Tesettür Ferace Modelleri 2024-2025

Tesettür ferace modelleri yeni sezonda nasıl şekilleniyor ve hangi modeller ön plana çıkıyor sorularını cevaplayacağımız bir yazı ile geldim. Tesettür ferace nedir, nasıl ve ne için kullanılır. Kimler ferace kullanır hangi türler bulunur gibi konulara da açıklık getirelim.

Ferace Nedir?

Ferace; tesettür giyimde kıyafetin üzerine dışarı çıkarken giyilen bir tür elbisedir. Bu elbiseyi diğer elbiselerden ayıran durum ise bunun bir tür dış giyim ürünü olarak kullanılmasıdır. Normal kıyafet üzerine dışarı çıkarken hatları kapatmak için tercih edilen ferace yazlık ve kışlık olarak bulunabilir. Aynı zamanda spor ve klasik modellerini de bulmak mümkündür. Hem genç hem de orta yaş ve üzeri kadınlar tarafından ferace kullanılmaktadır. Genç kadınlar için spor ferace modelleri de bulunuyor.

Ferace kullanım kolaylığı sağlamak açısından önden bağlamalı, düğmeli veya fermuarlı olarak tasarlandığı için kolaylıkla giyilip çıkarılabilir.

Tesettür Ferace Modelleri Nelerdir?

Şimdi tesettür ferace modellerine bir göz atalım ve öne çıkan modelleri inceleyelim.

12 2
tesettür ferace modelleri 2024-2025 13

Yukarıda kışlık tesettür ferace modeli görüyorsunuz. Kış aylarında mont yerine de kullanabileceğiniz feraceleri daha kalın kumaşlardan bulabilirsiniz. Buradaki model boydan fermuarlı ve beli kemerli bir model olarak karşımıza çıkıyor. Belden oturtmalı olan bu model yılın öne çıkan ferace modellerindendir. Ancak genellikle ferace denince belden oturtmalı modeller tercih edilmemektedir.

11
tesettür ferace modelleri 2024-2025 14

Yukarıda ise yazlık bir ferace modeli görüyorsunuz. Özel günler için de rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir model. Burada çan etekli ve ispanyol kol modelleri bir ferace görüyorsunuz. Belden kemer detayı kullanılarak şık bir görüntü yakalanmış olan bu ferace karamel renk olarak karşımıza çıkıyor. Açık ten rengine sahip kişilerde oldukça uyumlu görünen bir renktir.

10 3
tesettür ferace modelleri 2024-2025 15

Yukarıda günlük kullanım için ferace arayanlara bir örnek paylaştım. Bu ferace içten çıtçıtlı ve oldukça kullanımı pratik bir model. Bu tip feraceleri evde, ev toplantılarında veya günlük gezintilerinizde tercih edebilirsiniz. Yazlık olarak tasarlanan ferace türlerine bir örnek daha diyebiliriz. Farklı renklerde bulmanız mümkün.

9 2
tesettür ferace modelleri 2024-2025 16

Orta yaş ve üzeri için şık bir ferace arayışında iseniz yukarıdaki tarzda feraceler sizin için doğru tercih olacaktır. Yakasız ve boydan fermuarlı olarak tasarlanan bu ferce taş işlemeleri ile hareketlendirilerek günlük kullanım yerine özel günler için kullanıma uygun hale getirilmiştir. Düğün, davet, özel yemekler gibi zamanlarda bu tip feraceleri tercih ederek tesettür şıklığını yakalamak mümkündür.

8 4
tesettür ferace modelleri 2024-2025 17

Tesettür ferace modellerinde yine kışlık kullanım için tasarlanmış bir ferace modeli ile karşı karşıyayız. Bu model aynı zamanda mont yerine de kullanılabilecek biçimde tasarlanmış. Hakim yaka, boydan fermuarlı, kemer detaylı ve belden oturtmalı olan model son derece kullanışlı ve şık. Günlük şıklık için doğru tercih olarak kullanılabilir. Kilo problemi olmayan kadınlar bu tip belden oturtmalı ferace modellerini rahatlıkla tercih edebilirler.

6 1
tesettür ferace modelleri 2024-2025 18

Yukarıda siyah renkte boydan pul işlemeli ve yine kollarda şerit pul işlemeli bir siyah renk ferace görüyoruz. Bu tip feraceleri büyük beden ferace olarak da görmekteyiz. Kişiyi hem uzun hem de daha zayıf gösteren özelliklere sahip. Bu tip boydan olan detaylar her zaman kişiyi daha ince ve uzun gösterir iken yana doğru olan çizgiler kişiyi daha şişman ve kısa gösterecektir. Buradan yola çıkarak kıyafet seçiminde desenlerin eğim yönüne de dikkat etmekte fayda var.

5 4
tesettür ferace modelleri 2024-2025 19

Gömlek kumaşından ferace de son dönemde çok tercih edilen modellerden. Yukarıda incecik bir gömlek tipi ancak yakasız ferace modeli görüyorsunuz. Üzerinize giyip direk çıkabileceğiniz bir model olan bu tip feraceler yaz aylarında tesettür giyimin favori parçaları arasında yerini alıyor.

4 6
tesettür ferace modelleri 2024-2025 20

Genç kadınlar için spor ferace modellerine güzel bir örnek görüyorsunuz. Özellikle de spora giderken, yürüyüş yaparken ne giyeceğim kaygısı tesettür giyimin kaygısı olmaktan artık bu tip feraceler sayesinde çıktı.

Tesettür ferace modelleri her tarza uygun olarak tasarlanıyor. Bu tip şapkalı ve spor kesim aynı zamanda spor desenlere sahip feraceler de yılın öne çıkan modellerinden oluyor.

3 5
tesettür ferace modelleri 2024-2025 21

Tesettür ferace modelleri için sade bir şey arıyorum diyor iseniz yukarıdaki düz siyah ve boydan fermuarlı detaysız modeli tercih etmeniz mümkün.

2
tesettür ferace modelleri 2024-2025 22

Burada da spor şık tesettür ferace modelleri arayanlar için bir model görmekteyiz. Oldukça kullanışlı olan bu modeli günlük hayatta tercih etmek mümkün.

1 7
tesettür ferace modelleri 2024-2025 23

Burada sizlere tesettür ferace modelleri hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz. Ana sayfaya dönmek için burayı tıklayabilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu