Balık Etli Kadınlar Nasıl Gelinlik Giymeli?

Balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli konusu düğün sezonunun yaklaşması ile birlikte öne çıkan konulardan bir tanesi oluyor. Balık etli kadınlar doğru gelinliği seçtiği taktirde istedikleri görüntüyü yakalayabilirler.

Bu konuda hangi noktalara dikkat edilmeli ve ne tür gelinlikler seçilmeli sorularının yanında hangi tür gelinliklerden uzak durulmalı konularını da ele alacağım.

kilolu gelinler icin gelinlik
balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli? 11

Balık Etli Kadınlar Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

42 bedenden ve üzeri beden modelleri büyük beden olarak tabir edilir. Dolayısı ile bu beden boyutlarına sahip iseniz aslında zaten hazır modeller size seçmeniz gereken modeller açısından büyük kolaylık sağlayacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta gelinlik bedenleri genellikle normal giyim beden numaralarından daha dar kalıplıdır ve bu yüzden bir veya iki beden büyük gelinlikler size uygun olabilir. Bu anlamda kesinlikle moralinizi bozmayın.

sisman gelinler icin gelinlik nasil olmali
balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli

Şimdi balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli için püf noktaları açıklayalım.

Balık Etli Kadınlar Nasıl Gelinlik Giymeli, Hangi Modelleri Tercih Etmeli?

  • 1. Dikkati bel ve basenden yaka ve bacaklara çekin. Yani seçeceğiniz gelinliğin bel ve basen kısmı tam olarak oturan bir model olsa bile dikkat asla bu alanda toplanmamalıdır. Bunun yerine yaka ve etekte yoğun detayları bulunan modelleri seçmelisiniz. Aynı zamanda da bacak dekoltesini tercih etmeniz de yerinde olacaktır. Burada derin bacak yırtmaçları tercih edilebilir.
iri kadinlar icin gelinlik
balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli? 12
  • 2. Kolları kapatmayı tercih edin. Gelinlikte fazla kiloları en çok belli eden kısım kol ve kol altı kısmıdır. Bu yüzden kollarda tül detaylar, kayık yaka gelinlikler, kısa kollu gelinlikler tercih etmek fazla kiloları gizlemek için yerinde bir seçim olacaktır.
balik etli kadinlar icin gelinlik modelleri
balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli? 13
  • 3. Derin göğüs dekoltesinden uzak durun. Kişiyi olduğundan daha kilolu gösteren bir diğer kısım da büyük göğüslerdir. Büyük göğüslere sahip iseniz çok fazla göğüs dekoltesi vermek de doğru olmayacaktır.
kapali balik etliler icin gelinlik
balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli? 14
  • 4. Düz gelinlikler yerine hareketli gelinlikler tercih edin. Bildiğiniz üzere her dönemin modası olan düz saten gelinlikler bu dönem de çokça moda. Ancak bu tür gelinliler vücuttaki en ufak fazlalığı bile fazlaca ortaya çıkardığı için büyük beden gelinliklerde tercih edilmemelidir. Bunun yerine daha hareketli modeller tercih edilerek fazlalıklar kamufle edilmelidir.
sismanlar icin gelinlik
balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli? 15
  • 5. A kesim gelinlikleri mutlaka değerlendirin. A kesim gelinlik hemen her vücut tipinde kusursuz görünen bir modeldir. Hissettirmeden dengeli bir biçimde alta doğru genişleyen etek modeli kişiyi hem daha zayıf hem de daha uzun göstermektedir. A kesim gelinlik hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
zayif gosteren gelinlik modelleri
balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli? 16
  • 6. Asimetrik modelleri tercih edin. Simetrik modeller kusursuz fiziklerde dahi kusuru gösteren modellerdir. Balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli sorusunun bir diğer cevabı da asimetrik detaylara sahip gelinlikler diyebiliriz. Bu tür asimetrileri, yakada, etekte tercih ederek dikkati fazlalıklardan uzaklaştırabilirsiniz.
balik etliler icin gelinlin ust modeli
balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli? 17
balik etliler icin gelinlik
balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli? 18

Burada sizlere balık etli kadınlar nasıl gelinlik giymeli hakkında bilgi verdim. Konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi benimle yorum bölümünden paylaşabilir ve dilerseniz bizi buradan da takip edebilirsiniz.

İÇERİĞE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu