2014 Kabarık Bindallı Modelleri

Kabarık Mor Bindallı

2014 yılı gelinlikte prenses modelin ve bindallıda da kabarık modellerin hakim olduğu bir yıl olacak. Geçtiğimiz yıllarda şalvarlı, fesli ve takunyalı ve hatta üç etekli bindallılar kullanılıyordu. Şimdi ise bunlar tamamen demode oldu. Modernize edilmiş bindallı modelleri ile gelin adayları çok daha şık ve gösterişli görünüyor.

Osmanlı dizilerinin de vermiş olduğu ilham ile Osmanlı hanımlarının kıyafetlerinden esinlenerek oluşturulan ve kasnaklı olarak kullanılan bindallılar artık çok daha beğenilerek tercih ediliyor. Üst kısmı tamamen vücuda oturan, belden itibaren kasnak kullanılarak kabarık görüntü sağlanan ve genelde iki kat etekten oluşarak önde pencereli eteğe sahip bindallılar yılın modası.

Kol modellerinde de bindallılarda oldukça değişiklik görüyoruz. Çok daha zarif olan dirsekten itibaren genişleyen tül biçimli kollar da bu yıl bindallılarda kullanılan yeniliklerden diyebiliriz.

Renk olarak ise, kırmızı ve bordo bindallı modellerinde başı çekerken; yeşil, mavi, mor, sarı, pembe gibi renkleri de artık bindalılarda görmek çok daha mümkün. Geleneksel kıyafetimizin bu modernize edilmiş hali kesinlikle gelinler arasında çok daha ilgi görüyor. Şimdi dilerseniz kabarık bindallı modellerine bir göz atalım.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.