Asimetrik Saç Kesimi Modelleri

Asimetrik saç kesimi modelleri uzun zamandır çok popüler olan kesim modellerinden. Özellikle de bob kesimin ön plana çıkması ile birlikte kadınlar daha çok asimetrik kesim modellerine yönlendi.

Asimetrik saç kesimi kişiyi olduğundan daha genç gösterdiği için özellikle de otuz yaş üzeri kadınlar tarafından çok tercih ediliyor.

Aynı zamanda marjinal bir tarzı denemek isteyenler için de asimetrik kesimler öne çıkan modeller arasında yer alıyor.

Daha çok kısa saç kesim modellerinde kullanılan asimetrik kesim artık orta boy hatta uzun saç modellerinde bile kullanılmaya başlandı. Asimetrik kesimin bir diğer avantajı da özellikle kaşlardaki asimetri bu tip kesim yöntemleri ile de giderilebiliyor.

Asimetrik Saç Kesimi Öne Çıkan Modelleri

arkasi kisa onu uzun sac
arkası kısa önü uzun saç modeli

Asimetrik kesim denince ilk akla gelen model olan orta boy bob kesim oluyor. Yukarıda gördüğünüz model özellikle dalgalı saç modellerinde oldukça şık bir görüntü oluşturuyor. Hem saçlar daha dolgun görünüyor hem de kişiye daha enerjik bir hava veriyor diyebiliriz.

asimetrik dalgali kisa sac
asimetrik saç kesimi

Yukarıda gördüğünüz modelde tek taraf uzun bırakılır iken tek taraf da daha kısa bırakılarak önden bir asimetri sağlanmış. Bu tip modellerde eğer tek kaşınız bir çok kişide olduğu gibi daha yukarıda ise yukarıda olan kaş tarafını kısa bırakarak kaş asimetrinizi de bir miktar gidermiş olacaksınız.

asimetrik farkli sac modeli
asimetrik kısa saç modelleri

Burada daha marjinal bir saç kesim modeli görüyoruz. Yalnızca önden bir miktar uzunluk bırakılarak sağlanan asimetri fark arayan kadınlar için güzel bir tercih olabilir.

asimetrik renkl sac
asimetrik renkli saç

Hem rengi ile hem de kesimi ile farklı ve dinamik bir model arıyor iseniz yukarıdaki saç tam size göre. Bu modelin avantajı ise sürekli dalga vermek zorunda olmamanız. Özellikle de düz saçlar için son derece uygun bir model.

asimetrik uzun sac modeli

asimetrik uzun saç

Uzun saç için asimetrik bir model arıyor iseniz yukarıdaki model tam size göre. Yine tek tarafı uzun bırakılan bu model yüzünüzü tam anlamı ile ortaya çıkaracak uzun bir model.

uzun asimetrik sac modeli

asimetrik orta boy saç
asimetrik dalgali sac
orta yaş için asimetrik kesim
asimetrik saclar
asimetrik saç kesimleri
bir tarafi uzun sac
tek tarafı uzun saç
asimetrik gri sac
gri asimetrik saç
asimetrik kisa sac
genç gösteren saç modelleri

Burada sizler için asimetrik saç kesimi modellerini paylaştım. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu