Avangart Giyim Tarzı

Avangart giyim tarzı son dönemde oldukça merak edilen bir moda terimi halini aldı. Avangart giyim öncülerini dünya starları arasında çokça görmek mümkün. Ancak avangart tarz giyim son derece karıştırılan bir konu. Bunun sebebi avangart kelimesinin bir çok farklı alanda da kullanılması farklı manalara gelmesi. Peki nedir bu avangart giyim buyrun birlikte öğrenelim.

Avangart Giyim Nedir?

Avangart giyim; normal hayatta kullanılamayacak kadar sıra dışı olan giyim tarzıdır. Bu tarz aslında moda sanatçılarının sınırlarını ortadan kaldırdığı ve yaratıcılıklarını tam anlamıyla ortaya koydukları tasarım kıyafetlerden oluşuyor.

fio0466
avangart nedir

Avangart Giyim Tarzı Nedir?

Dünyaca ünlü modacıların bu tür özel defilelerini görmek mümkün. Sosyal hayatta kullanılamayan bu giyim tarzını kullanan kimse yok mu peki? Tabiki var. Avangart giyim denince benim ilk aklıma gelen isim Lady Gaga oluyor.

Kendine özen tasarlanan ve her kostümü ayrı bir olay yaratan Lady Gaga avangart giyimin en iyi temsilcisi demek bence yanlış olmaz. Dilerseniz bu giyim tarzının en iyi örneklerini derlediğimiz resimlere de bir göz atalım.

Avangart Giyim Modelleri

Ünlü modacıların defilelerinden ve dünya starı Lady Gaganın kostümlerinden seçerek hazırladığım bu giyi tarzını en iyi yansıtan kıyafetler eminim sizleri oldukça şaşırtacak.

Avangart Elbise

sisme elbise
avangart giyim

Burada gördüğünüz şişme elbise avangart tarzını tam anlamıyla yansıtan bir elbise.

Lady Gaga Et Elbise

lady gaga etten elbise
Lady Gaga et elbise

Lady Gaga’nın en çok ses getiren kostümü şüphesiz bu etten kostümü. Bu kostümü kullandığında bir çok kişi kostümün gerçek etten yapıldığını sanarak dehşete kapılmıştı. Ancak bu ilginç kostüm tabiki etten değil et görüntüsü verilmiş bir kumaştan tasarlandı. Saçındaki aksesuardan ayakkabısına kadar et görüntüsü verilmiş bu kostüm bir çok insan tarafından çokça eleştirilmişti.

Lady Gaga Kırmızı Halı Kostümü

lady gaga kostümü
Lady Gaga kostümü avangart giyim

Kostümler kraliçesi Lady Gaga bu kostümünü de bir kırmızı halı etkinliğinde giymişti. Burada hem elbisesi hem de ayakkabısı her zamanki gibi son derece sıra dışı.

Avangart Tazı Giyim

avangard kostüm
avangart tarzı giyim

Burada gördüğünüz elbise de yine oldukça sıra dışı. Tepeden tırnağa işlenmiş bu elbise yine bir avangart defileden olan görüntü.

Avangart Tarzı Elbise

avangard modasi
avangart elbise

Burada da avangart defileden alınmış bir elbise modeli görüyorsunuz. Ayakkabılar ve elbisedeki sıra dışı görüntü oldukça dikkat çekici.

Lady Gaga Kostümleri

avangart elbise
lady gaga avangart

Avangart Erkek Giyim

avangart giyim erkek modasi
avangart erkek giyim

Avangart giyim yalnızca kadınlar için değil erkekler için de tasarlanan bir giyim tarzı. Burada yine erkekler için tasarlanmış iki farklı avangart kıyafet görüyoruz.

Avangart Çiçek Elbise

avangart giyim modasi
avangart çiçek elbise

Doğaya dikkat çekmek için tasarlanmış bu canlı çiçeklerden oluşan avangart elbise oldukça mükemmel görünmüyor mu sizce de.

Sıra Dışı Tasarım Elbise Modeli

ilginc avangart giyim
sıra dışı elbise modeli

Yukarıda gördüğünüz elbise de beyaz üzerine farklı şekillerde sarmalanmış bir kafesi andırıyor. Yine avangart bir defileden alınan sıra dışı kıyafetlerden birisi.

Lady Gaga Beyaz Elbisesi

lady gaga elbisesi
lady gaga beyaz elbisesi

Yine Lady Gaga kostümelerinden bir tanesini görüyorsunuz. Dev katlı bir çan eteği andıran bu beyaz kostüm de Lady Gaga’nın çok ses getiren kostümlerinden birisi.

Lady Gaga Konser Kostümü

lady gaga ilginc kostum
lady gaga yılan kostümü

Çok Kollu bir ahtapotu andıran bu kostüm de yine Lady Gaga’nın konserlerinden bir tanesinde kullandığı sıra dışı kıyafetlerden biri. Bu kostüm mayo üzerine geçirilmiş ahtapot kollarından oluşuyor.

Lady Gaga Sahne Kostüm

lady gaga kostum
lady gaga sahne kostüm

Avangart eşittir Lady Gaga demek sanıyorum ki artık yanlış bir tabir olmayacaktır. Önde saç detayları kafasındaki kafes ve tavus kuşu tüylerini andıran bu kostümü Lady Gaga ultra yüksek topuklu botları ile tamamlayarak ayakkabıda biraz bizleri şaşırtıyor. Sanırım. Kostüm altındaki ayakkabılar oldukça sıradan görünüyor.

Lady Gaga İlginç Kostüm

lady gaga avangard
lady gaga ilginç kostüm

Kalbinde bir küre ile sahneye çıkan Lady Gaga Kanatı andıran mayo kıyafetiyle yine bizleri şaşırmayı başarıyor. Bu ilginç kostüm de yine Lady Gaga konserinde kullandığı bir kostüm. Burada herkesin aklında sanıyorum ki aynı soru oluşuyor. Bu tip kostümleri taşımak zor olmuyor mu? Sanırım oldukça zor olsa gerek ancak sıradanlığın yanına bile uğramadığı Lady Gaga için bu durum ikinci planda olsa gerek.

Burada sizlere avangart giyim tarzı hakkında bilgi vermeye çalıştım. Umarım merakınızı giderebildim. Görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve isterseniz bizi buradan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu