Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri 2021

Büyük beden abiye elbise aslına bakılırsa tamamen ayrı bir sektördür. Büyük beden kıyafetleri abiye olarak tasarlamak daha fazla özen ve dikkat ister. Öyle ki her model büyük beden için olduğu gibi uyarlanamaz. Bu yüzden de büyük beden alışverişinizi özel günleriniz için yaparken iki katı dikkat etmekte fayda var.

Büyük beden abiye modellerine baktığımızda genellikle uzun kollu ve uzun etekli modelleri görürdük. Ancak bu artık değişti. Büyük beden hanımlar için de askılı ve kısa oldukça şık abiye modellerini bulmak mümkün.

Özellikle pul detaylar görselde oldukça şık bir illüzyon oluşturduğu için büyük bedende çok kullanılıyor. Bunun dışında püsküller ve tül detayları da çok görüyoruz.

Tesettür büyük beden abiye modellerine baktığımızda ise parçalı modellerin daha çok öne çıktığını görüyoruz. Pelerinli, ceketli ve yelekli abiye elbise modelleri daha çok tercih ediliyor.

Büyük Beden Abiye Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Büyük beden sektörü ülkemizde son dönemde oldukça gelişti. Önceden büyük beden hanımlar kıyafet bulmakta son derece zorlanırlar iken artık tasarımcılar da büyük beden hanımlara özel çalışmalar ve koleksiyonlar hazırlıyorlar. Bu yüzden büyük beden olmak artık şıklığa bir engel değildir.

Kalın Bacaklara Sahip Hanımlar için Abiye Seçimi

Üst bedeninize göre eğer bacaklarınız daha kalın ise daha çok dökümlü ve uzun etekleri tercih edebilir ve dikkati üst bölgenizde yoğunlaştırabilirsiniz. Böylece hoşlanmadığınız bölgenizi yok ederken hoşlandığınız bölgenizi daha da görünüz kılabilirsiniz.

kalin bacak icin abiye
Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri 2021 24

Büyük Göğüslü Hanımlar Nasıl Abiye Seçmeli?

Eğer vücudunuza göre büyük göğüslere sahip iseniz küçük dekolteler dahi sizde büyük durabilir. Bu yüzden de daha çok yakası açık ancak göğüse kadar inmeyen açıklıktaki abiyeleri tercih etmelisiniz. Bolca takı kullanarak da dikkati göğüs bölgesinden takılara yönlendirmeniz de mümkün. Aşırı dar kesimlerden de uzak durmanızda fayda var.

Büyük Karınlı Hanımlar Nasıl Abiye Seçmeli?

Göbek hemen hemen her kadın için bir sorun oluşturur. Özellikle de bu sorun abiye kıyafet seçiminde daha çok ön plana çıkar. Abiye kıyafetlerde göbek nasıl saklanır sorusunu cevaplayalım. Öncelikle tabiki vücuda yapışan bir model giymekte ısrarcı iseniz bu modelin kesinlikle tek renk ve desensiz bir kumaş olmamasına dikkat edin. Özellikle de saten gibi kumaşlardan koşarak uzaklaşın.

buyuk gogus abiye
20212

Bunun dışında göğüs altından itibaren açılarak genişleyen parçalara sahip modelleri tercih etmek ve yanlarda açık ortada ise koyu renk içerek kıyafetleri tercih etmek kesinlikle doğru tercih olacaktır.

Geniş Kalçalı Kadınlar Nasıl Abiye Seçmeli?

Geniş kalçalı hanımların elbise seçimleri konusunu daha önce detaylı olarak ele almıştık. Dilerseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Büyük Beden Abiye Modelleri 2021

Yukarıdaki bilgilerin ışığında dilerseniz yılın önce çıkan abiye modellerine bir göz atalım. Burada hem tesettür giyim için hem de tesettürlü olmayan giyim için büyük beden hanımlara özel tasarlanmış en moda abiye türlerini bulacaksınız.

Büyük Alt Beden için Abiye

buyuk beden sik abiye 1
büyük alt bedene abiye

Yukarıda üst beden küçük iken alt beden geniş hanımlar için tasaranmış oldukça şık bir abiye modeli görüyorsunuz. Bu tip abiyeyi geniş kalçalı hanımlar da rahatlıkla tercih edebilir. Hemen her yaş grubuna uyarlanabilecek türden oldukça şık bir abiye.

Uzun Beyaz Büyük Beden Abiye

uzun abiye buyuk beden abiye
beyaz büyük beden abiye

Yukarıda nikah kıyafeti veya mezuniyet kıyafeti olarak kullanabileceğiniz tarzda bembeyaz son derece şık bir büyük beden abiye görüyorsunuz. Bu tip bir abiyeyi kalın bacaklara ve kalın kol bölgesine sahip olan hanımların yanısıra göbek problemi olan hanımlar da rahatlıkla kullanabilir. Bu yüzden de hamile çekimleriniz için de böyle bir elbise tercih edebilirsiniz.

Renkli Abiye Büyük Beden

renkli buyuk beden abiye
renkli abiye büyük beden

Burada pudra ve gri tonlarında komple dantel detaylı bir abiye modeli görüyorsunuz. Burada kullanılan omuzdaki tül detayları boynu ve boyu uzatarak daha ince görünmeyi sağlayacak yapıda tasarlanmış. Bunun yanında göğüs altında kullanılan kemer detayı da bel oyuntusunu ortaya çıkararak göbekteki fazlalıktan algıyı dağıtmış.

Genç Kız Büyük Beden Abiye Elbise

genc kiz buyuk beden abiye
büyük beden genç kız abiye

Yukarıda toz pembe renkte yine uzun ancak derin bacak yırtmaçlı bir büyük beden olan abiye elbise modeli görüyorsunuz. Bu abiye elbise genç hanımların mezuniyetlerinde veya partilerinde ya da düğüne katılırken kullanabilecekleri tarzda bir elbise. Elbisede kayık yaka kullanılarak omuzların ince oluşu vurgulanmış ve hafif bir göğüs dekolteli ile boyun uzatılarak derin bacak dekoltesine dikkat topnamış.

Genç Büyük Beden Elbise Renkli

gec buyuk beden elbise renkli
genç büyük beden elbise renkli

Sürekli büyük beden denince akla gelen siyah rengin aksine burada da oldukça renkli ve parlak bir abiye büyük beden modeli görüyoruz. Bu elbise boydan boya pullu ve uzun bir model. Aynı zamanda kollarda da tül detayı kullanılarak yanlardan ve kollardan fazlalıkların görüntüsü şık bir biçimde engellenmiş.

Büyük Beden Balık Abiye

buyuk beden balik abiye
balık model büyük beden abiye

Burada siyah renkte büyük beden kalın askılı balık model bir abiye modeli görüyoruz. Eğer büyük beden ve ince belli bir hanım iseniz ve tabiki çok büyük basenlere de sahip değil iseniz bu tür balık modelleri siz de tercih edebilirsiniz. Burada üst kısımda aşağı doğru kayan ışıltılar bedeni inceltecek şekilde tasarlanarak v şeklide oluşturulmuş. Bu da sizi en az 1 beden daha ince gösterecek bir avantajdır.

Düğün Kıyafeti Büyük Beden Abiye

dugun kiyafeti buyuk beden abiye
düğün kıyafeti büyük beden abiye

Burada koyu kırmızı renkte düğün davetlerinde kullanabileceğiniz bir abiye modeli görüyorsunuz. Büyük beden gece giyiminde çok gördüğümüz tül etek burada şık bir biçimde kullanılmış. Bu tül etek elbiseye ölçülü bir hareket katarken dikkati de fazla kilolardan uzaklaştırmış.

Zayıf Gösteren Abiye Modeli

buyuk beden uzun abiye
zayıf gösteren abiye modeli

Yukarıda abiye seçiminden bahsederken aslında bu tip bir kıyafeti de tarif etmiştik. Bu kıyafette bel oyuntusuna doğru uzanan açık renk kişiyi olduğundan daha zayıf gösterirken aynı zamanda kadınsı hatları da ortaya çıkarabilecek yapıda tasarlanmış.

Büyük Beden Tesettür Abiye Modeli

buyuk beden tesettur abiye
büyük beden tesettür abiye

Yukarıda tesettürlü hanımlar için şık bir büyük beden olan abiye modeli görüyorsunuz. İki parçadan oluşan bu takım içerisinde komple pırıltı kullanılmış üst kısımda tasarlanan kaftan ise hem kol detayları ile hem de tek düğme oluşu ile bedeni daha ince ve şık göstermeyi sağlamış.

Büyük Beden Siyah Uzun Abiye

buyuk beden siyah abiye
büyük beden siyah abiye

Burada da aslıda oldukça klasik bir abiye büyük beden modeli görüyoruz. Bu model göğüs altından genişleyen bir eteğe sahip ve böylece göbek bölgesindeki fazlalık da kamufle olmuş. Üst kısımda dantel kullanılarak hareketlendirilen elbise yine koldaki fazla kiloları gizlemek için tül detayı ile kapatılmış.

Büyük Beden Kırmızı Uzun Abiye

buyuk beden kirmizi uzun abiye
büyük beden kırmızı uzun abiye

Burada oldukça hareketli ve iddialı bir abiye modeli görüyoruz. Tamamında pırıltılı püsküller kullanılan elbise kayık yaka olarak tasarlanmış ve bu sayede de boyun kısmı daha uzun gösterilmiş. Tamamı hareketli bu tip modeller oldukça doğru seçimler olabilir.

Büyük Beden Kırmızı Genç Abiye

buyuk beden kirmizi abiye
büyük beden kırmızı genç abiye

Burada genç hanımlar için büyük beden bir abiye modeli görüyoruz. Uçuş uçuş ve oldukça rahat kesime sahip bu abiyede küçük bir bacak dekoltesi ve yine küçük bir göğüs dekoltesi kullanılmış.

Büyük Beden Kısa Abiye

buyuk beden kisa abiye
büyük beden kısa abiye

Bu modelde sürekli gördüğümüz uzun modellere şık bir alternatif görüyoruz. Özellikle de bacaklarınız konusunda bir sorununuz yok ise kısa modelleri tercih etmek kesinlikle doğru olacaktır.

Büyük Beden Gece Kıyafeti

buyuk beden gece kiyafeti
büyük beden gece kıyafeti

Büyük Beden Çiçekli Abiye

buyuk beden cicekli abiye
büyük beden çiçekli abiye

Anne Büyük Beden Düğün Kıyafetleri Bayan

anne buyuk beden dugun kiyafetleri bayan
anne büyük beden düğün kıyafeti

Anne büyük beden düğünü kıyafetleri bayanlar için özel olarak düşünülmüştür. Yaşını ve tarzını yansıtarak giyinmekten hoşlanan anneler için çocuklarının düğünlerinde kullanabileceği bu tür şık abiye modellerini bulmanız mümkün.

Tesettür Büyük Beden Genç Abiye

tesettur buyuk beden genc abiye
tesettür büyük beden genç abiye

Tesettür Büyük Beden Anne Abiye

tesettur buyuk beden anne abiye
tesettür büyük beden anne abiye

Tesettür Büyük Beden İki Parça Abiye

nesrin emniyetli tesettur abiye
tesettür büyük beden iki parça abiye

Tesettür Büyük Beden Ceketli Abiye

ikili takim buyuk beden abiye
Tesettür büyük beden ceketli abiye

Büyük beden abiye modelleri ile ilgili dikkat etmeniz gereken hususları ve yılın öne çıkan modellerini sizler için paylaştım. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir dilerseniz bizi buradan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu