En İyi Doğal Özlü Cilt Bakım Serumları: AHA BHA, Kolajen ve Hyalüronik Serum

Cilt bakım serumları son dönemin en merak uyandıran ürünleri arasında.

Cildimiz, birçok farklı etkenden ötürü zaman içinde nemli ve genç formunu kaybediyor. Bunun içinde genetik faktörler, çevresel etkenler, zararlı alışkanlıklar ve beslenmenin etkisi dahi mevcut. Ciltte kırışıklık, sarkma ya da yağlanma kaynaklı sivilce, akne gibi sorunlarla mücadele etmenin yanı sıra, daha genç görünen bir cilt formu arıyorsanız, en etkili bakım formüllerinden biri doğal içerikli serumlar. Son dönemde hyalüronik serum, kolajen serum ve aha bha serum ürünleri çok tercih ediliyor. Peki bu serumlar hangi faydaları sağlıyor?

yaslanma karsiti bitkisel serum
yaşlanma karşıtı cilt bakım serumları

AHA Bha Serumu Nedir, Faydaları Nelerdir?

Doğada yer alan birçok bitki, içeriğindeki özlerle bize birçok fayda sağlıyor. Gizli saklı kalmış bitki özleri, belki de çeşitli kozmetik ürünleri ya da ilaçları kullanmanıza gerek kalmadan aradığınız bakım etkisini sunabiliyor. Söğüt ağacı özünden elde edilen ve doğal asit olarak bilinen aha ve bha asitleri, cilt açısından oldukça faydalı. Aha bha serum nedir derseniz, meyve asitleri formunda olan bu ürünler, ciltte çok yönlü bir koruma sağlıyor. Doğal bir peeling etkisi yaratan aha bha serum ürünleri ölü derinin kalkmasına neden oluyor ve bu da cildi rahatlatıyor. Onarılan, eşit tonlara sahip ve lekesiz bir cilt için tercih edebileceğiniz aha bha serum ürünleri ile yumuşak ve daha sıkı bir cilt sizi bekliyor.

bade natural aha beha serum
aha bha serum

Anti Aging Etkisi: Kolajen Serum

Cildin nemli ve genç görünmesini sağlayan bir bileşen olan kolajen, yaşlanma karşıtı ürünler içinde çok tercih ediliyor. Cildin yaşlı görünmesinin en önemli nedeni, cildin elastikliğini kaybetmesidir ve bu da kırışıklık ile sarkmaya neden olur. Doğal esneklik sağlayan kolajen ise, elastin liflerini destekliyor ve daha genç bir yüze sahip olmanızı sağlıyor. Kolajen serum kullanarak takviye edebileceğiniz bu doğal yapı, normalde bebeklerin cildinde çok fazla üretilen bir yapı taşı. Bebeklerin cildi her zaman esnek, nemli ve genç görünür. Kolajen serum ile cildinizde bu bakım etkisini uyguladığınızda, siz de bebeksi bir cilde kavuştuğunuzu göreceksiniz. Suyu hapseden ve nemlendirici etki sunan kolajen serum, çizgileri ve kırışıklıkları engelliyor.

kusburnu leke karsiti cilt bakim
leke karşıtı serum

Nemli ve Sağlıklı Ciltler İçin Hyalüronik Asit

Sağlıklı ve genç bir cildin en önemli sırrı ideal nem oranına sahip olmasıdır. Herkes, nemli ve bebeksi bir cilde sahip olmak için çeşitli kremleri, kozmetik ürünlerini kullanıyor. Halbuki doğanın mucize bitkilerinin özlerinden elde edilen birçok ürün, doğal bir nemlendirme etkisi sunuyor. Hyalüronik serum, içeriğindeki güçlü hyalüronik asit yapısı ile nemlendirici etki sunuyor. Cildi canlandıran ve yaşlı görünüme neden olan kırışıklıkları engelleyen hyalüronik serum ile, daha dolgun ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz. İpeksi ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için siz de hyalüronik serumu deneyebilirsiniz.

Mucize bitkilerin doğal özlerinden elde edilmiş organik bakım ürünleri konusunda en iyi adres olan Bade Natural, hyalüronik serum, kolajen serum ve aha bha serum başta olmak üzere birçok faydalı bakım ürününü sunuyor.

dogal nemlendirici hyalunorik serum
En İyi Doğal Özlü Cilt Bakım Serumları: AHA BHA, Kolajen ve Hyalüronik Serum 6

Cilt Bakım Serumları Nasıl Kullanılır?

Cilt bakım serumları nasıl kullanılır, cilt bakım serumu kullanımı zor mudur gibi sorular da bir çoğumuzun merak ettiği konulardan bir tanesi. Cilt bakım serumları kullanımı son derece kolay ürünlerdir. Bu serumlar genellikle sabah ve akşam olmak üzere belirtilen miktarda uygulanır. Cilt bakım serumları eğer göz çevresi için ise yalnız oraya uygulanmalıdır. Tüm yüz için olanlar ise tüm yüze parmak uçları ile yedirmek suretiyle uygulanır.

Aynı zamanda cilt bakım serumları temiz cilde uygulanmak zorundadır. Aksi taktirde serum cilt tarafından emilemez.

Cilt bakım serumları üzerine uygulamadan sonra günlük rutininizde kullandığınız nemlendirici veya güneş koruyucunuzu rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Cilt bakım serumları emilimi oldukça hızlı ürünler olduğu için kolaylıkla uygulanıp kısa sürede cilt tarafından emilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu