Kısa Boylular için Gelinlik Nasıl Olmalı?

Kısa boylular için gelinlik nasıl olmalı ve hangi modeller tercih edilmeli konularına açıklık getireceğiz. Hangi gelinlik türleri kişiyi daha uzun gösterir iken hangi gelinlik türleri daha kısa gösterir, aynı zamanda hangi gelinlik yaka modeli tercih edilmeli ve edilmemeli gibi merak ettiğiniz soruların cevabını da bulacağınız bir yerdesiniz.

Kısa boylu gelin adayları için doğru seçim yapıldığı taktirde kusursuz bir görüntü yakalamak oldukça kolaydır. Özellikle de 1.50 civarındaki gelin adayları gelinlik seçiminde oldukça zorlanıyor. Bunun için dikkat edilmesi gereken noktaları sizler ile paylaşarak yardımcı olmaya çalışacağım.

Kısa Boylular için Gelinlik Modelleri

kisa boylular nasil gelinlik giymeli1 1
kısa boylular için gelinlik modelleri

Kısa Boylular Hangi Model Gelinliği Tercih Etmeli?

Bildiğiniz üzere, A kesim, prenses model, balık model, kabarık, düz kesim gelinlik modelleri bulunuyor. Bu modeller hakkında daha detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Kısa boylu kadınları daha uzun gösteren model ise A kesim gelinlik modelidir. A kesim gelinlikler boyu kesmeden bir bütün halinde göründüğü için bu gelinlik kişiyi her zaman olduğundan daha uzun gösterecektir.

Ancak bunun aksine keskin geçişleri olan prenses model ve kabarık gelinlik modelleri boyu kestiği için herkesi olduğundan daha kısa gösteren modellerdir. Bu yüzden kısa boylu gelin adayları özellikle prenses ve kabarık model gelinliklerden uzak durmalıdır.

kisa boylular icin balik model gelinlik
kısa boylular için gelinlik nasıl olmalı? 7

Kısa Boylular için Gelinlik Üst Modeli

Boyu olduğundan uzun gösteren iki tür model bulunuyor. Bunlar kayık yaka ve derin v yakadır. Boynunuzu açıkta bırakan modeller boyunuzu da olduğundan daha uzun gösteren modellerdir. Burada düz kesim kalp yaka bir gelinlik model görüyorsunuz. Bu tip gelinlikleri de kısa boylu kadınlar tercih edebilirler.

Aynı zamanda görselde gördüğünüz gibi uzunlamasına uygulanan desenler de elbette boyu daha uzun gösteren önemli detaylardandır. Siz de bu tip taş veya pul detayları var ise bu detayları uzunlamasına tercih ederseniz faydalı olacaktır.

1.50 ler icin gelinlik
kısa boylular için gelinlik

Kısa Boylu Gelinler Nasıl Duvak Tercih Etmeli?

Kısa boylu gelinler nasıl duvak tercih etmeli konusu da önemli bir konudur. Doğru gelinlik tercihine yanlış duvak tercih edildiği taktirde bir anda boyunuzu olduğunda daha kısa bulabilirsiniz.

Kısa boylu gelinler kesinlikle çok uzun duvakları tercih etmemelidir. Bunun yerine minimal duvaklar ve saç aksesuarları tercih etmek yerinde olacaktır.

kisa boylular icin gelinlik
kısa boylular için gelinlik nasıl olmalı? 8

Kısa Boylu Gelinler Nasıl Saç Tercih Etmeli?

Kısa boylu gelinler için doğru gelin saçı seçimi de önemli noktalardan bir tanesidir. Tepeden topuzlar boyunuzu uzatacağı için bu tip modelleri tercih edebilirsiniz. Açık gelin saçı modelleri ise sizin için doğru tercih olmayacaktır.

kisa boylular nasil gelinlik giymeli
kısa boylular için gelinlik nasıl olmalı? 9

Burada sizlere kısa boylular için gelinlik seçimi hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu