At Kuyruğu Modelleri

At kuyruğu modelleri en kullanışlı saç modelidir diyebiliriz. Hem abiye hem günlük hem de spor tarzını uygulayarak at kuyruğu modellerini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Burada saydığımız tüm at kuyruğu modellerini bulabilirsiniz.

At Kuyruğu Saç Modelleri

At kuyruğu saç modelleri oldukça çeşitlidir. Günlük hayatınızda kullanabildiğiniz at kuyruğu modeli veya düğününüz, mezuniyet töreniniz için kullanabildiğiniz at kuyruğu modellerini bulmak mümkün.

Bu at kuruğu saç modellerinden dilediğinizi kullanım alanınıza göre siz de uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda burada evde kendi kendinize yapabileceğiniz at kuyruğu saç modellerini de sizlerle paylaşacağım.

Doğal At Kuyruğu Modelleri

dogal at kuyrugu modelleri
doğal at kuyruğu saç modeli

Burada gördüğünüz doğal at kuyruğu saç modeli en çok tercih edilen ve en kullanışlı saç toplama şekillerindendir. Hem hacimli hem de şık bir toplama şekli ile doğal görüntüyü yakalamak için daha özensiz bir toplama görüntüsü vermek bu model için yeterli olacaktır.

Abiye At Kuyruğu Modelleri

abiye at kuyrugu modelleri
abiye at kuyruğu modelleri

Abiye at kuyruğu saç modellerine baktığımızda özel günler için kullanabileceğiniz şık at kuyrukları görüyorsunuz. Yukarıda düğününüzde veya bir yakınınızın düğününde kullanabileceğiniz şık ve zarif at kuyruğu modelleri var. Bunlardan dilediğinizi siz de değerlendirebilirsiniz.

Zarif At Kuyruğu Saç Modelleri

at kuyrugu sac modelleri
at kuyruğu saç

Burada son derece şık ve sade iki farklı at kuyruğu görüyorsunuz. Bir tanesi tepeden bir tanesi ise daha aşağıdan bağlanarak kullanılmış. Bu tip modelleri hem iş hayatında hem de günlük hayatınızda kullanabileceğiniz gibi resmi organizasyonlarda da tercih edebilirsiniz. Böyle modelleri yapmak için takma at kuyruğu saçlar da kullanmanız mümkün.

Değişik At Kuyruğu Modelleri

balik sirti at kuyrugu 1
farklı at kuyruğu saç modeli

Sıradan at kuyruğu saçlara farklı bir aletrantif arıyor iseniz burada gördüğünüz gibi değişik örgüleri kullanarak at kuyruğunuzu oluşturabilirsiniz. Bu tip saçlarda örgüleri hem kuyruk kısmında hem de toplanan kısımda kullanarak şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Dağınık At Kuyruğu Saç Modeli

daginik at kuyrugu
dağınık at kuyruğu

Dağınık at kuyruğu modeli aslında dağınık topuza şık ve farklı bir alternatiftir. Aynı zamanda evde rastgele toplayarak elde ettiğiniz o muhteşem at kuyruğunun yansımasıdır. Burada daha salaş toplanmış ve saçlar kenarlardan çıkmış olarak tasarlanmış bir at kuyruğu söz konusudur.

Dalgalı At Kuyruğu Saç Modeli

dalgali abiye at kuyrugu
dalgalı at kuyruğu

Burada maşalı at kuyruğu saç modeli görüyorsunuz bu maşalı saç modelinde öncelikle fön yardımı ile saç düzleştirilmiş ardından da toplandıktan sonra kuyruk kısmı maşa ile hareketlendirilmiştir.

Maşalı Tepeden At Kuyruğu

dalgali at kuyrugu modeli
maşalı tepeden at kuyruğu

Burada da yine maşa yardımı ile dalgalandırılmış bir at kuyruğu modeli görüyorsunuz. Bu at kuyruğu daha kabarık olarak toplanmış ve daha spor-günlük bir şekilde tasarlanmış.

Doğal At Kuyruğu Modelleri

dogal at kuyrugu modelleri 1
doğal at kuyruğu modeli

Yukarıda doğal at kuyruğu modeli görüyorsunuz. En çok tercih edilen at kuyruğu saç modeli olan bu model kullanıma göre her yerde kullanabileceğiniz bir at kuyruğu şekli. Bu tip bir toplama biçimini hem günlük hem de şık ortamlar için değerlendirebilirsiniz.

Düz At Kuyruğu Saç Modeli

enseden at kuyrugu
düz at kuyruğu saç modeli

Düz at kuyruğu saç modeli genellikle görselde gördüğünüz üzere toplama kısmı saç ile kamufle edilerek fönlü saça uygulanır. Böylece sade ve temiz bir şıklık yakalanmış olur. Bu tip uzun saçlarda çokça tercih edilen kuyruk modelidir.

Günlük At Kuyruğu Saç Modeli

gunluk at kuyrugu
günlük at kuyruğu saç modeli

Günlük saç şekilleri denince ilk akla gelen şüphesiz at kuyruğudur. Özellikle uzun ve orta boy saç modellerinde at kuyruğu yazın çok tercih edilen modeller arasındadır. Görselde gördüğünüz gibi bir at kuyruğu da sizi her zaman şık ve modern gösterebilecek türden bir at kuyruğudur. Eğer yüz tipiniz yayvan ise şekildeki noktadan kuyruğunuzu yapmak en doğru tercih olacaktır.

Hacimli At Kuyruğu Modeli

hacimli at kuyrugu
hacimli at kuyruğu modeli

Bu tip hacimli at kuyrukları özellikle aşırı düz ve kaygan saçlar ile seyrek saçlar için mükemmel bir tercihtir. Krepe yardımı ile kabartılan saç hacmini kaybetmeyecek şekilde at kuyruğu yapılarak toplanır ve yine uç kısımlar maşa yardımı ile hacimlendirilir.

Kısa Saç At Kuyruğu Modelleri

kisa sac at kuyrugu
kısa saç at kuyruğu modeli

Kısa saçlar için de at kuyruğu yapmak mümkün. Özellikle bu tip küt kesimlerde maşayla şekillendirdiğiniz saçınızı enseden toplayarak rahatlıkla at kuyruğu yapabilirsiniz. At kuyruğu saç modellerinde genellikle uzun saçlar görsek de bu tip kısa alternatifler de bulabilir veya sahte kuyruklar kullanabilirsiniz.

Mezuniyet İçin At Kuyruğu Modelleri

mezuniyet icin at kuyrugu
mezuniyet için at kuyruğu modelleri

Mezuniyet denince aslında 2 tip saç akla gelir. Bunlardan birisi dağınık topuzla bir diğeri de bu tip at kuyrukları. Hem yaşa hitap etmesi hem de spor bir şıklık katmasından dolayı at kuyruğu modelleri mezuniyet törenlerinde ve balolarında çokça tercih edilir.

Örgülü At Kuyruğu Modelleri

orgulu at kuyrugu
örgülü at kuyruğu modeli

Örgü saç modelleri popülaritesini yitirmeyen saç modellerinden biridir. Örgüyü bir çok farklı saç tipinde kullanabiliyoruz. Bu at kuyruğu saç modeli de bunlardan bir tanesi. Bu şekilde iki taraftan örülmüş olan saç at kuyruğu yapılarak şekillendirilmiş.

Salaş At Kuyruğu Modeli

salas at kuyrugu modeli
salaş at kuyruğu modeli

Dağınık at kuyruğu modelinde olduğu gibi salaş at kuyruğundan da saçlar daha doğal ve hafif bir toplama ile toplanır ve saç mümkün olduğunca hareketlendirilir. Bu hareket kendi saçınızda mevcut ise şanslısınız ancak yok ise maşa ve köpük işinizi görecektir.

Serenay Sarıkaya At Kuyruğu Modeli

serenay sarikaya at kuyrugu
serenay sarıkaya at kuyruğu

At kuyruğu denince hiç şüphesiz ilk akla gelen ünlü Serenay Sarıkaya oluyor. Serenay Sarıkaya genellikle bu tip sıkı ve tepeden at kuyruklarını çokça kullanıyor. Kemikli bir yüz yapısına sahip olması at kuyruğu konusunda güzel oyuncuya avantaj sağlıyor.

Şık At Kuyruğu Saç Modeli

sik at kuyrugu
şık at kuyruğu saç

Yukarıda gördüğünüz modelde; at kuyruğu sıradanlıktan çıkarılmak için tepede geniş şekilde örülmüş bir balık sırtı kullanılmış ve yine kuyruk kısmı maşa yardımı ile hareketlendirilmiş. Aynı zamanda saça hacim vermek için tepe kısmı da kabartılmış.

Spor At Kuyruğu Modeli

spor at kuyrugu
spor at kuyruğu modeli

Burada spor tarzı benimsemiş kadınlar için şık bir at kuyruğu alternatifi bulunuyor. Bu at kuyruğunda tost kullanılmış ve kuyruk kısmı örgü ile toplanarak sıradanlıktan kurtarılmış.

Tepeden At Kuyruğu Saç Modeli

tepeden at kuyrugu
tepeden at kuyruğu saç

Burada fön yardımı ile düzleştirilmiş ve tepeden sıkı şekilde toplanmış, toplama kısmı da yine saç ile kamufle edilmiş oldukça sade ancak bir o kadar da şık bir at kuyruğu modeli görüyorsunuz.

Sıkı At Kuyruğu Modeli

tepeden siki at kuyrugu
sıkı at kuyruğu modeli

Burada da yine sıkı bir at kuyruğu modeli göryorsunuz. Ancak bu saç modelinde doğal saç yerine takma saç kullanılarak kuyruk oluşturulmuş. Gördüğünüz üzere artık at kuyruğu için uzun saça ihtiyacınız yok. Bu tip aparatlar yardımı ile oldukça kolay bir biçimde at kuyruğunuzu yapabiliriniz. Burada önemli olan her iki saçı da çok iyi şekilde fönlemektir.

Yarım At Kuyruğu Modeli

yarim at kuyrugu
yarım at kuyruğu modeli

Yarım at kuyruğu saç modelinde Bengü’nün kullandığı bu modeli görüyorsunuz. Özellikle de kısa boylu kadınlarda bu tip tepeden yarım at kuyrukları boyunuzun daha uzun olmasını sağlar.

At Kuyruğu Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

at kuyrugu sac modeli nasil yapilir
at kuyruğu saç yapılışı

Yukarıda at kuyruğunun nasıl yapıldığını resimli olarak görüyorsunuz. Dilerseniz her bir kareyi açıklayalım.

  1. İlk olarak saç arkadan öndeki kısa parçalar bırakılarak toplanır, Bu toplama yapılır iken tepeye krepe atılır ve dikkatlice saç bağlanır.
  2. Önde kalan parçalar iki parça halinde sağdaki parça ve soldaki parça olacak şekilde alınır. İlk olarak sağdaki parça tepeden daha sıkı şekilde tel toka ile kuyruk kısmına tutturulur.
  3. Soldaki parçada diğerinin üzerine gelecek şekilde aynı sıkılıkta tutturulur.
  4. Son olarak kuyruk kısmına maşa yapılarak saç taranır ve maşa bukleleri daha doğal hale getirilir.

Burada sizlere at kuyruğu modelleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden iletebilir ve bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu