2024 Saç Trendi Güneşin Öptüğü Saç Rengi

Güneşin öptüğü saç rengi yılın trend saç renkleri arasında yerini alıyor. Bildiğiniz üzere her sene yeni bir saç rengi trend renkler arasına giriyor. Ancak zamanla doğala ve doğaya dönüş etkisi saç renklerinde de kendisini göstermeye başladı.

Platin sarılar, griye çalan sarılan ve simsiyah saçlar hatta kırmızıya çalan kızıllar artık bu sezonda demode olmaya başladı diyebiliriz. Bunun en büyük sebebi aslında artan saç boyama maliyetleri diyebiliriz.

Saç boyama fiyatlarının artması ve sarı özellikle de platin gibi sarı renklerin sıkça dip boyası istemesi ve çok fazla işlem gerektirdiği için de çok fazla masrafa sebep olması kişilerin sarıdan uzaklaşmasına neden oldu diyebiliriz.

Öte yandan bildiğiniz üzere artık makyajda aşırılık, kıyafette frapanlık gibi olgular yerini daha natural ve rahat olmaya bırakıyor. Buna en güzel örnek olarak aslında damatların artık takım elbise altına kundura yerine spor ayakkabı tercih etmelerinin moda haline gelmesi diyebilirim.

Tüm bu olgulardan dolayı artık kuaföre sürekli giderek elde edilebilecek saç renkleri yerini evde kendi imkanlarımız ile yapabileceğimiz saç renklendirme işlemlerine bıraktı.

Bu açıdan da yılın trendi güneşin öptüğü veya güneşin öpücüğü dediğimiz saç renklendirme işlemi ortaya çıktı.

Güneş Öpücüğü Saç Modelleri

1 8
2024 saç trendi güneşin öptüğü saç rengi 9

Yukarıda kısa saça uygulanmış bir güneş öpücüğü saç renklendirme yöntemini görüyorsunuz. Yoğun renk yansımalarına sahip olan kahve tonlarındaki saç oldukça dolgun ve sağlıklı görünüyor.

2 1
2024 saç trendi güneşin öptüğü saç rengi 10

Yukarıda da uzun saç için uygulanan güneşin öptüğü saç rengine güzel bir örnek görüyorsunuz. Burada özellikle ön kısımlarda ve uç kısımlarda yoğunlaşmış renk açılmaları ve yansımaları görmekteyiz.

3 7
2024 saç trendi güneşin öptüğü saç rengi 11

Yukarıda daha yoğun bir saç renklendirmesi görüyorsunuz. Bu renklendirme işlemi yoğun ancak doğal bir görünüm arayanların değerlendirebileceği cinsten.

4 8
2024 saç trendi güneşin öptüğü saç rengi 12

Açık tenlilerin favori renklendirme işlemi olan bu renklendirme işleminde özellikle de Serenay Sarıkaya’da çokça gördüğümüz bu renklendirme işlemine güzel bir örnek daha görmekteyiz.

5 6
2024 saç trendi güneşin öptüğü saç rengi 13

Güneşin Öptüğü Saç Rengi Nedir?

Güneşin öptüğü saç rengi saçların güneş ile yer yer açılmasından esinlenilerek ortaya çıkmış saç renklendirme işlemidir. Bildiğiniz üzere özellikle açık renkli saçlarda saçlar havuz, deniz ve güneş ışınlarının birleşimi ile yer yer daha açık renk tonlarına sahip olur. Özellikle de yaz aylarında tatil dönüşü saçlardaki bu saç rengi değişimini bariz şekilde fark ederiz. Bu doğal renk yansımaları çoğumuzun hoşuna gider. Bu doğal yansımalar 2024 yılının modası olarak karşımıza çıkıyor.

6 6
2024 saç trendi güneşin öptüğü saç rengi 14

Adını da güneşin açtığı yansımalardan alarak güneşin öpücüğü veya güneşin öptüğü saç rengi olarak alıyor.

Güneş ile saç açma işlemi uzun yıllardır uygulanan bir yöntemdir. Bildiğiniz üzere güneş ile saç açmak için de bir çok ürün piyasada bulunuyor. Bu ürünleri güneşten önce saça uygulayıp güneş ışığına saçları maruz bıraktığımızda saçların kendi renginden iki ya da üç ton açıldığını görürüz.

Bu uygulamayı saçın her yerine değil de yer yer uyguladığımız için oldukça doğal güneş yansımaları oluşur. Aynı zamanda saça zarar da vermeyen bu uygulama saçınıza ne sıklıkta uygular iseniz o sıklıkta açılmaya neden olacaktır.

7 6
2024 saç trendi güneşin öptüğü saç rengi 15

Güneşin öptüğü saç rengini kediniz yapabileceğiniz gibi uzman ellerden de yardım alarak uygulatabilirsiniz. Bu saç renklendirme türü dip boya ve yenileme istemediği aynı zamanda cila gibi sorunları olmadığı için radikal bir değişiklik değil de yüzde bir tazelenme doğal bir yenilenme isteyenlerin tercihi oluyor.

Aynı zamanda kişi olduğundan daha genç göstermeyi de sağlayan bu renklendirme işlemi yılın favori saç renklendirme yöntemi olmaya şimdiden aday dibeliriz.

Güneşin öpücüğü saç renklendirmesi aynı zamanda her saç renginde uygulanabilir olduğu ve her ten rengine de gittiği için çok tercih edilenler arasında çoktan yer aldı. Öte yandan hem kısa hem de uzun saçta rahatlıkla uygulanabilir yapıda. Saçlarda hacim sorunu olanlar için ise bu saç renklendirme yöntemi göz yanılsaması sağlayarak saçı olduğundan daha dolgun ve daha sağlıklı göstererek güncel ve modern bir görüntü yakalamayı sağlayacaktır.

Burada sizlere güneşin öptüğü veya güneş öpücüğü saç renkleri hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle paylaşabilir ve bizi instagramdan takip etmek için burayı, ana sayfaya dönmek için burayı tıklayabilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu