Dövme Modelleri Bayan

Dövme modelleri bayan için erkeklerden daha zor karar verilen bir durumdur. Özellikle de kadınların dış görünüşe çok önem vermesi ve çabuk sıkılması bunun başlıca nedenidir. İstatistiklere baktığımızda da en çok kadınların dövme sildirme işlemi yaptırdığını görüyoruz.

Tüm bu nedenlerden dolayı doğru dövmeyi ve doğru dövme alanını seçmek son derece önemlidir. Son dönemde renkli ve florasan tipi dövmeler moda olsa da genellikle baktığımızda daha çok siyah dövmeler tercih ediliyor. Bunun yanında dövme modelleri bayan kategorisinde öne çıkan dövme modelleri ise; bayan omuz dövmesi, bayan bilek dövmesi ve bayan kol dövmesi oluyor.

Aynı zamanda kadınların daha çok küçük boyuttaki dövmeleri yaptırmak istediklerini görüyoruz. Çünkü çok büyük dövmeler genellikle pişman olunduğunda daha fazla problem haline gelebiliyor. Dilerseniz şimdi kadınlar için öne çıkan dövme modellerine bir göz atalım.

Bayan Dövme Modelleri

Bayan dövme modellerinden en çok tercih edilen ve her tarzı yansıtan dövme modellerini sizler için toplamayı amaçladım. Burada hemen her stilde dövme modeli bulacaksınız.

Dövme Modelleri Bayan Omuz

dovme modelleri bayan omuz
dövme modelleri bayan omuz

Yukarıda omuz için veya bacak için tercih edilebilecek tarzda küçük boy siyah bir dövme görüyorsunuz. Burada kızıldereli bir kadın figürü tasarlanmış. Bu tip dövmeler dışında dilerseniz kendinize özel dövmeler de tasarlanmasını talep edebilirsiniz. Hikayenizi dövme sanatçısına anlattığınızda size özel bir dövme de tasarlayacak ve bu dövme yalnızca sizde bulunacaktır.

Bayan Bilek Dövme Modelleri

baayan bilek dovme modelleri
bayan bilek dövme modelleri

Yukarıda yine minimalist tarzda bileği komple kaplayan minik yıldız figürü dövmesi görüyorsunuz. Kadınların çok tercih ettiği dövme figürlerinden bir tanesi de yıldız şeklidir. Bu tip yıldız figürlerini içi boş veya dolu olarak ve farklı boylarda vücudunuzda dilediğiniz bölgeye yaptırabilirsiniz.

Kadın Ayak Bileği Yaprak Dövmesi

bayan bilek yaprak dovmesi
ayak bileği dövme modeli

Yukarıda gördüğünüz model de ayak bileği için kullanılabilecek tarzda bir siyah dövme modelidir. Bu dövme modelini de dilerseniz daha küçük boyutta tercih edebilirsiniz. Çınar yaprağının anlamı; güçlü, dayanıklı, yenilmez ve sonsuzluktur. Bu yüzden de yine hem kadınlar hem de erkekler tarafından çokça tercih edilen dövme modelleri arasındadır.

Bayan Renkli Bilek Dövmesi

bayan renkli el dovme modeli
bayan renkli ev dövme modeli

Yukarıda gördüğünüz model yine minimalist bir dövme modeli. Bu tip renkli dövmelerde kullanılan boya son derece önemlidir. Genellikle bu tip dövmeler zamanla solduğu için belli aralıklar ile yenilenme gerektirir.

Kadın Yazı Dövme Modeli

gogus alti kadin dovme modeli
kadın göğüs altı dövme

Bu tip yazı stilleri en çok tercih edilen yazı stilidir. Genellikle kişilerin hayat felsefesini yazdırdıkları bu yazıları dilediğiniz sitilde ve dilediğiniz büyüklükte yazdırabilirsiniz. Aynı zamanda vücuda yazılan bu tür dövmeleri kolay saklanabilir kısımlara yazdırmak daha avantajlı olabilir.

Kola Dövme Modelleri Bayan

kola dovme modelleri bayan
kola dövme modelleri bayan

Burada da yine çok tercih edilen kuş tüyü dövmesi modeli görüyorsunuz. Peki bu kuş tüyü dövmesi ne anlama geliyor neden bu kadar çok dövme olarak kullanılıyor. Kuş tüyü dövmesinin manası; gerçeğin, doğruluğun, ilahi adaletin, hafifliğin sembolü olmasıdır. Aynı zamanda kuş tüyü Mısır, Maya, inka ve tabi Kızıldereliler gibi uygarlıklar için de her zaman özel bir yere sahip olmuştur. Kuş tüyü genel olarak bu anlamlara gelse de her kuşun tüyü de aslında farklı manalara geliyor.

Ayak Bileği Dövme Modeli

bayan bilek dovme modeli ayak
kadın ayak bileği dövmesi

Burada da yine hal hal tipi dövme modeli görüyorsunuz. Ok şeklinde bileği komple saran bu dövme de oldukça şık bir dövme alternatifidir. Ok dövmesi korunma ve mücadeleyi temsil eder. Bu yüzden de kol ve bacakta daha estetik durduğu için çok tercih edilir. Ayrıca iki okun birbirine dolanması veya birbiri üzerine gelmesi arkadaşlığı veya sağlam bir ilişkiyi temsil eder. Siz de simgelemek istediğiniz amaca göre bir ok dövmesi tercih edebilirsiniz.

Lotus Çiçeği Dövmesi ve Anlamı

kadin sirt dovme modeli
kadın sırt dövmesi modeli

Burada ise minimalist bir lotus çiçeği görüyorsunuz. Lotus çiçeği; manevi uyanışı, serveti, barışı ve saflığı temsil eder. Bu yüzden de özellikle de son dönemde hem takılarda hem de dövmelerde lotus çiçeği dövmesinin farklı versiyonlarını çokça görüyorsunuz.

Kadın Bilek İçi Dövme Modelleri

bayan dovme modelleri bilek
kadın bile içi dövme modelleri

Burada yolculuğu ve dünyayı keşfetmeyi temsil eden üç farklı kadın dövme modeli görüyorsunuz. Bu tip dövmeler de genellikle bilek içi ve ayak bileği veya el üzerinde tercih ediliyor.

Kadın Bacak Dövmesi

kadin bacak dovme modeli
kadın bacak dövmesi

Burada renki bir serçe kuşu dövmesi modeli görüyorsunuz. Serçe kuşu dövmede; aşk, sadakat ve bağlılığı temsil eder. Bu yüzden de yine daha çok kadınların tercih ettiği vücut dövmelerinden bir tanesidir. Bu tip büyük ve renkli dövmeleri daha çok bu şekilde kapatılabilir kısımlara yaptırmak ileride pişman olma ihtimali için uygun olabilir.

Kadın Çiçek Dövme Modeli

kadin cicek dovmesi
kadın çiçek dövme modeli

Burada ay çiçeği veya günebakan diye isimlendirdiğimiz çiçeğin dövme halini görüyoruz. Günebakan çiçeği de dövme modeli olarak kadınların en çok tercih ettiği modellerdendir. Peki günebakan ya da ay çiçeği ne anlama geliyor ve neyi temsil ediyor. Bu çiçek; pozitifliği, daima yüzünü hayata aydınlığa dönmeyi, mutluluğu ve huzuru temsil eder.

Kadın Renkli Ok Dövmesi

kadin kol dovme modeli
kadın renkli ok dövmesi

Ok dövmesinin ne manaya geldiğini yukarıda açıklamıştım. Burada da üçlü bir ok dövmesi modeli görüyoruz. Bu oklardan her biri bir kişiyi simgeliyor. Bu tip renkli ok dövmelerini de tercih etmek mümkün.

Kola Dövme Modelleri Bayan

kadin kol dovmesi
dövme modelleri bayan

Kadın Renkli Küçük Dövme

kadin kucuk dovme modelleri
kadın renkli dövme

Kadın Çiçekli Omuz Dövmesi

kadin kucuk omuz dovme modeli
kadın omuz dövmesi

Kadın Sırt Dövmesi Modeli

kadin sirt dovmesi
kadın sırt dövmesi modeli

Burada sizlerle dövme modelleri bayan konusu hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aynı zamanda en çok kullanılan bazı dövmelerin ne anlama geldiğini de açıkladım. Görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizi buradan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu