İş Görüşmesinde Ne Renk Giymeli?

İş görüşmesinde ne renk giymeli ve ne renk giyilmemeli sorusunun cevabını arıyor iseniz doğru yerdesiniz. Renklerin kişiler üzerinde psikolojik olarak büyük etkisi olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Özellikle de ilk izlenim için renklerin gücünden faydalanmak oldukça akıllıca bir davranış olacaktır.

İş Görüşmesinde Giyilebilecek Renkler

Bu renkler başlıca; mavi, lacivert, beyaz, siyah, gri, bordodur. Bu renkler ciddiyeti, liderliği ve gücü temsil eder. Aynı zamanda da güven veren renk grubudur. Özellikle de ofis içerisinde bir pozisyon için başvuru yapıyor iseniz kesinlikle bu renkleri tercih etmek risk almamak adına doğru olacaktır.

Peki bu renkler ne anlama geliyor ve karşınızdakine hangi mesajı veriyorsunuz?

is gorusmesi kombini
iş görüşmesinde giyilebilecek renkler

Mavi Renk Ne Anlama Gelir? İş Görüşmelerinde Giyilebilir Mi?

Güven, sadakat ve bilgeliği temsil eden bu renk karşınızdakine kararlı ve güvenli biri olduğunuz alt mesajını verecektir. İş görüşmesinde ne renk giymeli sorusunun bir numaralı cevabı şüphesiz mavidir.

Beyaz Renk Ne Anlama Gelir?

Beyaz; sadakat ve güveni temsil eden bir diğer renktir. Aynı zamanda karşınızdakine istikrarı empoze eder. İş görüşmesinde ne renk giymeli sorusunun cevabı gömlek için beyaz olacaktır.

Siyah Renk Ne Anlama Gelir? İş Görüşmesinde Siyah Giyilir Mi?

En güçlü renklerin başında gelen siyah; güç, iktidar ve disiplinin yanı sıra özgüveni de temsil eden ve karşınızdakine bu mesajları veren bir renktir.

is gorusmesinde renk secimi
iş görüşmesinde ne renk giymeli

Bordo Ren İşi Görüşmesinde Giyilir Mi?

Liderlik ve özgüveni ortaya çıkaran ve karşınızdakine bu mesajı veren bordo rengi iş görüşmelerinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

İş Görüşmesinde Giyilmemesi Gereken Renkler?

İş görüşmesinde hangi pozisyonda başvurduğunuzdan bağımsız olarak şiddetle uzak durmanız gereken renkler ise; turuncu, kırmızı, pembe, fıstık yeşili gibi fazla canlı ve patlak renklerdir.

is gorusmesi renkleri
iş görüşmesine giderken giyilmemesi gereken renkler

Bu renkler karşınızdaki kişiye ciddiyetsiz ve istikrarsız bir kişiliğe sahip olduğunuz izlenimini verecektir. Bu yüzden bu renk grubunu iş görüşmesi için tercih etmemenizde fayda var.

Burada sizlere iş görüşmesinde ne renk giymeli ve giymemeli sorularının cevabını verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu