Bordo ile Uyumlu Renkler

Bordo ile uyumlu renkler sonbahar ve kış mevsimi ile birlikte öne çıkan bir konudur. Özellikle de sonbaharda çok kullandığımız bordo renk bu sezon da son derece moda.

Bordo renk ile kombin hazırlamak istiyor iseniz ve hangi rengi kullanacağız konusunda kafa karışıklığı yaşıyor iseniz bu konuda sizlere yardımcı olacak bir yazı ile karşınızdayım.

Bordo ile en uyumlu renkler gri ve tonlarıdır. Öte yandan toprak renkleri, beyaz, siyah, krem tonlar da bordo ile uyumlu renkler olarak kabul edilir.

Bordo Renk Hangi Renkle Kombinlenir?

Bordo renk bordo ile uyumlu renkler olarak tanımladığımız renkler ile kombinlenebilir. Öte yandan gri bir kombin üzerin bordo bir şal, ya da toprak renklerinde bir kombin üzerine bordo bir şal alarak da son derece şık ve zarif bir kombin oluşturabilirsiniz.

bordo elbise kombin
bordo renk kombin
bordo etek kombimni
bordo ile uyumlu renkler
bordo pantolon kombini
bordo pantolon kombinleri
bordo renk is kombini
bordo renk iş kombini
bordo renk kombinleri 1
bordo tesettür kombini
kislik bordo kombinleri
kışlık bordo kombin
tesettur bordo kombini
bordo ile uyumlu renkler 9

Bordo Hangi Tene Yakışır?

Bordo; hemen her ten rengine yakışan bir renktir. Ancak en çok açık tenlilere yakışır. Açık tende ten rengini daha aydınlık ve canlı gösterdiği için açık ten rengine daha çok yakışacaktır. Aynı zamanda buğday ten rengini de daha açık göstermek için de bordo tercih edilebilir.

Esmer tende ise bordo daha sönük kalacak ve ten rengini de daha sarımsı göstereceği için esmer ten için özellikle üst grupta tercih edilmemesi gerekir. Benzi soluk ve hasta gösterme özelliği esmerler için uygun olmayan bir özelliktir.

Bordo Renk Psikolojik Anlamı ve Etkisi Nedir?

Bordo renk liderliği ve özgüveni temsil eden bir renktir. Bu renk kullanıldığında kişiye ve karşısındakine de bu etkileri verir. Bu yüzden de iş hayatında kravat, takım elbise, gömlek olarak da çokça kullanılan bir renktir.

Özellikle dünya liderlerinin çokça bordo kravat kullandığına şahit oluyoruz. Eğer hangi gün hangi renk giyilmeli ve renklerin anlamları nelerdir diye merak ediyorsanız bu yazımı ziyaret edebilirsiniz.

Burada sizlere bordo ile uyumlu renkleri açıkladım. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu