Düşük Bel Pantolon Modası 2024

Düşük bel pantolon modası bildiğiniz üzere iki binlerin başında moda olan bir akım idi. Kendini sürekli tekrar eden moda düşük bel pantolon modasını da geri getirdi diyebiliriz.

Yüksek bel modası uzun süredir devam ediyor ve bir ara ekstra yüksek bel pantolon ile nerede ise göğüs altına kadar uzanan pantolon kullanımını gördük. Yüksek bel modası beraberinde cropları da getirdi ve şimdi tekrar düşük bele dönüş başladığını görüyoruz.

Düşük bel pantolonlar da tıpkı yüksek belde olduğu gibi bir dönem abartılarak iç çamaşırının görünmesi noktasına kadar gelmişti.

Şimdi baktığımızda göbek deliği altında başlayan düşük bel pantolonları görmekteyiz. Özellikle de zayıf kadınlara daha çok uygun olan bu pantolon kesimi yüksek belin getirdiği crop modasını da yavaş yavaş yok edecek gibi duruyor.

Yüksek bel pantolon ve düşük bel pantolon modası hakkında genel olarak ikiye bölünmüş durumdayız. Bir kesim yüksek belden yana olur iken bir kesim düşük belin geri gelmesinden yana. Yüksek bel aynı zamanda göbeği de toplayarak kişiyi daha zayıf gösterdiği için çok tercih edilir iken düşük belin böyle bir avantajı bulunmuyor.

Düşük Bel Pantolon Modelleri

1
düşük bel pantolon modası 2024 5
2 3
düşük bel pantolon modası 2024 6
3 1
düşük bel pantolon modası 2024 7

Düşük bel modasının gelişini aslında geniş paça pantolon modasının gelişi ile birlikte hissetmiştik. Çünkü düşük bel pantolon ile en şık görüntü geniş paça pantolonlar ile yakalanıyor.

Sürekli kendini tekrar eden moda algısı aslında bize gösteriyor ki modası geçen hiçbir kıyafetimizi atmamalıyız yerine bir kenara kaldırarak birkaç yıl sonra değerlendirmek daha mantıklı olacaktır.

Düşük bel pantolon modasının geri gelmesi yüksek belin tarihe karışacağı anlamına mı geliyor. Aslında hem evet hem hayır diyebiliriz. Yüksek bel pantolonlar daha bir süre bizimle olacak gibi görünüyor. Çünkü kadınlar arasında oldukça fazla sevildi. Ancak moda belirleyicileri zaman içerisinde üretimini durdurur ise elbette yüksek bel tekrar tozlu raflara kalkabilir.

Düşük bel modası bildiğiniz üzere hem erkek hem de kadınlar için olan jean modalarından bir tanesi. Erkek pantolonlarında da artık düşük bel görmeye başlayacağız. Öte yandan düşük bel hem kumaş hem de eşofmanlarda da karşımıza çıkacak.

Aslında bu modanın en çok sevindiren yanı elimizi attığımız her ürünün crop çıkması sorununun ortadan kalkması olacak. Özellikle de orta yaş üzeri kadınların crop giymekten hoşlanmayanların normal boyda kıyafetler bulması iyiden iyiye zor bir hal almış idi. Düşük bel bize eteği uzun bluz, gömlek, tshirt gibi üst giyim ürünlerini geri getireceğini söyleyebiliriz.

Düşük bel doğru kombinlenmediği taktirde nahoş bir görüntüye neden olacaktır. Bu anlamda önümüzdeki bir yıl düşük beli kombinlemeyi öğreneceğiz gibi duruyor.

Burada sizlere düşük bel pantolon modası hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi instagramdan takip etmek için burayı ve ana sayfaya dönmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Düşük bel modası yukarıda da belirttiğim üzere geniş paça pantolon modasının da artarak devam etmesine neden olacak. Boru paça ile başlayan bu moda tamamen etek pantolon modellerinin mağaza raflarında yerini almasını sağlayacak.

Yaz aylarında düşük bel ince kumaşlı püfür püfür pantolonları kadın modasına getirecek ve aynı zamanda yerlere kadar uzanan pantolonları öne çıkaran bu moda babet ve sandalet modasını da hızla geri getirecek.

Düşük beller elbette bir de kemer modasının tekrar öne çıkmasını sağlayacak. Spor kıyafetlerde deri kemerler ve klasik kombinlerde taşlı kemerler düşük bel pantolonların tamamlayıcısı olacak. Yıllardır devam eden yüksek bel modasına yavaş yavaş veda edeceğiz. Bu durum kimileri için sevindirici olur iken kimileri için üzücü diyebiliriz.

Düşük bel göbek kilosunu ortaya çıkarır iken basenleri harika şekilde kapatan bir yapıya sahiptir. Bu anlamda basenli kişiler yüksek bel giydiği zaman basenler çok daha belirgin hale geliyor idi. Düşük belde ise basenler ortadan kalkacak diyebiliriz. Aynı zamanda geniş paça kişiyi çok daha uzun gösterdiği için de kısa boylu olanların favori parçası haline gelecek.

İlerleyen günlerde sizler ile düşük bel pantolon nasıl kombinlenir hakkında da bilgi ve görselleri paylaşacağım. O güne dek takipte kalın.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu