Erkek Loafer Ayakkabı Modası 2023

Erkek loafer ayakkabı modelleri bir süredir hayatımızda olan ve hem erkek hem de kadın giyimde oldukça moda olan ayakkabı çeşitlerinden bir tanesidir.

Bu ayakkabıları özellikle ilkbahar ve yaz aylarında çokça kullanıyoruz. Erkeklerde özellikle de spor klasik veya spor şık diye tabir ettiğimiz kombin türünde rahatlıkla kullanabiliyoruz.

Loafer kelime anlamı olarak haylaz, yaramaz anlamlarına geliyor dolayısı ile tarz olarak da bu tarza uygun şekilde kullanılıyor.

Çorapsız kullanımı öne çıkan bu ayakkabı türü modern erkeğin, şehirli erkeğin etiketi halini almaya başladı. Türkçede makosen ayakkabını karşılığı olan bu ayakkabıyı hem jean pantolon ile hem de keten, gabardin pantolon ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

erkek loafer ayakkabi 1
erkek loafer ayakkabı

Erkek Loafer Ayakkabı

Yılın öne çıkan renkleri ise canlı renkler olarak karşımıza çıkıyor. Burada yeşil, kırmızı, hardal sarısı gibi renkleri çokça görüyoruz.

Tarzı olan ve tarzına güvenen aynı zamanda tarzını oturtmuş erkeklerin tercihi olan loafer ayakkabı modelleri bu ilkbahar ve yaz aylarında da çokça göreceğimiz ayakkabı modellerinden diyebiliriz.

Aynı zamanda bu sezon bu ayakkabıları damatlarda ve düğün davetlilerinde de çokça göreceğiz. Kır düğünü, sahil düğünü gibi düğünlerin popülerlik kazanması ile öne çıkan bir model olan erkek loafer ayakkabılar damatların ayaklarını süsleyecek gibi görünüyor.

erkek loafer gri ayakkabi
erkek ayakkabı

Öte yandan baktığımızda püsküllü retro modeller ile birlikte süet modellerin de ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Süet modellerin yazın kullanımı pek rastlanmış bir durum olarak karşımıza çıkmasa bile bu sezon süetin ilkbahar ve yaz aylarında nasıl kullanıldığını da görmüş olacağız.

suet erkek laoafer ayakkabi
erkek süet loafer ayakkabı

Ayrıca ayakkabıların kullanım açısında oldukça rahat bir yapısı bulunması da bu modanın uzun süre hayatımızda olacağını gösteriyor. Çoğu zaman spor ayakkabı yerine daha şık bir alternatif aradığımızda bu tip bir ayakkabı imdadınıza yetişecek gibi duruyor diyebiliriz.

Bu ayakkabıların kullanımında dikkat etmeniz gereken şey ise kesinlikle bilekten boya sahip pantolonlar ile kullanılmasdır. Paçası lastikli pantolonlar yerine bu tip ayakkabılarda dar paça ve kısa pantolonları tercih edebilirsiniz.

Erkek modası ile ilgili diğer konuları buradan inceleyebilirsiniz.

Burada size erkek loafer ayakkabı hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu