar tarafından da çokça tercih edilen desen oluyor leopar desen.

Renkli Gözlük Çerçevesi

kadin renkli gozluk cercevesi modelleri
renkli kadın gözlük çerçevesi modelleri

Renkli gözlük çerçevesi modelleri oldukça enerjik renkler gibi pastel renkleri de bulabileceğiniz tonlara sahip. Genellikle kıyafet renginize göre kullanım alanı sağlayan bu gözlük çerçevelerini aynı zamanda aksesuar renkleriniz ile de kombinleyebilirsiniz.

Siyah Gözlük Çerçevesi

kadin siyah gozluk cercevesi modeli
siyah kadın gözlük çerçevesi modelleri

Retro esintilerin olduğu siyah çerçeve modellerinden ve en çok tercih edilen çerçeve modellerinden biri olan siyah gözlük çerçeveleri daha çok kemik malzemeden karşımıza çıkıyor.

Diğer aksesuar model ve kombinlerini buradan inceleyebilirsiniz. Ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu