Altın Tektaş Yüzük Modelleri

Altın tektaş yüzük, aksesuar olmasının yanı sıra aynı zamanda bir simge olarak kullanılmaktadır. Altın tektaş yüzükler genellikle evlilik tekliflerinde tercih edilmektedir. Tabii tektaş yüzüğün kullanım amacı bununla sınırlı değildir. Altın tektaş yüzük kullanmak isteyen tüm kadınlar için pek çok alternatif bulunmaktadır.

Altın tektaş yüzük modellerinde çok farklı tasarımlar bulabileceğiniz gibi klasik tasarımlar da tercih edebilirsiniz. Ayrıca tektaş yüzüğü kullanacak kişinin beğenisine göre beyaz altın veya sarı altın da tercih edebilirsiniz.

Altın tektaş yüzük modellerinde tektaşın boyu, şekli, yüzüğün kalınlığı gibi pek çok faktör bulunur. Tektaş yüzükler her ne kadar tek bir taştan oluşsa da bazı tasarımlarda büyük taşın dışında, yüzük kısmında küçük taşlar bulunabilir. Bu yüzükler bazen “çok taşlı tektaş yüzük” olarak adlandırılır.

Tektaş yüzüklerin farklı şekilleri bulunur. Bazıları tam yuvarlakken bazılarının köşeleri olabilir hatta bazılarının taşı kare şeklinde olabilir. Beğenilerinize ve bütçenize göre hangisini satın alacağınıza karar verebilirsiniz.

altin tektas yuzuk
altın tektaş yüzük

Tektaş Yüzük Nasıl Seçilmelidir?

Altın tektaş yüzük satın almadan önce karar verme aşamasında pek çok değerlendirme yapılabilir. Yüzüğün rengi, yüzüğün çok taşlı olup olmayacağı, yüzüğün taşının ne kadar parlak olacağı, taşın boyutu, taşın şekli gibi pek çok faktör bulunur.

Yüzüğün değeri ile fiyatı doğru orantılıdır. Yüzüğün kaç karat olduğu fiyat belirlerken dikkate alınan en temel özelliklerdendir. Altın tektaş yüzüklerin taş kısımları renksiz gibi gözükse de hepsinde çok belli olmayan belli belirsiz bir renk bulunur. Rengi olmayan pırlanta sayısı oldukça nadirdir.

Altın tektaş yüzüğü satın almadan önce yüzüğün taşına karar verebilirsiniz. Tektaş yüzükler, genellikle pırlanta taştan oluşur ama başka alternatifleri de bulunur. Bu alternatiflere örnek olarak zümrüt, yakut, elmas, safir ve swarovski gibi taşlardan da oluşabilir. İlk adımınız bu taşın çeşidine karar vermek olabilir.

Alacağınız altın tektaş yüzüğe, el şekline göre de karar verebilirsiniz. Eğer yüzüğü kendinize alıyorsanız parmak boyunuza, şekline ve parmak kalınlığına göre alacağınız yüzüğe karar verebilirsiniz.

Eğer kısa parmaklara sahipseniz çok büyük taşlı yüzükler tercih etmemenizi öneririz. Bu şekilde parmaklarınızı olduğundan daha kısa gösterebilirsiniz. Eğer uzun ve ince parmaklara sahipseniz yine büyük taşlı modeller yerine gösterişli ama daha küçük taşlı ve zarif bir yüzük tercih edebilirsiniz.

Eğer büyük bir ele sahipseniz doğru orantılı olarak daha büyük taşlı bir yüzük modeli tercih edebilirsiniz. Yüzük ile elin orantılı olması, daha hoş bir görüntü yaratacaktır.

Tektaş yüzüğün farklı detayları da bulunmaktadır. Yüzüğü çevreleyen “montür” dediğimiz kısım bazı yüzüklerde belirgin iken bazı yüzüklerde bu kısım belli olmamaktadır.

yuzuk
altın yüzük

Zarif ve Modern Altın Tektaş Yüzük Modelleri

Altın tektaş yüzük modellerinde çok farklı tasarımlar bulmak mümkündür. Moda ve aksesuar sektöründe her yıl mutlaka değişiklik olur. Tektaş yüzüklerde bu kadar büyük değişiklikler olmasa da yıllar geçtikçe modern tasarım algısı da değişmektedir.

Bazı kadınlar beyaz altın kullanmaktan hoşlanırken bazı kadınlar sarı altın tercih edebilir. Bazı kadınlar büyük taşı yüzüklerden hoşlanırken bazı kadınlar daha minik taşlı zarif yüzüklerden hoşlanabilir.

Tektaş yüzükler, tek bir tane taştan oluşabileceği gibi birkaç minik taş ve tek bir büyük taştan da oluşabilir. Ayrıca ortadaki büyük taşın şeklinde de değişiklikler olabilir. Bazı kadınlar kare kesim tektaş yüzüklerden hoşlanırken bazı kadınlar yuvarlak taşlı yüzüklerden hoşlanabilir.

Son zamanlarda yuvarlak yerine daha farklı kesimler trend olsa da klasik kesimlerin modası hiç eskimiyor. Ayrıca son yıllarda minik taşlarla çevrili tektaş yüzükler de oldukça popüler. Fakat burada önemli tek bir faktör var, o da elbette ki sizin ne sevdiğiniz. Tektaş yüzüklerin her bir modeli kendine has bir zerafet ve şıklık taşıyor. Beğendiğiniz, sevdiğiniz modeli tercih etmek ise size kalıyor.

Aslı Gold Tektaş Yüzük Modelleri

Aslı Gold tektaş yüzük modelleri arasında kaybolmamak gerçekten imkansız. Aslı Gold’u ziyaret ettiğinizde ne demek istediğimizi çok iyi anlayacağınıza eminiz. Aslı Gold’da beyaz altından sarı altına tek taştan çok taşlı tektaş yüzüğe pek çok seçenek bulabilirsiniz. Hatta tektaş yerine beştaş tercih etmek istiyorsanız beştaş modellerine de göz atabilirsiniz.

Aslı Gold tektaş yüzük modelleri arasında prenses model tektaş yüzük, twin tektaş yüzük, kare montür altın tektaş yüzük gibi pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu yüzüklerin fiyatları yüzüklerin değerlerine göre değişmektedir. Aslı Gold’da her bütçeye göre tektaş yüzük bulmak mümkündür. Siz de adresini ziyaret edebilir, bütçenize ve tarzınıza en uygun altın tektaş yüzük modelini tercih edebilirsiniz.

Altın Tektaş Yüzük Fiyatları

Altın tektaş yüzük fiyatlarının belirlenmesinde pek çok faktör bulunur. İki yüzük, birbirine çok benzer gözükse de aralarında işçilik farkı olabilmektedir. İşçilik farkı da fiyat farkını beraberinde getiren bir unsurdur.

Tektaş yüzükte kullanılan taşın türü,  yüzüğün fiyatını belirleyen en önemli etkendir. Ayrıca karatın artması fiyatın artması demektir. Karatı yüksek olan taşlar doğadan daha nadir çıkarıldığı için daha yüksek fiyatlara sahiptir. Nadir olması, daha değerli olmasına sebebiyet verir.

1 karat üzerindeki taşlar genellikle çok yüksek fiyatlara sahiptir. Yüzüğe yüksek bütçe ayırabilecek biriyseniz yüksek karatlı yüzükleri tercih edebilirsiniz. Daha makul fiyatlı bir yüzük almak için ise 1 karatın altındaki yüzükleri tercih edebilirsiniz.

Tektaş yüzüklerin fiyatlarında taşın parlaklığının da etkisi bulunmaktadır. Taşın parlaklığı arttıkça yüzüğün fiyatı da artmaktadır. Lekesi olmayan veya gözle görülemeyecek kadar lekeye sahip olan yüzükler diğerlerine göre daha yüksek fiyatlıdır.

Taşın rengi de yüzüğün fiyatını belirleyen önemli etkenlerden biridir. Taşın rengi beyaz ise yüzüğün fiyatı pahalıdır. Taşın rengi sarılaşmaya başladıkça yüzüğün fiyatı azalmaktadır. Rengi olmayan taştan yapılan, yani saydam taşlı yüzükler en yüksek fiyata sahip tektaş yüzük çeşitlerindendir.

Saymış olduğumuz tüm bu faktörler altın tektaş yüzü fiyatlarını etkilemektedir. Bu faktörleri göz önüne alarak bir değerlendirme yapabilir, bütçenize en uygun yüzüğü tercih edebilirsiniz.

Pırlanta yüzüğünüzü özellikle hangi gün takmanız gerektiğini öğrenmek için bu yazımızı incelemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu