Uzun Duvak Modelleri

Uzun duvak modelleri her dönem moda olan duvak modellerinden. 20213-2024 yılında da yine çok tercih edilen duvak modellerinden olan uzun duvaklar kimlere yakışır, hangi konsepte uygundur ve kimler kullanmamalı gibi soruları yanıtlayacağım.

Uzun Duvak Modelleri Kimlere Yakışır?

Uzun duvaklar özellikle uzun boylu gelin adayları için uygun olan modellerdir. Kısa boylu gelinlerde ise daha çok orta boy duvak modelleri tercih edilmelidir.

Duvaklar ile ilgili detaylı bilgiyi daha önce buradan paylaşmıştık dilerseniz göz atabilirsiniz. Balık etli kadınların da çok uzun duvaklar tercih etmemesi yerinde olacaktır. Çünkü duvak kişiyi daha heybetli gösteren bir üründür. Uzun bir duvak balık etli kadınlarda çok daha iri bir görüntüye neden olacaktır.

uzun sade duvak
uzun duvak modelleri 8

Özetle uzun boylu ve zayıf kadınlar için uzun duvaklar oldukça uygun olacaktır. Uzun model duvaklarda da farklı boyutlar tercih edilebilir. Bunlardan en çok tercih edileni yere kadar uzanan ve bir miktar da kuyruk bulunan duvaklardır.

desenli uzun gelinlik
uzun duvak modelleri 9

Uzun model duvaklarda tamamı desenli duvak türleri çok tercih edilmiyor. Tamamı desenli duvaklar genellikle gelinliği gölgede bıraktığı ve gelinlik ile birlikte bir karmaşa oluşturduğu için çok kullanılan modeller değildir. Bunun yerine genellikle desen kısmı uçta toplanmış duvaklar öne çıkıyor.

ucu dantelli uzun duvak
uzun duvak modelleri 10

Öte yandan baktığımızda uzun duvaklarda uçları kupürlü ve fransız danteli ile süslenmiş duvakların öne çıktığını görüyoruz. Çok fazla taşlı duvaklar tercih edilmiyor. Taşlar belli bir ağırlık oluşturduğu için uzun duvaklarda fazlaca bir ağırlığa neden olabiliyor.

uzun sade sik duvak
uzun duvak modelleri 11

Uzun Duvak Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uzun boylu duvaklar tercih edilir iken yukarıda da belirttiğim üzere öncelikle vücut yapınıza dikkat etmekte fayda var.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken konu ise şüphesiz gelinliktir. Eğer dökümlü bir gelinlik tercih ediyor iseniz çok uzun duvaklar yerine orta boy duvaklar tercih etmek daha şık bir görüntü yakalamayı sağlayacaktır.

kuyruklu duvak
uzun duvak modelleri 12

Duvak seçiminde önemli olan bir diğer faktör de düğün konseptidir. Özellikle kır düğünlerinde bu tip uzun boylu duvaklar gelin için oldukça sıkıntılı olabilir. Hareket kabiliyetinizi kır alanda kısıtlayacak yapıda olan bu duvaklar daha çok salon düğünlerinde tercih edilmeli.

uzun dantelli duvak
uzun duvak modelleri 13

Burada sizlere uzun duvak modelleri hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu